ایمن یو پی اس
جستجو کردن

معرفی یو پی اس برای کولر گازی و انواع چیلر

باتری ups برای کولر گازی
آنچه در این مقاله می خوانید

اگر در یک منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید که برای فرار از گرما تنها به کولرهای گازی متکی هستید یا اگر در منطقه شما قطعی یا نوسان برق به‌صورت مداوم اتفاق می‌افتد و شما را برای کور گازی خود نگران کرده است باید به فکر یک دستگاه یو پی اس برای کولر گازی خود باشید. اما بهترین و کارآمدترین یو پی اس را چگونه باید انتخاب کرد و به چه نکاتی باید در انتخاب آن‌ها توجه کرد؟ در این مطلب به بررسی یو پی اس و کاربردهای آن در کولرهای گازی خواهیم پرداخت.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین یو پی اس برای وسایل مختلف مقالات زیر را مطالعه کنید.

یو پی اس (‏UPS‏) چیست؟‏

یو پی اس (‏UPS‏) چیست و یو پی اس برای کولر گازی چه کاربردهایی دارد؟ منبع تغذیه ‏بدون وقفه (‏Uninterruptible Power Source‏) یا همان یو پی اس یک منبع تغذیه برق کمکی است که از آن به‌عنوان برق اضطراری در زمان قطع شدن ‏برق قرار می‌شود. یو پی اس با ذخیره‌سازی برق و انتقال آن به تجهیزات برقی در زمان نیاز امکان استفاده مداوم و حفاظت از وسایل برقی را فراهم می‌کند. یو پی اس ها با قرارگیری در بین مسیر منبع اصلی برق و وسایل برقی از نوسان برق ‏جلوگیری می‌کنند، این موضوع سلامت وسایل برقی را در منزل و محل کار تضمین می‌کند و از هزینه‌های جانبی تعمیرات جلوگیری خواهد کرد.‏

در چه شرایطی از یو پی اس برای کولر گازی استفاده می‌کنیم؟

استفاده از یو پی اس برای کولر گاری در مکان‌هایی که استفاده مداوم از تجهیزات سرمایشی لازم باشد حیاطی است. در شهرهای جنوبی کشور و بسیاری از مناطق گرمسیر و کویری که با قطعی برق سروکار دارند استفاده از یو پی اس برای تداوم کارکرد کولرهای گازی اهمیت زیادی دارد. مناطقی همچون اهواز، کیش، ماهشهر، چابهار و … که هوای گرمی دارند و حضور طولانی‌مدت در هوای گرم می‌تواند سلامتی را به خطر می‌اندازد از این‌ دست مناطق هستند. به همین دلیل استفاده از یو پی اس برای کولر گازی در بیمارستان‌ها، مدارس، آسایشگاه‌های، مراکز تفریحی و رفاهی پرجمعیت و … به‌شدت اهمیت دارد.

  علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟
بهترین دستگاه یو پی اس برای کولر گازی
ups برای کولر گازی نوعی سیستم برق اضطراری هنگام قطعی برق است

از دیگر کاربردهای یو پی اس برای کولر گازی محافظت از آن است. همان‌طور که گفتیم یو پی اس با قرارگیری در مسیر برق مصرفی دستگاه از قطع و وصل شدن‌های متوالی یا نوسان برق جلوگیری می‌کند که همین کار باعث افزایش طول عمر دستگاه و کاهش هزینه خواهد شد که خود یکی از بزرگ‌ترین مزایای این یو پی اس ها است.

کدام نوع یو پی اس مناسب کولر گازی است؟

کدام یو پی اس برای کولر گازی مناسب است؟ چه یو پی اس یا باتری می‌تواند برق موردنیاز کولر یا اسپیلت را تأمین کند؟ یک یو پی اس برای چه مدت می‌تواند کولر یا سایر دستگاه‌های سرمایشی را روشن نگه دارد؟ برای پاسخگویی به این سؤالات باید به مواردی همچون مصرف انرژی و مدت‌ زمان موردنیاز برای روشن نگه‌ داشتن کولر گازی را بدانید. در ادامه به بررسی فرمول محاسبه یو پی اس برای کولر گازی خواهیم پرداخت.

فرمول: آمپرساعت موردنیاز = (مدت‌زمان بک‌آپ * مقدار توان مصرفی) / ولتاژ باتّری

  • مدت‌زمان بک‌آپ‌گیری: مدت زمانی که یو پی اس باید کولر گازی را روشن نگه دارد.
  • مقدار توان مصرفی: توانی که کولر برای روشن ماندن به آن نیاز دارد.
  • ولتاژ باطری: باطری‌های یو پی اس برای کولر گازی ولتاژ و توان‌های متنوعی دارند. برای این کار باید با استفاده از ولتاژ باتری موردنظر خود را بر اساس کولر نصب شده انتخاب کنید.
  • آمپرساعت موردنیاز: این المان یک المان تخصصی است که بر اساس نسبت آمپر مصرفی به مدتی که آن را مصرفی کرده است به دست می‌آید، این المان به کمک مؤلفه‌ های دیگر محاسبه می‌شود و به ما گزینه مناسب به‌عنوان یو پی اس برای کولر گازی را معرفی خواهد کرد.

قیمت یو پی اس برای کولر گازی

قیمت انواع دستگاه یو پی اس مناسب کولر گازی
قیمت ups برای کولر گازی با توجه به امکاناتی که ارائه می دهذ تعیین می شود

قیمت یو پی اس برای کولر گازی بر اساس امکانات و توانی که ارائه می‌دهد متفاوت است. در مواردی دیده شده است که برند یا سازنده یو پی اس نیز در قیمت آن تأثیر گذاشته است. به طور معمول و برای استفاده‌ های معمولی می‌توان گفت قیمت یک یو پی اس بر اساس ظرفیت آنها از 5 میلیون تا 15 میلیون تومان و قیمت باتری یو پی اس مصرفی از 200 هزار تومان 2 میلیون تومان متغیر خواهد بود. در نهایت نوع یو پی اس انتخاب شده و تعداد باطری به‌کار رفته در آن می‌تواند قیمت نهایی یو پی اس را مشخص کند.

  راهنمای انتخاب یو پی اس مناسب برای منزل

جمع‌بندی

یو پی اس برای کولر گازی می‌تواند از بسیاری از مشکلاتی که در جنوب کشور با آن‌ها روبرو هستیم جلوگیری کند. قطعی برق مداوم و هوای گرمی که بدون کولرهای گازی قابل تحمل نیستند با کمک یو پی اس ها قابل حل هستند. اما باید نوع و اندازه یو پی اس موردنظر خود را بر اساس کولر گازی خود انتخاب کنیم؛ بنابراین شاید بد نباشد کمی بیشتر در مورد یو پی اس ها بدانیم.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *