یو پی اس لاین اینتراکتیو

لیست کامل دستگاه های یو پی اس لاین اینتراکتیو به همراه قیمت، مشخصات کامل و مشاوره قبل از خرید فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس

یو پی اس Line-Interactive

یو پی اس Line-interactive از نظر تکنولوژی ساخت و قیمت در رده بعد از UPS آنلاین قرار میگیرد. قیمت UPS لاین اینتراکتیو به دلیل تکنولوژی ساخت ساده بسیار مرقون به صرفه تر است. یکی از معایب این مدل یو پی اس محدودیت توان آن است که تنها تا توان Kva5 تولید میشود. از این دستگاه برای مصارف خانگی، اداری و بخشی از صنعت استفاده میشود. یک UPS لاین اینتراکتیو همیشه Inverter آن در مدار میباشد بطوری که در هنگام قطع یا نوسان شدید، برق AC ورودی از طریق سوییچ قطع شده و عمل شارژ باتری از طریق اینورتر معکوس شده و شروع به تغذیه خروجی UPS از بانک باتری پشتیبان، میکند.

یو پی اس Line-Interactive
یو پی اس لاین اینتراکتیو چیست؟

یو پی اس لاین اینتراکتیو چیست؟

در این طراحی هوشمند، اینورتر و باتری یو پی اس، به AC خروجی یو پی اس همواره متصل است. هنگامی که برق AC ورودی نرمال است، اینورتر UPS در حالت معکوس قرار می گیرد و شارژ باتری را فراهم می کند. هنگامی که برق ورودی قطع می شود، سوئیچ انتقال باز شده و برق از باتری به خروجی یو پی اس می رسد. این طراحی نوعی فیلتر اضافی را ارائه می دهد و باعث کاهش زمان سوئیچ می شود زیرا اینورتر همیشه روشن و به خروجی متصل میباشد. عمل تثبیت ولتاژ توسط ترانسهایی که درون UPS های لاین اینتراکتیو تعبیه شده است، صورت میگیرد.

تفاوت یو پی اس آنلاین و لاین اینتراکت

تفاوت عمده این مدل از منبع تغذیه بی وقفه با مدلهای آنلاین عدم وجود سیستم دبل کانورژن است که باعث میشود در هنگامی که دستگاه تشخیص میدهد باید از منبع باتری یو پی اس استفاده کند، عمل سوئیچ انجام شده و تایم سوئیچ آن بین 2تا 4 میلی ثانیه میباشد. خیلی از تجهیزات الکترونیکی مانند رایانه های معمولی، دوربینهای مدار بسته، سرور های غیر حرفه ای و… این زمان را حس نمیکنند و به کار خود بدون هیچ مشکلی ادامه میدهند. از این رو یو پی اس های لاین اینتراکتیو گزینه مناسبی از نظر اقتصادی برای خرید میباشد.

تفاوت یو پی اس آنلاین و لاین اینتراکتیو

سوالات متداول یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو در واقع مدل ارتقاع یافته دستگهای آفلاین میباشد.توسط فیلتر هایی از گذر نویز به خروجی دستگاه جلوگیری کرده و از تایم تاخیر سوئیچ کمتری نسبت مدل های آفلاین برخوردار است. این زمان بین 2 تا 4 میلی ثانیه میباشد.

یو پی اس لاین اینتراکتیو را برای سامانه های کامپیوتر، چاپگر، روشنایی و مکان هایی که نوسان برق ندارند استفاده می شود.

استفاده از این دستگاه برای مصرف کننده هایی با توان پایین و حساسیت کمتر نسبت به زمان سوئیچ مناسب میباشد.

این دستگاه دو عیب کوچک در بین مزایای فراوان دارد که شامل سنگین بودن دستگاه است زیرا وزن زیادی دارد، دومین عیب این دستگاه بازه استابلایزر است که زمانی نوسان برق شهر دستگاه در حالت باتری قرار می گیرد با رفع نوسان به حالت اولیه برمیگردد که این کار باعث کاهش طول عمر باتری یو پی اس می شود.

این دستگاه مزیت های فراوانی دارد که شامل بهای کمتر، مصرف کمتر باتری، هزینه نگهداری کمتر، آلایندگی صوتی کمتر، هزینه تعمیر پایین، مصرف پایین تر برق، تحویل فوری مزایا مهم این دستگاه است.

خرید این دستگاه با دلار است به همین دلیل قیمت ثابتی ندارد و برای اطلاع از قیمت روز و نحوه خرید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.