ایمن یو پی اس
جستجو کردن

باتری های سیلد اسید – باتری ژل – خرید ژل باتری

لیست کامل باتری یو پی اس سیلد اسید ژل به همراه قیمت، مشخصات کامل و مشاوره قبل از خرید فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس. برای اطلاع کامل و مشاهده فروشگاه اینترنتی باتری های ما به صفحه قیمت و خرید باتری یو پی اس بروید.

باتری ژل اسید 12 ولت 65 آمپر ساعت یورونت

باتری 12 ولت 65 آمپر یورونت

تومان2,400,000

باتری ژل 100 آمپر ساعت یورونت سری BLUE

باتری ژل 100 آمپر یورونت سری BLUE

تومان3,250,000

یو پی اس 30 کاوا آنلاین پاورترونیکس ایتالیا مدل ALCOR AL30

یو پی اس 30 کاوا آنلاین پاورترونیکس ایتالیا مدل ALCOR AL30

تومان168,000,000

باتری سیلد اسید ژل یو پی اس

باتری ژل، همچنین به عنوان “سلول ژل” نیز شناخته می شود، از نوع باتری VRLA ( باتری سرب اسیدی با سوپاپ تنظیم )، نوعی باتری سیلد اسیدی (AGM) میباشد. فناوری مورد استفاده در ساخت سلول های ژل مشابه باتری های AGM است. با این تفاوت که به جای استفاده از مواد جاذب شیشه ای که در باتری های AGM استفاده می شود، باتری های ژل از الکترولیت های ژل شده استفاده می کنند و خطر نشت به بیرون باطری و تبخیر را کاهش می دهند.

باتری سیلد اسید ژل یو پی اس
باتری یو پی اس ژل اسید چیست؟
مزایای و معایب باتری ژل سیلد اسید
هر آنچه راجب باطری های سیلد اسید باید بدانید

مزایای و معایب باتری ژل سیلد اسید

در مقایسه با باتری های معمولی، باتری های ژله ای بسیار سبک تر هستند و در این فناوری تنها مقدار کمی از الکترولیت جامد شده برای بی حرکت نگه داشتن اسید استفاده می شود. باتری های ژل طول عمر بیشتری نسبت به باتری های سیلد اسید دارند. این به این دلیل است که محلول ژله ای می تواند شارژ خود را برای مدت طولانی تری نگه دارد. همچنین ای باتری می تواند در محدوده دمایی پایین تری مقاومت کند. برای شارژ کردن باتری های ژل محدودیت وجود دارد. برای جلوگیری از تشکیل گازهای اضافی در داخل سلول ها، باید آنها را با سرعت کمتری شارژ کنیم. همچنین باید دقت شود که با ولتاژ کمتری شارژ شوند تا از شارژ بیش از حد (OverCharge) جلوگیری شود. شارژ بیش از حد باتری های ژل ممکن است باعث آسیب شدید به آنها شود و این بر طول عمر باتری تأثیر می گذارد و یا حتی برای همیشه آنرا از خراب کند.

قیمت باتری سیلد اسید ژل

باتری های ژل به دلیل نوع ساخت و برخی خصوصیات برای شرایط خاص قیمت نسبتا بالاتری از باتری های سیلد اسید معمولی دارد. با توجه به مشکلات واردات، درحال حاضر تنوع این باتری بسیار کمتر است.

ساختار باتری ژله ای

این باتری ها از ترکیب اسید سولفوریک با سلیس فوم تشکیل شده است. صفحات باتری سلید اسید ژله ای به صورت ثابتی در محلول الکترولیت قرار گرفته است که می تواند گاز موجود در اثر واکنش شیمیایی را به حداقل می رساند. به همین منظور در این نوع الکترولیت ها نیازی به چکاپ سطح الکترولیت ها نیست، زیرا سطح آن ها کاهش نمی یابد. این باتری ها جهت اطمینان بیشتر دارای شیر اطمینان جهت تخلیه سازی هستند که این شیر بر روی درپوش آن قرار می گیرد.

کاربرد استفاده از باتری های سرب اسید ژل

کاربرد استفاده از باتری ژله ای سرب اسید، در سیستم های برق اضطراری مانند انواع یو پی اس های آنلاین، با لاین اینتراکتیو صرفا به جهت طول عمر بالاتر این نوع از باتری ها در درازمدت است و همانند نمونه مشابه خود دارای صرفه اقتصادی بالاتری می باشد همچنین از این نوع باتری های ژله ای می توان در انواع تجهیزات پزشکی مانند ویلچر معلولین و صنایع پزشکی، قایق سازی، تلویزیون، روشن سازی ساختمان و یخچال ها و … استفاده کرد.

باتری ژل به دلیل دارا بودن سطح تحمل بالا در مقابل دما، قابلیت به کارگیری در محل هایی که در آن باتری های معمولی نمی توانند کار کنند را هم دارد.

مراقبت از باتری سیلد اسید ژل

پس از خریداری باتری مدنظر، حتما توجه داشته باشید که به هنگام شارژ شدن باتری به جهت جلوگیری از کاهش راندمان باتری و همچنین جلوگیری از شارژ بیش از حد باتری ژله ای، باید از ولتاژ پایین تری برای شارژ نمودن باتری استفاده کنیم.

سوالات متداول باتری سیلد اسید ژل

باتری ژل چیست؟

به نوعی از باتری های سلید اسید گفته می شود که در آن به  الکترولیت های موجود در باتری، پودر سیلیکا زده می شود و باتری به جای حالت مایعی شکل، به شکل ژله ای تبدیل می شود. 

کاربرد باتری سیلد اسید ژل چیست؟

عمده خصوصیت این نوع باتری عملکرد مناسب در دماهای پایین است و مناسب مناطق سردسیر میباشد. وزن کمتر آن هم در مکانهایی که این محدودیت را دارند قابل ذکر است. علاوه بر دستگاه یو پی اس برای سیستم های سولار هم گزینه مناسبی میباشد.

مزایا باتری ژل سیلد اسید چیست؟

این نوع باتری ها دارای مزایایی چون، تعمیر و نگهداری آسان و بسیار کم، احتمال کم نشت اسید از آن، سبک وزن بودن، نگهداری در شرایط سرد و یخبندان است.

اطلاعات خرید باتری یو پی اس سیلد اسید ژل
💎 مزایا باطری ژله ای تعمیر و نگهداری آسان و بسیار کم، احتمال کم نشت اسید از آن، سبک وزن بودن، نگهداری در شرایط سرد و یخبندان است.
📌 معایب نسبت شارژ مکرر حساس است، انرژی و جریان بار در حد متوسط است، حساس به تخلیه گاز
💰 قیمت محصول  با توجه به نوع کاربری، ظرفیت باتری، نوع باتری و … تعیین می شود.
👤 نماینده فعال فروش ایمن یو پی اس
⭐کاربرد در انواع ویلچر معلولین، جاروبرقی، صنایع قایق سازی، روشن سازی ساختمان و یخچال ها و … صنایع صنعتی