ایمن یو پی اس
جستجو کردن

یو پی اس (دستگاه برق اضطراری) برای پمپ آب

یو پی اس برای پمپ آب
آنچه در این مقاله می خوانید

ساخت آپارتمان‌های چند طبقه، دسترسی به آب با فشار مناسب را برای طبقات آخر با مشکل مواجه کرده است؛ این مشکل با استفاده از پمپ آب قابل حل است. از سوی دیگر با از راه رسیدن فصل گرما و قطعی برق، مشکلاتی برای استفاده از پمپ آب پیش خواهد آمد. برای اینکه در زمان قطعی برق دسترسی به آب با مشکل مواجه نشود، نیاز به خرید یو پی اس برای پمپ آب دارید. یو پی اس‌های طراحی شده برای پمپ‌های آب، قلب سیستم پشتیبان باتری پمپ هستند که با شارژ کردن باتری و تشخیص قطع شدن برق و تغییر خودکار به برق، باتری پمپ را در زمان قطعی برق راه‌اندازی می‌کنند. با ایمن یو پی اس همراه باشید تا ضمن آشنایی بیشتر با یو پی اس، از اهمیت بالای یو پی اس برای پمپ آب مطلع شوید.

اهمیت یو پی اس برای پمپ آب

پمپ‌های آب برقی اغلب عنصر مهم زیرساخت یک خانه به خصوص ساختمان‌های چند طبقه هستند. این پمپ‌های آب را می‌توان برای تامین آب، گردش در سیستم گرمایش و سایر کاربردهای مهم استفاده کرد. متأسفانه کیفیت شبکه‌های خدمات عمومی در حومه شهر و حتی برخی شهرهای بزرگ گاهی اوقات پایین بوده و بنا به دلایلی مانند کمبود ذخیره برق یا مصرف بیش از اندازه برق در فصل گرما، برق رسانی به این نقاط با مشکل مواجه می‌شود؛ در نتیجه به دلیل نوسان پارامترهای شبکه منبع تغذیه یا قطع آن، ممکن است مشکلی در تامین آب یا سیستم گرمایش ساختمان رخ دهد. یک راه حل خوب برای تمام مشکلات در شبکه برق، استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه یا یو پی اس با تبدیل مضاعف است. یو پی اس تبدیل مضاعف یا آنلاین، به شما این امکان را می‌دهد که تمام مشکلات مربوط به کیفیت ولتاژ را حل کرده و از تجهیزات متصل به ولتاژ سینوسی با کیفیت بالا استفاده کنید.

  معرفی یو پی اس برای کولر گازی و انواع چیلر

برای انتخاب یو پی اس باید ماهیت مشکلات احتمالی برق را تعیین کنید. در صورت قطع برق کوتاه مدت، هر مدل استاندارد یو پی اس با باتری داخلی این کار را انجام داده و برق مورد نیاز شما را تامین خواهد کرد. در صورت قطع طولانی مدت برق، توصیه می‌شود از مدل‌های دارای باتری‌های خارجی با ظرفیت بالا استفاده کنید. انتخاب صحیح مدل یو پی اس، عملکرد قابل اعتماد سیستم پمپاژ را بدون هزینه‌های غیرضروری تضمین می‌کند. از انواع یو پی اس میتوان به یو پی اس آنلاین ، یو پی اس آفلاین اشاره کرد.

یو پی اس برای پمپ آب چقدر دوام می‌آورد؟

توصیه ما این است قبل از سرمایه‌گذاری روی خرید یو پی اس برای پمپ آب ساختمان خود، لازم است بدانید باتری سیستم شما چقدر دوام می‌آورد. زمانی که برق قطع می‌شود یا پمپ مخزن اولیه شما از کار می‌افتد، نیروی لازم برای پمپاژ کردن آب توسط پمپ آب از طریق یو پی اس تامین خواهد شد؛ بنابراین میزان دوام آوردن یو پی اس با میزان مصرف انرژی پمپ رابطه مستقیم دارد.

دوام یو پی اس پمپ آب

به عنوان یک قانون کلی، در هنگام قطع برق، اکثر باتری‌های فول شارژ شده تقریبا 5-7 ساعت پمپاژ مداوم و تقریبا 1 الی 3 روز پمپاژ غیرمستمر بسته به فرکانس دوام خواهند داشت. هرچه پمپ بیشتر کار کند، کاهش قدرت باتری ادامه می‌یابد تا زمانی که پمپ به طور کامل انرژی ذخیره شده در باتری را مصرف کرده و از کار بیفتد؛ با این حال، همه باتری‌ها ظرفیت انرژی یکسانی ندارند. باتری‌های مختلف دارای رتبه‌بندی AH (آمپر ساعت) متفاوتی هستند که مدت زمان کارکرد آن را نشان می‌دهند.

دقت کنید هرچه پمپ قوی‌تر باشد، زمان تامین انرژی کوتاه‌تر خواهد بود. به طور کلی، قدرت پمپ‌های آب یا 1.4 اسب بخار یا 1.3 اسب بخار هستند. پمپ 1.4 اسب بخار جریان کمتری از باتری دریافت می‌کند و عمر باتری را به حداکثر می‌رساند. پمپ 1.3 اسب بخار ممکن است سریع‌تر پمپاژ کند، اما باتری را نیز سریع‌تر تخلیه می‌کند. لازم است بدانید در کل پمپ‌های آبی که به وسیله یو پی اس کار می‌کنند، طول عمر محدودی در هنگام قطع برق دارند.

  چه زمانی باید از محافظ برق استفاده کرد؟

طول عمر باتری یو پی اس برای پمپ آب چقدر است؟

زمان کارکرد باتری با افزایش سن کاهش می‌یابد؛ با این حال سیستم‌های یو پی اس می‌توانند چندین سال قدمت داشته و همچنان قابل استفاده باشند. بسیاری از صاحبان خانه‌ها که از یو پی اس در سیستم پمپ آب استفاده کرده‌اند، متوجه شده‌اند که با افزایش سن باتری، ظرفیت نگهداری شارژ نیز کاهش می‌یابد. اگر باتری شما در حالت نو می‌تواند حدود 7 ساعت به طور مداوم کار کند، پس از گذشت زمان ممکن است فقط 2 الی 3 ساعت یا حتی کمتر هنگام قطع شدن برق کار کند.

در باتری‌های سرب اسیدی که اغلب در یو پی اس‌های پمپ آب استفاده می‌شوند، صفحات سربی درون باتری UPS به مرور زمان خورده می‌شوند و توانایی خود را برای نگهداری شارژ از دست می‌دهند. با بالا رفتن سن باتری، ولتاژ کاهش می‌یابد که به طور موثر به این معنی است که انرژی کمتری توسط باتری دریافت شده و باتری زودتر از کار می‌افتد. اگر مولتی متر یا ولت-اهم در اختیار داشته باشید، می‌توانید ولتاژ بین قطب مثبت و منفی باتری را اندازه‌گیری کنید. اگر ولتاژ کمتر از 12.1 ولت باشد، نشان‌دهنده این است که باتری قدیمی شده و ممکن است همین روزها از کار بیفتد.

برای محاسبه زمان اجرا یو پی اس برای پمپ آب به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

برای محاسبه زمان پشتیبانی یو پی اس برای تامین برق پمپ آب، به موارد زیر نیاز دارید:

  • میزان مصرف انرژی پمپ آب
  • میزان ظرفیت باتری در ذخیره انرژی برق
  • ولتاژ ورودی

این اطلاعات کل آمپر باتری مورد نیاز شما را برای تعیین مدت زمانی که نیازمند پوشش یو پی اس برای پمپ آب خود هستید، نشان می‌دهد.

نکات طلایی در خرید یو پی اس برای پمپ آب

اگر می‌خواهید وسیله‌ای مانند یو پی اس برای پمپ آب بخرید، باید مطمئن شوید که یو پی اس شما به اندازه کافی بزرگ است. یو پی اس‌ها معمولا با وات رتبه‌بندی می‌شوند. تنها راه برای اطمینان از پشتیبانی طولانی مدت یو پی اس از پمپ آب شما این است که گزینه‌ای را تهیه کنید که ظرفیت بالاتری داشته باشد. هنگام خرید یو پی اس برای پمپ آب ابتدا باید آمپر پمپ را پیدا کنید؛ زیرا به یو پی اسی بسیار بزرگ‌تر از پمپ آب خود نیاز دارید.

  بهترین یو پی اس مناسب برای دستگاه‌های فتومتر

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

خرید یو پی اس برای پمپ آب

خرید یو پی اس برای پمپ آب

اغلب این اتفاق می‌افتد که وقتی برق نداریم، دسترسی به آب نیز نداریم و اینجاست که اهمیت سیستم یو پی اس در سیستم پمپ آب مشخص می‌شود. یو پی اس یا منبع تغذیه اضطراری دستگاهی است که در هنگام قطع برق فورا برق پشتیبان را تأمین می‌کند. تهیه یو پی اس برای پمپ آب، به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام قطعی برق امکان دسترسی به آب داشته باشید. اگر یو پی اسی برای پمپ آب محل زندگی خود تهیه نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم پیش از شروع فصل گرما این کار را انجام دهید. کارشناشان ایمن یو پی اس برای انتخابی صحیح شما را در این حوزه همراهی می‌کنند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع یو پی اس برای مکان ها و کاربری های مختلف مقالات زیر را مطالعه کنید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *