ایمن یو پی اس
جستجو کردن

بهترین یو پی اس برای شما کدام است؟

آنچه در این مقاله می خوانید

قطعی یا نوسانات برقی باعث شده تا استفاده از یو پی اس را به عموم افراد پیشنهاد کنیم. UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه، دستگاهی است که در هنگام قطعی جریان برق شهری، وظیفه تامین انرژی دستگاه‌های متصل را بر عهده می‌گیرد. برای اینکه دستگاه‌های ضروری و مهم شما در زمان قطعی برق به کارکرد خود ادامه دهند، نیاز دارید تا یک یو پی اس مناسب انتخاب کنید. در این مطلب از ایمن یو پی اس به بررسی بیشتر این نوع دستگاه، انواع دستگاه یو پی اس و انتخاب بهترین دستگاه یو پی اس خواهیم پرداخت تا انتخاب درستی در هنگام خرید بهترین یو پی اس داشته باشید.

با یو پی اس آشنا شوید

یو پی اس نام اختصاری منبع تغذیه بدون وقفه بوده و در هنگام نبود و قطعی برق، انرژی مورد نیاز دستگاه‌های برقی را تامین می‌کند؛ اما تامین انرژی تنها وظیفه دستگاه یو پی اس نیست. تمامی دستگاه‌های یو پی اس برای انجام این مهم، از 4 بخش اصلی تشکیل می‌‎شوند و هر بخش، وظیفه خاص خود را دارد.

بخش‌های اصلی یو پی اس، به ترتیب یکسو کننده یا رکتیفایر، باتری، اینورتر و کلید هستند. یکسو کننده وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد. این عمل به صورت تبدیل جریان متناوب برق شهری به جریان مستقیم انجام می‌گیرد تا باتری دستگاه یو پی اس، شارژ شود. باتری نیز جریان گذر کرده از رکتیفایر را در خود ذخیره می‌کند تا در هنگام نیاز، وارد عمل شود. برخی دستگاه‌های یو پی اس، بدون باتری عرضه می‌شوند و برای استفاده از این دستگاه، ملزم هستید تا یک باتری مناسب تهیه کنید. در بقیه موارد نیز، اگر نیاز به تامین انرژی دستگاه‌های پرمصرف باشد، بهتر است از چند باتری مختلف استفاده کنید.

اینورتر در مقابل بخش یکسو کننده قرار می‌گیرد. اینورتر وظیفه تبدیل برق ذخیره شده در باتری، به جریان متناوب را بر عهده دارد و این جریان را به دستگاه‌های متصل به یو پی اس منتقل می‌کند. کلید نیز، همان ‌طور که پیداست، برای روشن و خاموش کردن دستگاه کاربرد دارد.

چرا بهتر است از یو پی اس استفاده کنیم؟

تغییر فرکانس، نویز الکتریکی، اضافه ولتاژ، کاهش طولانی مدت ولتاژ تعدادی از دلایلات استفاده ازدستگاه های یو پی اس است.

کاربرد دیگر این دستگاه باعث شده تا استفاده از یو پی اس، بیش از پیش رواج پیدا کند. جریان برق شهری همیشه ثابت نبوده و در اکثر مواقع، دارای نوسانات است. این نوسانات و افت و خیز ولتاژ در شرایط آب‌وهوایی مختلف مانند هوای بارانی، بیشتر می‌شود. همچنین عوامل دیگری نیز می‌توانند باعث افزایش نوسانات جریان برق شوند.

اختلالات برقی زیادی وجود دارد که می‌تواند سلامت دستگاه‌های حساس را به خطر بیاندازد. از بین انواع اختلالات برقی، می‌توان به اعوجاج هارمونیک، تغییر فرکانس، نویز الکتریکی، اضافه ولتاژ، کاهش طولانی مدت ولتاژ، افت ولتاژ، خاموشی کامل جریان و افزایش لحظه‌ای ولتاژ اشاره کرد. تمامی دستگاه‌های یو پی اس، توانایی مقابله با این اختلالات را ندارند و از این رو بهتر است بسته به حساسیت و اهمیت دستگاه‌های خود، یو پی اس مناسبی را انتخاب کنید. برای انتخاب مناسب ترین یو پی اس برای مغازه و دیگر کاربردها، به معرفی انواع بهترین یو پی اس‌ها می‌پردازیم.

  بهترین دستگاه یو پی اس برای کامپیوتر

انواع یو پی اس و دلیل آشنایی با آن

یو پی اس انواع مختلفی دارد و در اصلی‌ترین دسته‌بندی، به سه نوع تقسیم می‌شود. برای اینکه بتوانید بسته به دستگاه‌های مورد استفاده خود یک یو پی اس مناسب را انتخاب کنید، باید با انواع ups آشنا باشید. از نظر فناوری، یو پی اس‌ها را می‌توان به سه دسته آفلاین، لاین اینتراکتیو و آنلاین تقسیم کرد؛ به طور مثال بهترین یو پی اس برای کامپیوتر، یو پی اس آفلاین است.

در یو پی اس آفلاین، در شرایط عادی، دستگاه عملکردی ندارد و تنها در هنگام قطعی برق یا نوسانات شدید ولتاژ و فرکانس وارد عمل می‌شود. قیمت این دسته از یو پی اس‌ها، نسبت به بقیه بسیار کمتر بوده و همین مزیتی است که باعث شده تا این دستگاه، برای استفاده شخصی و کامپیوترهای خانگی مناسب باشد.

یو پی اس نوع بعدی، یو پی اس لاین اینتراکتیو نام دارد. در این نوع از یو پی اس‌ها، برخلاف یو پی اس آفلاین، بخش اینورتر همواره روشن بوده و در هنگام افت و قطعی جریان، دستگاه وارد عمل می‌شود. یکی از برتری‌های یو پی اس اینتراکتیو نسبت به یو پی اس آفلاین، وجود سیستم تنظیم ولتاژ است تا در هنگام حادثه، بار عبوری از بخش اینورتر، باعث خرابی آن نشود. بدین صورت، عمر مفید باتری دستگاه یو پی اس اینتراکتیو، بیشتر از یو پی اس آفلاین خواهد بود.

یو پی اس نوع سوم نیز یو پی اس آنلاین نام دارد و همواره جریان برق دستگاه‌های مصرف‌کننده را تامین می‌کند. در صورت استفاده از دستگاه یو پی اس آنلاین، امنیت دستگاه‌های شما حفظ شده و کمترین آسیبی به آنها وارد نمی‌شود. ولتاژ همواره ثابت دستگاه یو پی اس آنلاین باعث شده تا این نوع از دستگاه‌ها بیشتر در دستگاه‌های حساس به جریان، استفاده شوند.

نکته مهم در انتخاب بهترین یو پی اس

مقدار توان و ولتاژ دستگاه یو پی اس نکات مهم در انتخاب بهترین یو پی اس

علاوه بر در نظر گرفتن نوع دستگاه یو پی اس، مقدار توان و ولتاژ دستگاه یو پی اس را نیز باید در نظر بگیرید. یو پی اسی که خریداری می‌کنید، باید توان برق رسانی به دستگاه‌های مصرف‌کننده را داشته باشد؛ در غیر این صورت استفاده از دستگاه یو پی اس بی معنی است.

بهترین کار، تخمین توان موردنیاز دستگاه‌های مصرف‌کننده است. با در نظر گرفتن تعداد و توان مصرفی هر دستگاه، باید یو پی اسی را انتخاب کنید که توان برابر یا بیشتری داشته باشد؛ به طور مثال اگر حداکثر توان مورد نیاز شما 200 الی 800 وات بود، بهتر است یو پی اسی با توان 1000 و بالاتر استفاده کنید.

بهترین یو پی اس خانگی

اکثر دستگاه‌های خانگی حساس، برای حفظ سلامت و کارکرد دائم، نیاز به یک دستگاه یو پی اس مناسب دارند. همان ‌گونه که قبلا اشاره کردیم، ابتدا بهتر است توان دستگاه‌های مورد نیاز خود را تخمین زده و دستگاهی با توان مناسب انتخاب کنید. نکته دیگری که وجود دارد، عدم نیاز دستگاه‌های خانگی به کارکرد دائمی است. لوازم برقی خانگی می‌توانند قطعی کوتاه یا بلندمدت جریان برق را تحمل کنند و خاموش شدن آنها در بازه زمانی کوتاه، خطرناک نخواهد بود. به همین خاطر بهترین یو پی اس برای کولر گازی و دیگر لوازم خانگی، یو پی اس آفلاین خواهد بود.

  یو پی اس برای دستگاه لیزر اکساندرایت تیتانیوم

بهترین UPS نجات دهنده جان افراد

مناسب ترین ups برای مراکز درمانی و بیمارستان ها

کاربرد دستگاه یو پی اس تنها به تامین برق لوازم خانگی خلاصه نمی‌شود. اهمیت تامین و پایداری انرژی در دستگاه‌های حساس باعث شده تا یو پی اس‌ها در تجهیزات پزشکی و دیگر تجهیزات در ارتباط با امنیت و سلامت مردم کاربرد داشته باشند. شاید حساس‌ترین دستگاه‌های برقی دنیا را بتوان تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی دانست. خاموشی و خرابی این دستگاه‌ها، زندگی و سلامت افراد را به خطر می‌اندازد. از طرف دیگر، قیمت این دستگاه‌ها بسیار زیاد است و حساسیت بالایی به جریان برق دارند.

بهترین یو پی اس برای تجهیزات پزشکی، یو پی اس نوع لاین اینتراکتیو است. یو پی اس لاین اینتراکتیو در این نوع استفاده، وظیفه تامین برق اضطراری، حذف نویز و نوسانات برق، افزایش کیفیت برق متناوب، تامین انرژی در زمان‌های پیک مصرف و جلوگیری از ورود اضافه بار جریان به سیم‌کشی را بر عهده دارد. در انتخاب یو پی اس برای این منظور، ابتدا باید توان دستگاه‌های همیشه روشن و بسیار حساس را در نظر گرفت، به این دلیل که تمامی تجهیزات پزشکی، همواره کار نمی‌کنند و در اکثر مواقع خاموش هستند.

دیگر کاربرد دستگاه اضطراری برق که می‌تواند زندگی افراد را نجات دهد، استفاده در آسانسور است. به دلیل حساسیت بالای آسانسور، بهتر است از دستگاهی استفاده شود که در کمترین زمان، برق آسانسور را تامین کند. به همین خاطر بهترین یو پی اس برای آسانسور، یو پی اس لاین اینتراکتیو است. این نوع از یو پی اس‌ها، در کسری از ثانیه انرژی آسانسور را تامین کرده و در هنگام اتصال جریان برق شهری، آسانسور را به این جریان متصل می‌کنند.

انتخاب بهترین دستگاه برق اضطراری (یو پی اس) برای مصارف عمومی

اکثر دستگاه‌های مورد استفاده در محیط‌های کاری، از نوع برقی هستند. برای حفظ سلامتی و ادامه کارکرد این دستگاه‌ها، می‌توانید از دستگاه یو پی اس استفاده کنید. از پراهمیت‌ترین دستگاه‌هایی که نیاز به یو پی اس دارند، می‌توان دوربین مداربسته را مثال زد. این دستگاه‌ها وظیفه تامین امنیت محیط‌های کاری و مسکونی را بر عهده دارند و یو پی اس انرژی مورد نیاز برای دوربین مداربسته و دستگاه‌های ضبط تصویر را تامین می‌کند.

برای عملکرد دائم و حفظ سلامت کامل دوربین‌های مداربسته مهم، بهتر است از یو پی اس آنلاین یا اینتراکتیو استفاده کنید. عدم نیاز دوربین مداربسته به جریان با کیفیت بالا باعث شده تا قیمت بهترین یو پی اس برای دوربین مداربسته، در حد متوسط باشد. به طور کلی، دستگاه‌های یو پی اس لاین اینتراکتیو، کاربرد بیشتری نسبت به یو پی اس آنلاین و آفلاین دارند.

  یو پی اس برای آسانسور و بالابر

بدین ترتیب بهترین یو پی اس برای کرکره برقی، یو پی اس لاین اینتراکتیو است. یو پی اس لاین اینتراکتیو را می‌توانید علاوه بر کرکره برقی، برای دیگر دستگاه‌های کاری نیز استفاده کرد و بهترین دستگاه یو پی اس برای مغازه، همین نوع یو پی اس است. البته برای دستگاه‌هایی که نیاز دائمی به جریان برق ندارند، می‌توانید از یو پی اس آفلاین نیز استفاده کنید.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

انتخاب بهترین یو پی اس برای دستگاه‌های گران‌قیمت

به غیر از دستگاه‌های پزشکی و آسانسور، دستگاه‌های برقی دیگری نیز وجود دارند که در صورت خرابی، هزینه زیادی برای کاربران در پی خواهند داشت. از این دسته دستگاه‌ها می‌توان خودپرداز یا ATM، کامپیوترهای اداری و سرورها را مثال زد. استفاده از دستگاه یو پی اس برای این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا علاوه بر حفظ عملکرد، عمر مفید این دستگاه نیز افزایش یابد. به همین خاطر، بهترین یو پی اس برای خودپرداز و دیگر دستگاه‌های برقی گران‌قیمت، یو پی اس نوع آنلاین و اینتراکتیور است که در کنار حفظ کیفیت جریان، سوئیچ سریع‌تری نیز انجام دهد.

انتخاب بهترین یو پی اس مناسب با نیاز شما

برای اینکه در خرید یو پی اس، بهترین انتخاب را انجام دهید، چنان‌چه گفته شد، بهتر است ابتدا توان مصرف دستگاه‌های خود را محاسبه کرده و یک یو پی اس با توان برابر یا بیشتر را خریداری کنید. از طرف دیگر، بسته به حساسیت دستگاه‌های مصرف کننده، بهتر است یکی از انواع مختلف یو پی اس را برگزینید. این مسئله، در سلامتی دستگاه‌ها و هزینه مصرفی شما تاثیر زیادی خواهد داشت. به طور مثال برای دستگاه‌های خانگی، خرید یو پی اس آنلاین، باعث هدر رفتن هزینه خواهد شد.

بهترین یو پی اس برای کارواش کدام است؟

بهترین یو پی اس برای کارواش بایستی در صورت نبود برق، بدون نویز و اختلال، برق مورد نیاز کارواش‌های اتوماتیک را تامین کند. کارواش‌ها روزانه بین 500 تا 100 خودرو را می‌شویند و وجود UPS از قطعی برق بی موقع جلوگیری می‌کند.

در نتیجه

با کلیه ویژگی های دستگاه UPS آشنا شدید، باتجزیه و تحلیل هر یک از نکات برجسته با اطمینان حاصل کنید که بهترین دستگاه یو پی اس مناسب با نیاز شما کدام است.

اگر چنانچه قصد خرید دستگاه یو پی اس از یک فروشگاه اینترنتی مطمئن، که دارای نماد اعتماد الکترونیکی است دارید،سری به بخش خرید در وبسایت ایمن یو پی اس بزنید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

3 پاسخ

  1. سلام ما یک شبکه که شامل چند کامپیوتر، دستگاه کپی و تجهیزات اتاق سرور داریم. من اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم به نظر شما بهترین یو پی اس برای کار ما کدام هست؟

    1. سلام وقت بخیر، برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب بهترین UPS (یو پی اس) با شماره 88929364-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *