ایمن یو پی اس
جستجو کردن

تمام آنچه که درباره نقشه نصب یو پی اس باید بدانید!

آنچه در این مقاله می خوانید

UPS منبع تغذیه الکترونیکی است و کار عمده آن، تامین توان مورد نیاز بار مصرفی به صورت بدون وقفه می‌باشد که با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری یو پی اس، برق مصرفی مورد نیاز تجهیزات الکترونیکی شما را تامین می‌کند. با توجه به رایج بودن استفاده از UPS، ما در این مقاله از ایمن یو پی اس قصد داریم تا شما را با نقشه نصب یو پی اس بیشتر آشنا کنیم. اما به خاطر داشته باشید هرچند آشنایی با نقشه نصب یو پی اس به شما در نصب آن کمک شایانی می‌کند؛ اما این کار تخصصی بوده و بهتر است از متخصصان در نصب آن کمک گرفته شود. چنانچه شما هم در این ارتباط سوالی ذهنتان را به خود مشغول ساخته، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید.

باتری یو پی اس کوچک

دستگاه UPS کوچک، دستگاهی است که قابلیت تأمین برق پایدار به دستگاه‌های الکترونیکی کوچک را دارا می‌باشد. این دستگاه‌ها، بیشتر برای محافظت از دستگاه‌هایی مانند رایانه‌های شخصی، لپ تاپ‌ها، تلفن‌های همراه، دوربین‌های مداربسته، مودم‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند.در کل، دستگاه UPS کوچک یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی خود در برابر نوسانات و قطعی برق هستند.

آشنایی با نقشه نصب یو پی اس (دستگاه برق اضطراری)

برای آشنایی بهتر با نقشه نصب یو پی اس، به دفترچه راهنمای دستگاه یو پی اس مراجعه کنید. دفترچه راهنما شامل کابل‌کشی دستگاه است که شیوه اتصال دستگاه‌ها به یو پی اس و راه‌اندازی این سیستم را نشان می‌دهد. البته ناگفته نماند که راه‌اندازی سیستم UPS در محیط‌های کوچک همچون خانه‌ها یا شرکت‌های کوچک، کار سختی نیست و با استفاده از همین دفترچه به راحتی انجام‌پذیر است. این امر در مورد نصب دستگاه‌های با توان بالا که عمدتا در بیمارستان‌ها، ادارات، مراکز حساس گاز و پتروشیمی، مراکز صنعتی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند، صادق نیست و باید حتما از تیم متخصص در این حوزه کمک گرفته شود.

  اینورتر یو پی اس چیست؟

نحوه نصب با کمک نقشه نصب یو پی اس

یکی از روش‌های آسان برای نصب این سیستم، استفاده از نقشه نصب یو پی اس است. به هنگام نصب، باتری UPS را با وصل کردن به پریز حداقل به مدت 12 ساعت شارژ کنید تا یو پی اس شما عملکرد بهتری داشته باشد. بعد از شارژ کردن باتری، دستگاه را به کامپیوتر وصل کنید. یو پی اس و کامپیوتر خود را روشن کنید و برق ورودی AC را قطع کنید. در این مرحله سیستم شما با باطری یو پی اس کار می‌کند. چند دقیقه صبر کنید و چنانچه کامپیوترتان عملکرد نرمالی داشت، برق AC ورودی را وصل کنید.

نحوه نصب اجزای یو پی اس با کمک نقشه نصب یو پی اس
نقشه راه اندازی نصب یو پی اس

چنانچه تمایل دارید یو پی اس را به وسیله نرم‌افزار کنترل کنید، در این صورت نرم‌افزار مد نظر خود را نیز نصب کنید و سپس آن را امتحان کنید و از اینکه یو پی اس بعد از زمان برنامه ریزی شده به وسیله نرم‌افزار خاموش می‌شود، اطمینان حاصل نمایید. استفاده از نرم‌افزار نه تنها از عملیات انجام شده در رایانه شما محافظت می‌کند، بلکه موجب افزایش طول عمر باطری یو پی اس شما نیز خواهد شد.

یکی از خطاهایی که به هنگام نصب ممکن است با آن مواجه شوید، خطا در نحوه سیم کشی یو پی اس دستگاه است که البته ممکن است به دستگاه شما آسیب بزند. به صورت استاندارد سیم‌کشی خروجی دستگاه نباید هیچ‌گونه اشتراکی با برق شهری داشته باشد. به خاطر داشته باشید که پس از اتصال یو پی اس به برق، دستگاه را در حالت بای پس قرار دهید و سپس مصرف کننده‌ها را به دستگاه وصل کنید تا میزان بار مصرفی روی نمایشگر دستگاه نشان داده شود. چنانچه مشکلی وجود نداشت، کلید ON را فشار دهید و نگه دارید تا از حالت بای پس خارج شود. این کار سبب می‌شود تا اگر مشکلی در سیم‌کشی وجود داشت، به یو پی اس آسیبی وارد نشود.  نقشه تابلو برق UPS یا دیاگرام سیم‌کشی و اتصالات آن، بسته به نوع و مدل دستگاه، متفاوت است.

  تولید کننده یو پی اس

مشخصات مکان نصب یو پی اس

 مکان مناسب و استاندار برای نصب ups
با توجه به حساسیت قطعات الکترونیکی از قرار دادن ups در محلهای مسیر گرد و خاک پرهیز شود.

به هنگام استفاده از نقشه نصب یو پی اس به خاطر داشته باشید که مکان نصب این دستگاه نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. اولین پارامتر، وجود فضای کافی است تا سطح زمین توان تحمل وزن دستگاه را داشته باشد و همچنین نصب دستگاه موجب ایجاد مزاحمت برای کارکنان یا اختلال در کارها نشود. با توجه به اینکه حرارت ایده‌آل باتری دستگاه 10 – 20 C و حرارت کارکرد دستگاه 0 – 40 C تعریف می‌شود، مطلوب است رطوبت محیط انتخابی شما بین 0 – 90% باشد تا در عملکرد دستگاه نویز ایجاد نکند. محلی را برای نصب دستگاه انتخاب کنید که بتوانید کلیدها و ابزار سوئیچ و کنترل را در یک مکان تعبیه کنید.

نصب نادرست یو پی اس منجر به چه می‌شود؟

نصب نادرست یو پی اس باعث رخ دادن چه اتفاق هایی میشود؟
نصب نادرست یو پی اس

اگر طبق نقشه نصب دستگاه ذخیره برق (یو پی اس) پیش نرویم و نصب دستگاه به صورت درست و اصولی اتفاق نیفتد، موجب خرابی دستگاه خواهد شد. همان طور که می‌دانید، علت عمده خرابی دستگاه‌های الکترونیکی عدم نصب صحیح آن‌هاست و این مسئله در حوزه یو پی اس تاثیر بسیار بیشتری دارد؛ چراکه علاوه بر صدماتی که ممکن است با نصب نادرست به دستگاه وارد شود، خسارت‌های جانی نیز به بار می‌آید. از جمله صدمات وارده به دستگاه به هنگام نصب اشتباه و سهل‌انگاری در اتصال کابل مثبت دستگاه به قطب منفی باطری آن، سوختن بخش POWER دستگاه است. ناگفته نماند نصب یو پی اس در بالکن یا فضاهای مشابه که هیچ کنترلی بر روی دمای آن‌ها وجود ندارد، مناسب نیست. به خاطر داشته باشید این دستگاه نباید در مکان‌هایی نصب شود که امکان ریزش آب وجود دارد؛ بنابراین نصب UPS در محیط‌هایی چون آشپزخانه و دست‌شویی اصلا درست نیست.

نکات مهم در نصب دستگاه UPS

اصلی‌ترین نکات برای راه اندازی یو پی اس
یکی از مواردی که دز نصب یو پی اس باید به آن توجه شود اطمینان از سالم بودن باتری است.

باید بدانید که استفاده از نقشه نصب یو پی اس تمام فرایند کار نبوده و باید به نکاتی درباره حمل درست و نکات این چنینی نیز توجه داشته باشید تا عمر مفید دستگاه یو پی اس شما بالاتر رود. همان طور که گفته شد، حمل درست دستگاه نکته بسیار مهمی است و باید به گونه‌ای باشد که به دستگاه ضربه‌ای وارد نشود. ناگفته نماند که به هنگام نصب باید به نوع اتصالات یو پی اس و کابل‌های مورد استفاده در نصب آن توجه کافی داشته باشید و فیوزهای حفاظتی استاندارد تهیه کنید که با دستگاه شما مطابقت داشته باشند.

  بهترین یو پی اس مناسب برای سی تی اسکن

برای برطرف کردن نویزهای صوتی و همچنین نویزهای الکتریکی می‌توانید از سیم ارت یا سیم اتصال به زمین استفاده کنید تا نویزهای موجود را به زمین انتقال دهد. به هنگام نصب، باید فاز و نول مستقیما به دستگاه و تابلو برق آن وصل (connect) شوند و به هنگام نصب با برق شهری تماسی نداشته باشند.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

توان مصرفی دستگاه های UPS

انتخاب توان یو پی اس و باتری مناسب
برای انتخاب یو پی اس مناسب ابتدا بايد توان تجهیزات موجود محاسبه گردد.

از جمله نکات مهمی که در نقشه نصب یو پی اس باید به آن توجه کافی داشته باشید، توان مصرفی آن است. چنانچه به لحاظ توان مصرفی، یو پی اس شما دارای توان کمی باشد، می‌توانید به راحتی آن را طبق مطالب موجود در دفترچه راهنما نصب و راه‌اندازی کنید؛ اما اگر از توان مصرفی بالایی برخوردار است یا یو پی اس شما دارای باطری خارج از دستگاه باشد، برای نصب آن حتما از تیمی متخصص کمک بگیرید. با توجه به انواع مختلف باتری ups مانند باتری سیلد اسید ، باتری نیکل کادمیوم و باتری سیلد اسید ژل میتواند توان مصرفی دستگاه شما متفاوت باشد.

بهترین روش نصب نقشه یو پی اس

در میان مطالب به بحث ایمنی در نصب اشاره کردیم که به هنگام کار با تجهیزات الکترونیکی، حرف اول را می‌زند. اگر توان مصرفی یو پی اس کم باشد، به راحتی با کمک دفترچه راهنما می‌توانید آن را نصب کنید؛ اما اگر از این دستگاه در ادارات بزرگ، بیمارستان‌ها و غیره استفاده می‌کنید و توان مصرفی دستگاه شما نیز بالا است، برای حفظ جان خود باید از مشاوره و تجربه متخصصان این حوزه کمک بگیرید. کارشناسان خبره و باتجربه ایمن یو پی اس در این حوزه شما را یاری می‌کنند.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *