استعلام قیمت انواع دستگاه یو پی اس

ایمن یو پی اس لوگو

تعمیرات دستگاه ذخیره برق (یو پی اس) راهنمای جامع

آنچه در این مقاله می خوانید

بسیاری از شرکت ها بیمارستان ها کارخانه ها و… از تجهیزات برقی بسیار گران قیمت استفاده می کنند و با آن سر و کار دارند. خطرات بسیاری مانند نوسانات برقی وجود دارند که می توانند به آن ها آسیب وارد کنند و در این عین ممکن است با هزینه تعمیر بسیار بالایی رو به رو شوید. برای رفع چنین مشکلی شما می توانید از یو پی اس ها UPS استفاده کنید، دستگاه یو پی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی می باشد که در صورت قطع برق، برق مصرفی شما را بدون وقفه تامین می کند. این دستگاه ها بین برق شهری و تجهیزات برقی مصرف کننده قرار می گیرد.

همانطور که گفتیم دستگاه های یو پی اس باعث می شوند در صورت قطع برق، برق مصرفی شما بدون وقفه تامین شود و  همچنین نرمال سازی جریان برق را بر روی دستگاه و تجهیزات برقی انجام می دهد. یو پی اس ها در هنگام قطع برق به هیچ عنوان خاموش نخواهند شد. با توجه به اين‌كه يو پي اس در محل نصب مي‌شود، در صورت خراب شدن هر كدام از اجزاي آن، جدا كردن آن عضو كار دشواري بوده و نيازمند خدمات تعمير در محل است. ايمن يو پي اس با اعزام كارشناسان مجرب خود، تمام عملیات عیب‌یابی، تعمیر و سرویس یو پی اس را در محل مورد نظر شما انجام مي‌دهد و ديگر نيازي به خارج كردن دستگاه و جابه‌جا كردن آن نيست.

شرایط استاندارد نصب و راه اندازی دستگاه یو پی اس

محل نصب این دستگاه ها باید عاری از گرد و خاک و آلودگی باشد و همچنین علاوه بر استحکام بالا از سیستم تهویه مناسب نیز بر خوردار باشد، در صورتی که این شرایط را دارا نباشد سیستم ما ممکن است با مشکلاتی رو به رو شود. این شرایط شامل:

راه اندازی دستگاه یو پی اس - ups

رطوبت: همان طور که گفتیم رطوبت باعث خرابی دستگاه ها می شود به همین علت باید به محل نصب آن توجه داشت.

دما: یکی دیگر از این عوامل دما می باشد زیرا اگر از حد استاندارد بالا رود، باعث کاهش عملکرد سیستم می شود.

تابش نور خورشیداز تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری شود.

محل قرار گیری دستگاه: دستگاه یو پی اس و استابلایزر نباید در محل هایی قرار بگیر که اشتعال زا باشد پس باید در انتخاب محل مناسب دستگاه بسیار دقت شود.

مراحل کار تعمیرات یو پی اس

به طور قطع می توان گفت نصب و راه اندازی یو پی اس ها تا حد زیادی به توان مصرفی آن دستگاه بستگی دارد. به همین علت مصرف کننده می تواند یو پی اسی که توان مصرفی کمی دارد را با استفاده از دفترچه نصب کند ولی برای یو پی اس هایی با توان مصرفی بالا قطعا باید توسط کارشناسان نصب شوند.

مراحل تعمیر دستگاه های یو پی اس
تعمیرات یو پی اس نیازمند دانش کافی در زمینه الکترونیک است.

یکی از دلایل روشن نشدن یو پی اس می تواند به علت خراب شدن رابط باتری یو پی اس باشد. مشکل خراب شدن رابط باتری یو پی اس یک مشکل رایج در میان یو پی اس ها می باشد. در برخی مواقع به اشتباه تصور می شود که باتری یو پی اس خراب و از کار افتاده شده است، اما اشکال ممکن است فقط در رابط ups شما باشد.

  • ابتدا در پوش را بردارید
  • هنگامی که باتری از رابط جدا شد پس از بررسی وضعیت رابط در صورت نیاز اقدامات را برای تعویض رابط باتری یو پی اس محیا کنید.
  معرفی یو پی اس برای کولر گازی و انواع چیلر

همانگونه که مشاهده میکنید در این یو پی اس قسمت منفی رابط کاملا خورده شده و آسیب دیده است. این وضعیت سبب از بین رفتن تماس بین باتری و سیستم خواهد شد ( این وضعیت همچنین سبب گرم شدن موضعی خواهد شد). یک رابط خوب را می توان از دیگر یو پی اس های از کار افتاده جدا کرد و از آن در شرایط مشابه استفاده کرد، با استفاده از یک سیم عملیات تعویض رابط را تکمیل نمایید. باتری دوباره در دستگاه قرار گرفته و دستگاه تست باتری یو پی اس نتیجه ی مطلوبی را به ما نشان دهد. تعمیر یو پی اس کرکره برقی کار آسانی نیست بهتر است از یک تکنسین مجرب برای تعمیر دستگاه فراخوانی کنید.

تعمیر یو پی اس به دلیل داشتن مدارات الکترونیکی پیچیده و متعدد، نیاز به تخصص و تجربه دارد. با این حال، برای آموزش تعمیر یو پی اس می توانید با تماس بگیرید.

نحوه سیم کشی یو پی اس

برای سیم کشی یو پی اس باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. قطع برق: قبل از هر کاری، باید برق را از منبع خارج کنید تا در طول فرآیند نصب، به دستگاه و یا شما آسیبی وارد نشود.
  2. پیدا کردن پورت های ورودی خروجی: برخی از UPS ها ممکن است دارای پورت های ورودی و خروجی مختلف باشند. در این صورت، شما باید پورت هایی را که برای ورودی و خروجی برق مورد نیاز دارید، پیدا کنید.
  3. اتصال باتری: باتری UPS باید در جایی نزدیک به UPS قرار گیرد. سپس با استفاده از کابل های مربوطه، باید باتری را به UPS متصل کنید.
  4. اتصال برق: حالا می توانید با استفاده از کابل برق، UPS را به منبع برق اصلی متصل کنید. اگر UPS شما دارای کائوچه برق باشد، آن را هم به یک سوئیچ فعال/غیرفعال متصل کنید.
  5. تست: حالا می توانید برق منبع را وصل کرده و از صحت عملکرد UPS اطمینان حاصل کنید. برخی از UPS ها دارای دکمه تست هستند که با فشار دادن آن، می توانید صحت عملکرد آن را بررسی کنید.

ممکن است مراحل بالا برای هر نوع UPS کمی متفاوت باشد، بنابراین بهتر است قبل از شروع، دستورالعمل های تولید کننده را مطالعه کنید.

تعویض باتری یو پی اس (ups)

اگر سیم کشی یو پی اس سالم بوده و هیچ گونه ایرادی در برد یو پی اس دیده نشد احتمالا مشکل از باتری یو پی اس است. تعویض باتری یو پی اس به شکل زیر انجام میگیرد.

  استفاده از یو پی‌ اس در کرکره برقی

باطری یو پی اس

این نوع باتری یکی از قدیمی ترین باتری های یو پی اس است . باتری مناسب برای این یو پی اس باتری 12 ولت می باشد. در این دستگاه یو پی اس باتری جدید را نمی توان به طور مستقیم به دستگاه متصل کرد. زیرا کانکتور کاملا پوسیده شده است. اگر هیچ کانکتور یدکی در دسترس نباشد باید آن ها را قطع و سیم را به طور مستقیم به یو پی اس متصل کرد.

تعمیر برد الکترونیکی یو پی اس

مدار الکتریکی یو پی اس یا برد الکترونیکی آن بسیار حساس بوده و در ولتاژهای بسیار نامتعارف ممکن است دچار سوختگی شود. تعمیر برد الکترونیکی یو پی اس بدون مرحله ی عیب یابی تقریبا غیر ممکن است. بعد از عیب یابی برد الکترونیکی یو پی اس ممکن است مشخص شود که اشکال یو پی اس از سوختگی خازن آن است. مشکل دستگاه یو پی اس apc ممکن است این باشد که  شارژر باتری دستگاه خراب باشد .

تعمیرات برد الکترونیکی یو پی اس چگونه انجام می شود؟
مهم ترین مرحله در تعمیر برد یو پی اس، مرحله عیب یابی است.

روش عیب یابی باتری یو پی اس به این صورت است که دستگاه پس از رفتن روی باتری خاموش میشد پس از بررسی باتری توسط تعمیر کار مشخص شد که ولتاژ آن تا ۱ ولت کاهش پیدا کرده که این عیب مربوط شارژر میباشد.

مرحله ی اول :در مرحله اول پنل پشتی را باز می کنیم . طبق تصویری که مشاهده می کنید باید کمی نیرو وارد کنید تا پنل عقب از جای خود خارج شود.

مرحله ی دوم :بعد ازبلند کردن صفحه و قطع سیم قرمز و سیاه باتری، شما می دانید که کاور بالایی به وسیله سیم به آن وصل است هنگام دمونتاژ از جدا بودن سیم های باتری از کاور بالایی مطمئن شوید.

مرحله ی سوم :مدارپنل جلو که دکمه پاور ونشانگر های LED وجود دارند به وسیله خارهایی به پنل وصلند با احتیاط جدا کنید.

