ایمن یو پی اس
جستجو کردن

باتری ups کرکره برقی

کاربرد های ups کرکره برقی
آنچه در این مقاله می خوانید

باتری یو پی اس کرکره و درب برقی چه کاربردی دارد؟ قیمت باتری ups کرکره برقی چقدر است؟ چه ضرورتی دارد که برای درب برقی از باتری upsاستفاده شود؟

یکی از اجزای موردنیاز در کرکره برقی استفاده از باتری یوپی‌اس است. این باتری برق موردنیاز درب اتوماتیک را در مواقع ضروری و هنگام قطع برق تأمین می‌کند. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که برای چنین دستگاه‌های برقی ممکن است پیش بیاید عدم کارکرد در زمان قطع برق خواهد بود.

وجود سیستم برق اضطراری در کرکره برقی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. باتری ups باعث می‌شود وقتی برق قطع شود کرکره از کار نیفتد. در ادامه بیشتر راجب ویژگی‌های این باتری صحبت خواهیم کرد.

مزایای باطری UPS درب برقی

کرکره برقی وسیله‌ای برای زندگی راحت است که زندگی را به طور کلی آسان‌تر می‌کند. این لوازم خانه شما را ایمن‌تر و کارآمدتر می‌کنند؛ با این حال، اگر برق قطع شود، درب بازکن شما مانند تمام سیستم‌های الکتریکی دیگر خانه نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. سیستم‌های برق کمکی، مانند ژنراتورها و سیستم‌های پشتیبان باتری، می‌توانند به رفع این مشکل کمک کنند.

ویژگی های یو پی اس درب برقی چیست
اصلی ترین بخش درب برقی موتور گرداننده است که ups از آن محافظت می کند

راه‌اندازی ژنراتورها می‌تواند پیچیده و نگهداری آن‌ها هزینه‌بر باشد. آن‌ها اغلب به نوعی سوخت قابل احتراق نیاز دارند که ذخیره آن در پارکینگ شما خطرناک است. ژنراتورها اغلب برای تامین برق تعدادی از سیستم‌های اصلی در داخل خانه شما طراحی می‌شوند که می‌تواند منجر به بارگذاری بیش از حد مدار یا خرابی وسایل شود.

پشتیبان‌گیری از باطری UPS درب برقی به عنوان یک سیستم بدون نقص طراحی شده است. واحدهای پشتیبان باطری UPS درب برقی دارای قابلیت راه اندازی ساده و بدون استفاده از هیچ نوع سوخت قابل احتراق هستند. هر باتری پشتیبان دارای انرژی ذخیره شده کافی برای استفاده چندگانه از وسیله است و آن را به یک سیستم پشتیبان بسیار مقرون به صرفه تبدیل می‌کند. باطری UPS درب برقی عمر مفید طولانی و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و از طریق کابل متصل به کرکره برقی شارژ می‌شود.

باتری یو پی اس درب و کرکره برقی چیست؟

ups کرکره برقی چیست و چه کاربردی دارد
ups کرکره برقی یک سیستم پایدار تغذیه الکترنیکی است

کرکره برقی یکی از تجهیزات الکترونیکی و صنعتی است که در جاهای بسیاری از آن استفاده می‌شود. این درب‌ها معمولاً در آزمایشگاه‌ها، هتل‌ها، مکان‌های نظامی، منازل، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مکان‌های صنعتی، ساختمان‌های اداری و تجاری و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته هرکدام از این کرکره برقی‌ها که به آن اشاره کردیم باهم متفاوت هستند و کارایی آنها نیز باهم فرق دارد. پس بسته به نوع مکان کرکره‌های مخصوص به کار گرفته می‌شود. استفاده از این درب‌ها در درازمدت باعث کاهش طول عمر آنها خواهد شد. در هنگام قطع برق هم از کار می‌افتد و باید از روش‌های دیگر برای بازو بسته کردن کمک گرفت.

  5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس

بنابراین در هنگام نبود برق برای اینکه به کرکره برقی آسیبی وارد نشود و بتوان در این مواقع از آن استفاده کرد باتری یوپی‌اس بوده  که یک منبع تغذیه بدون وقفه است و در چنین مواقعی برق موردنیاز این درب‌ها را تأمین می‌کند.

ضرورت استفاده از باتری یو پی اس برای کرکره برقی

فواید استفاده از باتری UPS کرکره برقی
ups از خسارت های ناشی از قطعی برق جلوگیری می کند

برای جلوگیری از سوختن موتور کرکره برقی کاری که باید انجام دهید خرید یک باتری یوپی‌اس برای آن است. این باتری به‌عنوان یک کنترل‌ کننده جریان برق در بین کرکره برقی و جریان برق شهری قرار می‌گیرد تا علاوه بر اینکه از قطع ناگهانی جریان برق جلوگیری کند نوساناتی هم که ایجاد می‌شود را کنترل خواهد کرد.

مثلاً اگر شما مغازه‌دار باشید و کرکره برقی را پایین بکشید و در زمانی که مجدداً می‌خواهید آن را بالا بکشید با قطع برق شهری مواجه شوید دیگر با ریموت به‌راحتی نمی‌توانید آن را حرکت دهید. اما اگر کرکره یا درب برقی شما به یک باتری ups کرکره برقی مجهز باشد این دستگاه در چنین مواقعی برق موردنیاز کرکره را تأمین می‌کند و شما به‌راحتی می‌توانید مانند زمانی که برق شهری وصل است آن را بالا و پایین بکشید.

چگونه باتری یو پی اس را برای کارکرد کرکره برقی نصب کنم؟

نصب باتری یو پی اس برای کارکرد کرکره برقی نیازمند توجه به چند نکته است. در ادامه به شما توضیح خواهم داد که چگونه باید باتری یو پی اس را برای کارکرد کرکره برقی نصب کنید:

1. ابتدا باید باتری یو پی اس مناسب با ظرفیت کافی برای کارکرد کرکره برقی خود را تهیه کنید. برای این منظور، بهتر است با فروشنده یا تامین کننده معتبری تماس بگیرید و مشخصات باتری را برایشان توضیح دهید.

2. سپس باید باتری را در محل مناسب نصب کنید. این محل باید خشک و خنک باشد تا باتری به بهترین شکل کار کند. همچنین، باتری باید در محلی نصب شود که به راحتی قابل دسترسی باشد تا در صورت نیاز به تعویض باتری، به راحتی قابل انجام باشد.

  تعمیرات یو پی اس Bms

3. پس از نصب باتری، باید کابل‌های برق را به باتری و کنترلر کرکره برقی متصل کنید. بهتر است قبل از انجام این کار، دستورالعمل‌های مربوط به نصب باتری را مطالعه کنید تا به درستی انجام دهید.

4. برای تنظیم کنترلر کرکره برقی، باید به دستورالعمل‌های مربوط به کنترلر و باتری یو پی اس توجه کنید. برخی از کنترلرها به طور خاص برای استفاده از باتری یو پی اس طراحی شده‌اند و بهتر است از این نوع کنترلرها استفاده کنید.

5. در نهایت، پس از نصب و تنظیم باتری و کنترلر، باید سیستم را تست کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند. برای این کار، می‌توانید با قطع برق، عملکرد کرکره برقی را تست کنید و مطمئن شوید که باتری یو پی اس به درستی کار می‌کند و کرکره برقی به درستی باز و بسته می‌شود.

با رعایت نکات فوق، می‌توانید باتری یو پی اس خود را به درستی برای کارکرد کرکره برقی نصب کنید و از امنیت و راحتی بیشتری در صورت قطعی برق برخوردار شوید.

چرا باید روی باتری UPS درب برقی سرمایه‌گذاری کنید؟

با قطع برق، درب بازکن‌ها کار نمی‌کنند و سازندگان کرکره‌های برقی، با ساخت طیف گسترده‌تری از سیستم‌ها که از همان ابتدا عملکرد باتری پشتیبان را شامل می‌شود، این مشکل را حل کرده‌اند. به این فکر کنید که اگر برق قطع شود و تنها راه ورود از طریق درب پارکینگ باشد، چگونه وارد پارکینگ خود خواهید شد؟ اگر از خود می‌پرسید که آیا خرید باطری UPS کرکره برقی ایده‌ای هوشمندانه است یا خیر، پاسخ مثبت است. اهمیت این موضوع به ویژه هنگامی که به طور منظم با قطعی برق سروکار داشته باشید، آشکار می‌شود.

اهمیت باطری UPS درب های  برقی
بعد از نصب ups می توان بدون هرگونه نگرانی جریان برق موردنیاز کرکره برقی را تامین کرد

توجه داشته باشید که وزن کرکره‌های برقی زیاد است و بدیهی است که شما نمی‌توانید آن را به راحتی بلند کنید. باطری UPS درب برقی، یا در محفظه موتور تعبیه شده و یا نزدیک به موتور نصب می‌شود. ا

قیمت باتری ups کرکره برقی

عوامل موثر بر قیمت ups کرکره برقی
هزینه ups کرکره برقی به نوع و ویژگی های آن بستگی دارد

برای اطلاع از قیمت باتری یو پی اس کرکره برقی باید بدانیم که به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین خاطر نمی‌توان قیمت دقیقی را برای آن مشخص کرد. امروزه با برندهای مختلفی که به بازار ارائه می‌شود هرکدام بر اساس ویژگی‌ها، طول عمر، کیفیت و… دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. پس قیمت باتری ups کرکره برقی به نوع انتخاب شما بستگی خواهد داشت.

  نحوه شارژ باتری یو پی اس

همچنین قیمت این باتری به نوع شرکتی که آن را خریداری می‌کنید نیز بستگی دارد. نوع موتور و نوع کرکره برقی که برای مغازه، کارخانه، پارکینگ و… نیز با یکدیگر متفاوت است. ولتاژ انرژی مصرفی باتری ups نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار روی قیمت آن خواهد بود.

نکات مهم درباره خرید دستگاه یو پی اس کرکره برقی

1- دستگاه های یو پی اس برای دو نوع موتور درب برقی با نام های تیوبلار و ساید موجود است و نهایتا 4 الی 5 مرتبه می تواند ساختمان را در برابر قطعی برق حفظ کند.

2- از دستگاه ها و باتری ups کرکره برقی برای جک پارکینگی نمی توان استفاده کرد.

3- تمامی دستگاه های یو پی اس کرکره برقی، دارای باطری Ups داخلی هستند و نیازی به خرید جداگانه باتری در آن ها نیست.

4-دستگاه مخصوص موتور کرکره تولید می شود و مانند سایر دستگاه های یو پی اس دارای وات و کاوا نیست.

5- این دستگاه ها در ابعاد 15*30*40 سانتی متر مکعب تولید می شود.

6- از قرارگیری دستگاه در برابر معرض بارش باران و برف باید جلوگیری کنید.

7- جهت فعالسازی ریموت درب کرکره برقی از متخصص سوال بپرسید.

سوالات متداول باتری یو پی اس کرکره برقی

عملکرد باتری یو پی اس در کرکره برقی چگونه است؟

باتری های یو پی اس موجود در کرکره برقی، علاوه بر ذخیره باتری به هنگام قطعی برق، سیستم را در شرایط عادی به صورت کامل حفظ می کند.

یو پی اس کرکره برقی چه ویژگی دارد؟

این دستگاه می تواند موتور کرکره برقی را در مقابل چهار مشکل اساسی محافظت کند:

در برابر افزایش بیش از حد ولتاژ – کاهش آنی و بسیار زیاد ولتاژ – جلوگیری از نوسانات فرکانس های ورودی و خروجی – جلوگیری از غیر فعال شدن منبع تغذیه یا سوختن آن

اطلاعات تکمیلی باتری UPS کرکره برقی
💎 مزایا جلوگیری از نوسانات برق، جلوگیری از خرابی موتور دستگاه، مقابله با افزایش یا کاهش ناگهانی بیش از حد مجاز ولتاژ 
📌 دلایل خرید باز بسته کردن خودکار درب پارکینگ، جلوگیری از سوختن برد و قطعات و همچینین موتور کرکره برقی
💰 عوامل موثر بر قیمت بر اساس ویژگی‌ها، طول عمر، کیفیت، شرکت سازنده
👤 بهترین نمایندگی فروش ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *