باتری نیکل کادمیوم

لیست کامل باتری نیکل کادمیوم به همراه قیمت، مشخصات کامل و مشاوره قبل از خرید فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس

مزایای باتری NiCd (نیکل کادمیوم)

باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCd) در گذشته یک انتخاب خوب برای تاسیسات مخابراتی بودند، در حالی که همچنان برای کاربردهای UPS در مکان‌هایی با دمای محیط بسیار بالا کاربرد دارد. الکترودهای باتری از هیدروکسید نیکل در صفحه مثبت و هیدروکسید کادمیوم در صفحه منفی باطری تشکیل شده اند و الکترولیت محلول آبی آن هیدروکسید پتاسیم قلیایی است. این باتری ها  دارای طول عمر 20 سال هستند که در مقایسه با باتری های سیلد اسید بسیار طول عمر بالایی دارند. توانایی کار در محدوده دمایی وسیع محیط (20- تا +40 درجه سانتیگراد). عمر چرخه بالای و تحمل خوبی نسبت به تخلیه های عمیق  دارند.  یکی دیگر از مزایای آنها مقاومت داخلی بسیار پایین است که چگالی توان بالا به همراه قابلیت شارژ سریع را ارائه می دهد. باتری‌های NiCd توان ذخیره سازی بسیار بالایی را به شما ارائه میدهد.

مزایای باتری NiCd (نیکل کادمیوم)
معایب باتری نیکل کادمیوم:

معایب باتری نیکل کادمیوم

باتری های NiCd UPS بسیار بیشتر از باتری های سیلد اسید  VRLA هزینه دارند. علاوه بر این، از آنجایی که عناصر نیکل و کادمیوم هر دو سمی هستند، فرآیندهای دفع و بازیافت باتری UPS بسیار پرهزینه خواهد بود. باتری‌های منبع تغذیه اضطراری NiCd نیز به تعمیر و نگهداری به شکل پر کردن آب نیاز دارند. این باتری ها قابلیت نصب در هر جهتی را ندارند و برای نصب آنها باید راحتی دسترسی به باتری ها مورد نظر باشد. با توجه به شرایط فعلی و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی ایران، استفاده از باطری نیکل کادمیوم منطقی نبوده مگر در شرایط و محلهای بسیار خاص. از این رو استفاده از باتری های سیلد اسید هم از لحاظ هزینه خرید اولیه و هم هزینه تعمیر و نگه داری بسیار مرقون به صرفه تر خواهد بود.

مقالات مرتبط

سوالات متداول باتری نیکل کادمیوم

گونه ای باتری های قابل شارژ هستند که در آن از نیکل اکسید و کادمیم به صورت فلز الکترود استفاده می شود.

این باتری ها می توانند به صورت تک یا چند سلول پک شوند و سلول های کوچک می تواند برای کاربردهایی مانند اسباب بازی ها یا وسایل الکترونیکی استفاده شوند.

این باتری ها ویژگی های بسیار خوبی دارند که طول عمر و زمان کارکرد بسیار بالا، دوام و استقامت بسیار زیاد، میزان دشارژ خود به خودی کم و میزان مقاومت داخلی کم ویژگی های مهم این باتری است.