مقالات یو پی اس

استفاده از یو پی‌ اس در کرکره برقی

یوپی‌اس در کرکره برقی

شما تا چه حدی در مورد کرکره برقی اطلاع دارید؟ به نظر شما وجود یوپی‌اس در کرکره برقی و جک پارکینگ ضروری به نظر می‌رسد؟

کرکره برقی که بیشتر برای پارکینگ منازل کاربرد دارد. بیشتر افراد به دلیل هزینه زیاد یو پی‌اس تنها برای وسیله‌های برقی که بسیار گران‌قیمت هستند استفاده می‌کنند. کرکره برقی یکی از آن وسیله‌های است که ترجیح می‌دهند برای نگهداری از آن هزینه کنند.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که ماشین خود را در پارکینگ نگهداری کرده‌اید و به دلیل قطعی برق نتوانسته باشید آن را از پارکینگ بیرون آورید.

ما در این مقاله می‌خواهیم با معرفی دستگاه یوپی‌اس برای کرکره برقی شما را بیشتر با کاربرد آن آشنا کنیم. اگر شما هم نیاز به یک دستگاه برای مواقع قطعی برق نیاز دارید با ما در ادامه همراه باشید.

کدام نوع از یوپی‌اس برای کرکره برقی مناسب است؟

دستگاه یوپی‌اس یک منبع تغذیه بدون وقفه است که باعث تأمین برق موردنیاز در زمان برق شهر و همچنین محافظی مناسب در برابر نویزها است. این دستگاه انواع مختلفی دارد اما برای انتخاب مناسب‌ترین نوع باید مدل موتور کرکره برقی خود را بشناسید.

موتورها داری دو نوع است. نوع اول که خود دارای باتری بک‌آپ و یوپی‌اس ( باتری پو پی اس )است و نوع دوم که داری منبع تغذیه نیست که خود به دو نوع موتور توبلار و موتور ساید دسته‌بندی می‌شود.

موتورها با برق‌کار می‌کنند و در زمان قطع شدن برق موتور دستگاه از کار می‌افتد، به همین جهت نیاز به یک برق ثانویه داریم تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنیم.

بیشتر دستگاه‌های یو پی‌ اس مناسب کرکره برقی برای مدت‌زمان دو ساعت می‌توانند برق موردنیاز را تأمین کنند. اما اگر شما در منطقه خود با مشکل قطعی برق بیش از دو ساعت مواجه هستید، بهتر است که از یک دستگاه با توان بالاتری استفاده کنید.

موتورهای ساید بیشتر به چه یوپی‌اسی نیاز دارند؟

این موتور قدرت بالایی دارند که بیشتر برای مکان‌های که تردد بالای دارند مناسب است. موتور ساید بر روی کرکره برقی‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، کارخانه‌ها و … مورد استفاده‌اند.

یکی از مهم‌ترین مزیت این نوع موتور، قرارگیری آن در بیرون از محافظ است که در زمان تعمیر نیازی به تعویض دیگر تجهیزات نیست و به‌راحتی می‌توانید به موتور دسترسی پیدا کنید.

در این مدل به دلیل باز و بسته شدن زیاد کرکره‌ها و استفاده بیش‌ازحد از دستگاه،  نیاز به دستگاهی با توان بالا دارید؛ به همین جهت انتخاب مدل آنلاین مناسب است. اما یکی از دلایلی که افراد زیاد به این مدل تمایل ندارند هزینه زیاد آن نسبت به دیگر مدل‌هاست.

 

موتورهای توبلار بیشتر به چه یوپی‌اس نیاز دارد؟

این موتور که توان بالایی ندارد ؛ بیشتر برای مکان‌های کم تردد از آن استفاده می‌شود. از جمله مکان‌هایی که از این نوع موتور استفاده می‌کنند؛ می‌توان به  پارکینگ منازل کم‌جمعیت، مغازه کم‌جمعیت و… اشاره کرد.

موتور توبلار که در داخل رول کرکره قرار می‌گیرد. مزیت خوبی که این نوع متور دارد؛ این است که در ظاهر مشخص نیست و نمای بهتری دارد. اما موتور توبلار دارای یک عیب بزرگ است و آن هم این است که در زمان خراب‌شدن دسترسی به موتور آسان نیست و باید کل اجزا دست‌کاری شود.

این مدل بیشتر برای کسانی که می‌خواهند هزینه کمتری بکنند بسیار مناسب است. همچنین مکان‌های کم تردد و یا جاهایی که مدت‌زمان کوتاهی دستگاه مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ از این نوع موتور استفاده می‌کنند.

موتورهای توبلار

سخن پایانی

کرکره‌های برقی برای کارکردن به برق نیاز دارند. در بسیاری از مواقع مخصوصا در فصل تابستان پیش آمده که به دلیل قطعی برق بعضی از افراد نتوانسته‌اند  ماشین خود را بیرون بیاورند. به همین جهت ضرورت دستگاه یوپی‌اس را در اینجا بهتر می‌توانیم درک کنیم.

کرکره‌های برقی در انواع مختلفی از موتورها در بازار به فروش می‌رسند. یکی از آنها دارای دستگاه یوپی‌اس است که این مزیت بزرگی به‌حساب می‌آید و مدل دیگر که مجهز به دستگاه نیست و ما نیاز به تهیه این دستگاه به‌صورت جداگانه داریم تا در مواقع قطع شدن برق دچار مشکل نشویم.

موتورهای ساید و توبلار دو نوع موتور جدا هستند که هرکدام از این‌ها داری مزایای و معایب خاصی هستند. از موتور ساید برای مکان‌های با تردد بالا استفاده می‌شود و موتور دستگاه در بیرون از رول کرکره قرار دارد و به نسبت قیمت بالایی دارد. از موتور توبلار برای مکان‌های کم تردد همچون پارکینگ منازل شخصی استفاده می‌شود که از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.