باتری یو پی اس

خرید باتری یو پی اس (Battery UPS) از فروشگاه ایمن یو پی اس – بهترین باتری های یو پی اس اصل موجود در بازار با ضمانت و گارانتی – فروش انواع باتری یو پی اس ایرانی و خارجی به همراه مشاوره و لیست قیمت باتری یو پی اس

لیست قیمت باتری یو پی اس

(اردیبهشت 1402) - لطفا برای استعلام قیمت انواع باتری های یو پی اس (UPS Battery) با شماره های شرکت تماس بگیرید.

کالا مبدأ برندقیمت (تومان)
باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر  ساعت هیتاکو - Hitacoچین4,900,000
باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر ساعت  تلکو پاور - TPچین4,950,000
باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر ساعت  صبا ایران4,385,000
باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر ساعت  لانگ - Longویتنام6,800,000
باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر ساعت  ایبیزاچین4,800,000
باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر ساعت  یورونت Euronetتایوان4,300,000
باتری یو پی اس 12 ولت 65 آمپر  ساعت هیتاکو - Hitacoچین3,850,000
باتری یو پی اس 12 ولت 65 آمپر  ساعت ایبیزاچین3,700,000
باتری یو پی اس 12 ولت 65 آمپر ساعت  لانگ - Longویتنام4,700,000
باتری یو پی اس 12 ولت 65 آمپر ساعت  تلکو پاور - TPچین3,800,000
باتری یو پی اس 12 ولت 65 آمپر ساعت  یورونت  Euronetتایوان2,980,000
باتری یو پی اس 12 ولت 42 آمپر ساعت  هیتاکو  - Hitacoچین2,900,000
باتری یو پی اس 12 ولت 42 آمپر ساعت  تلکو پاور - TPچین2,950,000
باتری یو پی اس 12 ولت 42 آمپر ساعت  ایبیزاچین3,000,000
باتری یو پی اس 12 ولت 45 آمپر  ساعت یورونت - Euronetتایوان2,550,000
باتری یو پی اس 12 ولت 42 آمپر ساعت  صبا ایران2,260,000
باتری یو پی اس 12 ولت 28 آمپر ساعت  هیتاکو - Hitacoچین1,900,000
باتری یو پی اس 12 ولت 28 آمپر ساعت تلکو  پاور - TPچین1,950,000
باتری یو پی اس 12 ولت 28 آمپر ساعت  ایبیزاچین1,980,000
باتری یو پی اس 12 ولت 28 آمپر ساعت  صنعتایران1,850,000
باتری یو پی اس 12 ولت 26 آمپر ساعت   یورونت - Euronetتایوان1,600,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت  یورونت - Euronetتایوان990,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت   هیتاکو - Hitacoچین1,300,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت   موریسلچین1,050,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت   ایبیزاچین950,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت   صبا ایران980,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت   دانوکچین930,000
باتری یو پی اس 12 ولت 18 آمپر ساعت   نایسچین890,000
باتری یو پی اس 12 ولت 9 آمپر ساعت   هیتاکو - Hitacoچین590,000
باتری یو پی اس 12 ولت 9 آمپر  ساعت  یورونت - Euronetتایوان480,000
باتری یو پی اس 12 ولت 9 آمپر ساعت   لانگ - Longویتنام630,000
باتری یو پی اس 12 ولت 7 آمپر ساعت   یورونت - Euronetتایوان350,000
باتری یو پی اس 12 ولت 7 آمپر ساعت   لانگ - Longویتنام490,000
باتری یو پی اس 12 ولت 7 آمپر  ساعت هیتاکو -Hitacoچین560,000
باتری یو پی اس 12 ولت 7 آمپر  ساعت  ایبیزا چین330,000
بیشتر کمتر

محصولات باتری سیلد اسید

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس (ups) چیست؟

به زبان ساده دستگاهای یو پی اس برای تامین برق مصرف کننده ها در زمان قطع شدن برق شهر، از باتری استفاده میکنند. این باتری ها که عموما از نوع باتری های قابل شارژ میباشند، هنگام وصل بودن برق شهر توسط دستگاه یو پی اس شارژ میشود. شارژ باتری یو پی اس براساس اجزای تشکیل‌دهنده آن متفاوت است. با این‌حال شارژ باتری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شارژر باتری باید به صورت هوشمند عملیات شارژ را انجام دهد تا از آسیب به باتری جلوگیری شود. در مواقعی که به هر دلیلی برق شهر قطع میشود، ولتاژ 12 ولت باتری را به ولتاژ 220 ولت (در مدلهای تکفاز) و 380 ولت (در مدلهای سه فاز) تبدیل کرده و مصرف کننده مورد نظر ما را تغذیه میکند. که ظرفیت و نوع باتری با توجه به شرایط آب و هوایی، شرایط فیزیکی، نوع مصرف کننده ها و میزان ذخیره انرژی الکتریکی مورد نیاز باید انتخاب شوند.

فروش انواع باتری یوپی اس

کاربرد باتری یو پی اس

هنگام قطعی برق حتی با وجود یک ژنراتور قوی، ممکن است پاسخ سیستم به از دست رفتن برق اصلی و جایگزینی منبع مناسب، چندین دقیقه طول بکشد. در بسیاری از بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، بانک‌ها، فرودگاه‌ها، آسانسورها، دستگاه‌های خودپرداز، مراکز تجاری و هر کسب‌وکاری که با قطعی ناگهانی برق، مشکلات گسترده و مهمی به وجود می‌آید، استفاده از باتری یو پی اس امری حیاتی تلقی می‌شود. در حقیقت باتری ups برای هر وسیله الکتریکی که بدون برق از حرکت می‌ایستد و موجب اختلال در کارهای روزمره می‌شود، می‌تواند کارآمد باشد. در تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی، تجهیزات خانگی شامل تلویزیون، کامپیوتر و تجهیزات رایانه‌ای، مودم اینترنت، سیستم‌های اداری فروشگاهی و مراکز تجاری، تجهیزات صنعتی و حفاظتی، سرورها و سیستم‌های شبکه، دوربین‌های مداربسته و غیره برخی از کاربردهای باطری یو پی اس هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

کاربرد باتری یو پی اس​
قیمت باتری یو پی اس (UPS)

قیمت باتری یو پی اس

قیمت باتری یو پی اس (قیمت باتری ups) به عوامل گوناگونی از جمله ظرفیت باتری، مشخصات فنی، طول عمر، تاریخ تولید ، کیفیت و غیره بستگی دارد. فاکتور ظرفیت در باتری‌های یو پی اس به عنوان قلب آن شناخته می‌شود و هرچه ظرفیت باتری بیشتر باشد، قیمت باطری‌ یو پی اس نیز گران‌تر می‌شود. متقابلا برای یو پی اس ها هم این موضوع صادق است، هرچه توان یو پی اس بالاتر باشد قیمت آن هم بالاتر است. همچنین باتری یو پی اسی که تاریخ تولیدی قدیمی‌تری داشته باشد، قیمت پایین‌تری نسبت به سایر باتری‌ها دارد. باتری‌های یو پی اس به دلیل این که از سرب زیادی در ساخت آنها استفاده میشود با تغییر قیمت سرب، افزایش یا کاهش می‌یابند؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید باتری یو پی اس از گروه مهندسی ایمن یو پی اس، مشاور و تامین کننده تجهیزات برق اضطراری در تهران، مشهد و سایر شهرها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

خرید باتری یو پی اس

خرید باتری یو پی اس (خرید باتری ups) به عنوان منبع تغذیه اضطراری و منبع ذخیره انرژی برای انواع دستگاه‌های الکترونیکی الزامی است. زمانی که منبع برق معمولی از کار بیوفتد و ولتاژ به سطح غیر قابل قبولی کاهش پیدا کند، باطری ups برق پشتیبان را به وجود می‌آورد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع باتری‌های یو پی اس، بهتر است به‌صورت تخصصی و اصولی با این باطری‌ها آشنا شوید و با راهنمایی‌های لازم بهترین نوع باتری ups را تهیه کنید. ایمن یو پی اس به عنوان تامین کننده تجهیزات برق اضطراری، انواع یو پی اس‌های خانگی و صنعتی و اجزای آن‌ها همچون باتری یو پی اس را با ضمانت و خدمات پس از فروش تولید می‌کند. در سایت ایمن یو پی اس نمونه‌های مختلف منبع تغذیه اضطراری را برای بررسی دقیق‌تر در دسترس شما قرار دارد.

باتری یو پی اس دست دوم

خرید یو پی اس دست دوم انتخابی مقرون‌به‌صرفه برای خریداران باطری ups محسوب می‌شود. در هنگام خرید باتری یو پی اس دست دوم باید به طول عمر باقی مانده باتری، نوع برند خریداری شده، ولتاژ مورد نیاز، شرایط محیطی و غیره توجه کنید. در هنگام خرید این نوع باتری‌ها بهتر است طول عمر آن از 2 سال کمتر نباشد تا بازدهی مناسب را ارائه کند. قیمت باتری یو پی اس دست دوم نسبت به نوع کار نکرده آن تا 60 درصد می‌تواند متفاوت باشد و برای افرادی که بودجه کمتری دارند پیشنهاد مناسبی به شمار می‌آید.

UPS battery cabinet

کابینت (محفظه ) باتری

یکی از تجهیزات جانبی یو پی اس کابینت، کابین یا محفظه باتری میباشد. یو پی اس باتری خارجی (UPS External Battery) نیاز به محفظه ای جهت سیم بندی و نگهداری باتری دارند. کابینت باطری ها فلزی ساخته میشوند تا دارای استحکام کافی جهت تحمل وزن باطری ها و در مقابل آتشسوزی مقاوم باشند. این تجهیز در ابعاد مختلف بسته به نیاز (تعداد و ظرفیت باتری های هر دستگاه) به صورت پیشفرض در بازار موجود است.

محصولات باتری سیلد اسید ژل

پرسش ها درباره باتری UPS

باتری یو پی اس (باتری ups) چیست؟

باتری یو پی اس (UPS) یک دستگاه الکترونیکی است که برای حفظ تامین برق پایدار برای دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. UPS ها معمولاً در محیط های کاری و شرکتی که نیاز به پایداری و ایمنی دستگاه‌های الکترونیکی در برابر قطعی برق دارند، استفاده می‌شوند. این دستگاه با استفاده از باتری های قابل شارژ، برق پایدار را در مواقعی که برق شبکه قطع شده است، تأمین می‌کند و به دستگاه الکترونیکی زمان کافی برای اجرای یک فرآیند اضافی می‌دهد تا در صورت نیاز، بتواند از داده‌های خود پشتیبانی کند و فرآیند خود را به صورت صحیح به پایان برساند.

کاربرد باطری یو پی اس چیست؟

در بسیاری از بیمارستان‌ها، درمانگاهها، مراکز تجاری، سازمان‌ها و هر کسب‌وکاری که قطع ناگهانی برق باعث آسیب دیدن و خاموشی دستگاه‌های مهم و حیاتی می‌شود، از یک دستگاه به عنوان یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه استفاده می‌شود. این دستگاه جهت تامین انرژی الکتریکی مصرف کننده ها از باتری استفاده میکند.در زمان وصل بودن برق شبکه شهری باتری ها شارژ شده و در زمان قطعی برق انرژی از باتری تامین میشود.

چگونه طول عمر باطری را بالا ببریم؟

در مرحله اول همانطور که تا حدودی با انواع باتری ها آشنا شدید، توجه داشته باشید که قبل از خرید باتری یو پی اس، شرایط فیزیکی مانند دمای هوا ، رطوبت ، جایگاه قرار گیری باتری ها و هم چنین نوع دستگاه‌ و نوع بار مصرفی خود را مورد بررسی قرار دهید تا سازگار و مرقون به صرفه ترین نوع آنرا انتخاب کنید. این انتخاب صحیح با طول عمر باتری شما رابطه مستقیم دارد. معمولاً برای نگه‌داری از باتری باید مواردی را رعایت کنید که عبارتند از: تنظیم دمای محیط قرارگیری باتری و داشتن تهویه مناسب (به‌دلیل گرم شدن باتری در هنگام شارژ) استفاده از آب مقطر برای آب باتری و همچنین مراقبت از سطح آب بین مقدار حداکثر و حداقل در باتری های تر. تخلیه کردن شارژ باتری و شارژ مجدد آن در صورت عدم استفاده در یک ماه اطمینان از صحت شارژر UPS و تست دوره ای دستگاه

باتری یو پی اس به چند دسته تقسیم می شود؟

باتری‌ یو پی اس (باطری ups) براساس ساختار و تکنولوژی آن عمدتاً شامل 3 دسته هستند که عبارتند از:

  1. باتری سیلد اسید
  2. نیکل کادمیوم
  3. باتری لیتیوم یون

باتری یو پی اس خارجی و باتری یو پی اس داخلی نیز در فروشگاه ایمن یو پی اس موجود است.

باتری سیلد اسید چیست؟

معمول ترین نوع باتری های مورد استفاده برای دستگاه یو پی اس، باتری های اسیدی سربی سیلد اسید میباشد که از تکنولوژی VRLA بهره میبرند. این باتری ها به دو نوع AGM و GEL تقسیم میشوند که مشخصه های منحصر به فرد خود را دارند و نمیتوان گفت کدام گزینه بهترین است بلکه باید با توجه به شرایط، باتری (باتری یوپی اس) مناسب خود را انتخاب کنید.

چیست valve؟

باتری سیلد اسید همراه با سوپاپ تنظیم. این سیستم در باتری های سیلد اسید دو وظیفه را بر عهده دارد: اجازه خروج گاز های ناشی از فعل و انفعالات داخل باتری عدم خروج الکترولیت (مایع اسید داخل باتری) به خارج از این رو به دو خصوصیت کاربردی در باتری های سیلد اسید میتوانیم اشاره کنیم: باتری های AGM و GEL غیر قابل نشت اسید بوده ( از نوع VRLAبنابراین هر دو نوع قابلیت نصب درهر شرایطی را دارند.) (منظور از شرایط نصب این است که به طور مثال شما میتوانید باتری را به صورت برعکس نصب کنید بدون اینکه اسید داخل آن خارج شود) عدم نیاز به شارژ اسید و آب مقطر و یا چک دوره ای آن

تفاوت باتری ژل GEL و AGM چیست؟

باتری های ژل از نوعی ژل ( اسید غلیظ شده) بهره میبرند که الکترولیت را به خود جذب میکنند. وجود این ماده غلیظ ژله ای باعث میشود الکترونها راحتر در بین صفحات جریان پیدا کنند. از طرف دیگر باتری های AGM از نمد های خاص شیشه ای از جنس فایبر گلاس استفاده میکنند که بتوانند الکترولیت را در بین صفحات حبس کنند. از آن‌جایی که هر کدام از این باتری‌های ساختار و ترکیبات متفاوتی دارند، قاعدتاً مانند هر محصول دیگری دارای مزایا و معایب هستند. اما رایج‌ترین پرمصرف‌ترین نوع باتری مدل اسید سرب است.

معایب و مزایای این دو نوع باتری سربی اسیدی چیست؟

باتریAGM : دارای قیمت ارزانتر، دمای کار محدود (بهترین حالت 20 تا 30 درجه سانتی گراد) ، خود شارژی بسیار پایین، طول عمر بالا، حساس به شارژ بیش از حد ، مقاوم در برابر جریاهای زیاد، مقاومت داخلی پایین تر باتریGEL : دارای قیمت بالا، دمای کاربسیار منعطف (-40 الی+55 )، حساس به شارژ بیش از حد ، آسیب پذیر در برابر جریانهای زیاد، دارای وزن کمترنسبت به باتری AGM، مقامت داخلی بالاتر.

مقالات