ایمن یو پی اس
جستجو کردن

باتری یو پی اس نیکل کادمیوم

لیست کامل باتری یو پی اس نیکل کادمیوم به همراه قیمت، مشخصات کامل و مشاوره قبل از خرید فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس. برای مشاهده لیست کامل باتری های ایمن یو پی اس به صفحه قیمت و خرید باتری یو پی اس بروید.

باتری UPS نیکل کادمیوم 2 ولت 95 آمپرساعت برند Soft

باتری نیکل کادمیوم 2 ولت 95 آمپرساعت برند Soft برای دستگاه های یو پی اس، سوئیچینگ و انتقال، سیستم‌های اضطراری و امنیتی، مانیتورها و هشدارهای آتش‌سوزی صنعتی، تاسیسات کنترل، تابلوهای پست، سیستم‌های سیگنالینگ و … مورد استفاده قرار میگیرد. باتری های بلوک نیکل از صفحات هیدروکسید نیکل و هیدروکسید کادمیوم ساخته می شوند. این باتری دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را برای شرایط ویژه ای که در زیر ذکر شده بسیار کاربردی می کند.

باتری UPS نیکل کادمیوم 2 ولت 95 آمپرساعت برند Soft
باتری نیکل کادمیوم
مزایای باتری NiCd (نیکل کادمیوم)
مزیت‌های باطری ups نیکل کادمیوم نسبت به سایر باتری‌ها

مزایای باتری نیکل کادمیوم NiCd

باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCd) در گذشته یک انتخاب خوب برای تاسیسات مخابراتی بودند، در حالی که همچنان برای کاربردهای UPS در مکان‌هایی با دمای محیط بسیار بالا کاربرد دارد. الکترودهای باتری از هیدروکسید نیکل در صفحه مثبت و هیدروکسید کادمیوم در صفحه منفی باطری تشکیل شده اند و الکترولیت محلول آبی آن هیدروکسید پتاسیم قلیایی است. این باتری ها دارای طول عمر 20 سال هستند که در مقایسه با باتری های سیلد اسید بسیار طول عمر بالایی دارند. توانایی کار در محدوده دمایی وسیع محیط (20- تا +40 درجه سانتیگراد). عمر چرخه بالای و تحمل خوبی نسبت به تخلیه های عمیق دارند. یکی دیگر از مزایای آنها مقاومت داخلی بسیار پایین است که چگالی توان بالا به همراه قابلیت شارژ سریع را ارائه می دهد. باتری‌های NiCd توان ذخیره سازی بسیار بالایی را به شما ارائه میدهد.

معایب باتری نیکل کادمیوم

باتری های NiCd UPS بسیار بیشتر از باتری های سیلد اسید VRLA هزینه دارند. علاوه بر این، از آنجایی که عناصر نیکل و کادمیوم هر دو سمی هستند، فرآیندهای دفع و بازیافت باتری UPS بسیار پرهزینه خواهد بود. باتری‌های منبع تغذیه اضطراری NiCd نیز به تعمیر و نگهداری به شکل پر کردن آب نیاز دارند. این باتری ها قابلیت نصب در هر جهتی را ندارند و برای نصب آنها باید راحتی دسترسی به باتری ها مورد نظر باشد. با توجه به شرایط فعلی و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی ایران، استفاده از باطری نیکل کادمیوم منطقی نبوده مگر در شرایط و محلهای بسیار خاص. از این رو استفاده از باتری های سیلد اسید هم از لحاظ هزینه خرید اولیه و هم هزینه تعمیر و نگه داری بسیار مرقون به صرفه تر خواهد بود.

معایب باتری نیکل کادمیوم
قیمت بالا باتری های NiCd UPS

راه‌های افزایش عمر باتری نیکل کادمیوم

با رعایت نکات زیر می‌توان طول عمر باتری نیکل کادمیوم را افزایش داد.

 • از گرم‌شدن بیش از حد باتری خودداری کنید
 • باتری را بیش از چند روز در شارژ نگذارید.
 • از تخلیه شارژ کامل خودداری کنید.
 • باتری را در کیسه پلاستیکی شفاف قرار دهید.
 • هر 1 تا 3 ماه، باتری را به 1v/cell تخلیه کنید.

مشخصات کلی باتری نیکل کادمیوم

باتری نیکل کادمیوم مشخصات و ویژگی‌های خاص خود را دارد. مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

 • سرعت دشارژ باتری نیکل کادمیوم به سایز آن بستگی دارد.
 • سلول‌های ولتاژ نیکل کادمیوم، ولتاژی حدود 1/2 ولت دارند.
 • این باتری‌ها افت ولتاژ ناچیزی دارند.
 • سلول‌های باتری نیکل کادمیوم با سرعت‌های مختلفی شارژ می‌شوند.
 • سلول‌های نیکل کادمیوم دارای یک مخزن تحت‌فشار هستند که این امر، گازهای اکسیژن و هیدروژن را قبل از اینکه با آب ترکیب شوند؛ دربر می‌گیرد.
 • طول عمر زیادی دارند.
 • مقاومت زیاد در برابر تأثیرات الکتریکی و مکانیکی مخرب

باتری نیکل کادمیوم چگونه کار می‌کند؟

باتری‌های نیکل کادمیوم نوعی از باتری‌های قابل شارژ هستند که در دو طرف آن یک الکترود قرار گرفته است. این الکترود نقاط ورود و خروج الکتریسیته هستند. در این باتری‌ها از یک ماده فعال به نام هیدروکسید نیکل برای ترمینال مثبت و از کادمیم فلزی برای ترمینال منفی استفاده می‌شود. همچنین در داخل این باتری، یک محلول الکترولیت قلیایی مایع وجود دارد. معمولاً جنس این محلول الکترولیت، از هیدروکسید پتاسیم است.

اطلاعات خرید باتری یو پی اس نیکل کادمیوم 
💎 مزایا  عمر چرخه بالای و تحمل خوبی نسبت به تخلیه های عمیق، مقاومت داخلی بسیار پایین
📌 معایب قابلیت نصب در هر جهت را ندارد، مقرون به صرفه نبودن آن ها
💰 قیمت محصول با توجه به نوع کاربری، ظرفیت باتری، نوع باتری و … تعیین می شود.
👤 نماینده فعال فروشایمن یو پی اس
⭐کاربردبرای ساخت اسباب بازی ها و وسایل الکترونیکی

سوالات متداول باتری نیکل کادمیوم

باتری نیکل کادمیوم چیست؟

گونه ای باتری های قابل شارژ هستند که در آن از نیکل اکسید و کادمیم به صورت فلز الکترود استفاده می شود. این باتری ها در ولتاژ های مختلفی همچون باتری 12 ولت، 6 ولت و 2 ولت وجود دارد.

کاربرد باتری نیکل کادمیوم چیست؟

باتری های نیکل کادمیوم می توانند به صورت تک یا چند سلول پک شوند و سلول های کوچک می تواند برای کاربردهایی مانند اسباب بازی ها یا وسایل الکترونیکی استفاده شوند.

ویژگی باتری های یو پی اس کامیوم چیست؟

این باتری ها ویژگی های بسیار خوبی دارند که طول عمر و زمان کارکرد بسیار بالا، دوام و استقامت بسیار زیاد، میزان دشارژ خود به خودی کم و میزان مقاومت داخلی کم ویژگی های مهم این باتری است.