مرحله ی چهارم :حذف مدار در پنل جلو

مرحله ی پنجم :حذف صفحه اصلی. آن با دو پیچ که به کاور زیری بسته می شود، صفحه اصلی با خازن معیوب قسمت شارژر، مطمئن شوید که شما را متوجه قطب این خازن می کند.

مرحله ی ششم :خازن را با یک مشخصات مشابه یا بهتر جایگزین کنید .پس از واحد مونتاژ آن را به برق متصل کنید و اندازه گیری ولتاژ در پایانه های باتری بدون متصل کردن باتری امتحان کنید، باید تقریبا حدود ۱۳٫۶ ولت باشد .

پیشنهاد میشود برای آشنایی با انواع یو پی اس و خرید یو پی اس مناسب برای دستگاه و وسیله خود مقالات زیر را مطالعه کنید.

تعمیر یو پی اس در تهران و کرج

ایمن یو پی اس در تلاش است که خدمات مفید و ارزنده‌ای را به کاربران و مشتریان خود ارائه کند. از آنجایی که کارشناسان این تیم اطلاعات زیادی در رابطه با یو پی اس‌ها دارند، می‌توانند در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه تعمیرات یو پی اس در کرج را انجام دهند.

  یو پی اس (دستگاه برق اضطراری) برای پمپ آب

تعمیر یو پی اس در تهران

از آنجایی‌که یو پی اس‌ ها دستگاه‌های بسیار ارزشمندی هستند و محافظت از آن‌ها به منزله محافظت از لوازم الکتریکی گران قیمت دیگر است؛ پس تعمیر این دستگاه‌ها، فرایند سختی را در پیش خواهد داشت و افرادی که قصد تعمیر آن را دارند، باید دوره کاملی را گذرانده و به اندازه کافی بر این امر مسلط باشند. برای تحقق همه این اهداف، باید تعمیر آن‌ها را به مراکز معتبر سپرد. نمایندگی ایمن یو پی اس در تهران و کرج با خدماتی که در این زمینه ارائه می‌کند، شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد.

تعمیر یو پی اس در محل

ارائه خدمات و تعمیرات یو پی اس در محل
افرادی که وقت کافی جهت تعمیر یو پی اس را ندارند می توانند از خدمات و تعمیرات در محل استفاده کنند.

یو پی اس‌ها انواع مختلفی دارند و طبیعتا راه‌اندازی، جداسازی و سرهم کردن مجدد قطعات آن‌ها نیز متفاوت بوده و در برخی موارد نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. ساده‌ترین انواع یو پی اس، پس از خاموش کردن برق شهری و جدا کردن باتری، قابلیت حمل و جابه‌جایی خواهد داشت؛ اما در جداسازی و تعبیه مجدد قطعات یو پی اس‌های توان بالا و صنعتی باید دقت بسیاری به خرج داد و از متخصصان این حوزه کمک گرفت. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، به نظر می‌رسد که استفاده از خدمات تعمیر ups در محل، علاوه بر تضمین سلامت دستگاه، باعث صرفه‌جویی در زمان و کم شدن هزینه حمل‌ونقل می‌شود. کارشناسان ایمن یو پی اس ابتدا به خوبی دستگاه را بررسی می‌کنند تا مشکل آن را پیدا کنند و پس از تشخیص مشکل دستگاه، در محل موردنظر و بدون جداسازی یا جابه‌جایی دستگاه، اقدام به تعمیر و رفع مشکل خواهند کرد.

استعلام قیمت و خرید انواع یو پی اس

در پایان

همانطور که میدانید شما در ابتدا باید بسیار در نگهداری دستگاه یو پی اس خود کوشا باشید در صورت خرابی این دستگاه ها حتما آن را به مراکز معتبر و پیش متخصصین  ببرید؛ چون تعمير دستگاه يو پي اس، نياز به تخصص دارد و بايد با نوع دستگاه و برند آن به طور كامل آشنا باشيد تا بتوانيد خودتان آن را تعمير كنيد. بنابراين از این که به طور سر خود، دستگاه  را باز و تعمیر کنید،  جددا خوداری نمایید.

متاسفانه عده‌ای از افراد به جای پیدا کردن علت خرابی و اقدام به تعمیر آن، وسایل را دور انداخته و وسیله دیگری را جایگزین آن می‌کنند. مطمئن باشید که خرید یو پی اس جدید، هزینه بیشتری نسبت به تعمیر آن برای شما در بر خواهد داشت. تعمیر UPS توسط کارشناسان مربوطه در محل مورد نظر شما، در کوتاه‌ ترین زمان ممکن انجام شده و از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه خواهد بود. با سایت ایمن یو پی اس همراه باشید و از خدمات تعمیر UPS در محل استفاده کنید و دیگر نگران تعمیر یو پی اس‌های خود نباشید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت

 1- انواع یو پی اس
2- باتری یو پی اس

تماس بگیرید.