باتری های سیلد اسید - باتری ژل - خرید ژل باتری

لیست کامل باتری یو پی اس سیلد اسید ژل به همراه قیمت، مشخصات کامل و مشاوره قبل از خرید فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس. برای اطلاع کامل و مشاهده فروشگاه اینترنتی باتری های ما به صفحه قیمت و خرید باتری یو پی اس بروید.

باتری سیلد اسید ژل یو پی اس

باتری ژل، همچنین به عنوان “سلول ژل” نیز شناخته می شود، از نوع باتری VRLA ( باتری سرب اسیدی با سوپاپ تنظیم )، نوعی باتری سیلد اسیدی (AGM) میباشد. فناوری مورد استفاده در ساخت سلول های ژل مشابه باتری های AGM است. با این تفاوت که به جای استفاده از مواد جاذب شیشه ای که در باتری های AGM استفاده می شود، باتری های ژل از الکترولیت های ژل شده استفاده می کنند و خطر نشت به بیرون باطری و تبخیر را کاهش می دهند.

باتری سیلد اسید ژل یو پی اس
مزایای و معایب باتری ژل سیلد اسید

مزایای و معایب باتری ژل سیلد اسید

در مقایسه با باتری های معمولی، باتری های ژله ای بسیار سبک تر هستند و در این فناوری تنها مقدار کمی از الکترولیت جامد شده برای بی حرکت نگه داشتن اسید استفاده می شود. باتری های ژل طول عمر بیشتری نسبت به باتری های سیلد اسید دارند. این به این دلیل است که محلول ژله ای می تواند شارژ خود را برای مدت طولانی تری نگه دارد. همچنین ای باتری می تواند در محدوده دمایی پایین تری مقاومت کند. برای شارژ کردن باتری های ژل محدودیت وجود دارد. برای جلوگیری از تشکیل گازهای اضافی در داخل سلول ها، باید آنها را با سرعت کمتری شارژ کنیم. همچنین باید دقت شود که با ولتاژ کمتری شارژ شوند تا از شارژ بیش از حد (OverCharge) جلوگیری شود. شارژ بیش از حد باتری های ژل ممکن است باعث آسیب شدید به آنها شود و این بر طول عمر باتری تأثیر می گذارد و یا حتی برای همیشه آنرا از خراب کند.

سوالات متداول باتری سیلد اسید ژل

باتری های ژل به دلیل نوع ساخت و برخی خصوصیات برای شرایط خاص قیمت نسبتا بالاتری از باتری های سیلد اسید معمولی دارد. با توجه به مشکلات واردات، د رحال حاضر تنوع این باتری بسیار کمتر است.

عمده خصوصیت این نوع باتری عملکرد مناسب در دماهای پایین است و مناسب مناطق سردسیر میباشد. وزن کمتر آن هم در مکانهایی که این محدودیت را دارند قابل ذکر است. علاوه بر دستگاه یو پی اس برای سیستم های سولار هم گزینه مناسبی میباشد.