ایمن یو پی اس
جستجو کردن

باتری UPS آسانسور

باتری UPS آسانسور و کاربردهای آن
آنچه در این مقاله می خوانید

باتری یو پی‌ اس آسانسور چیست؟ قیمت باتری ups چقدر است؟ خرید باتری آسانسور چه مزایایی دارد؟ باتری UPS آسانسور چه کاربردهایی دارد؟ این باتری چگونه کار می‌کند؟

این روزها به‌خاطر زندگی آپارتمانی داشتن آسانسور برای این ساختمان‌های چندین طبقه الزامی است. این وسیله که برای حمل‌ونقل عمومی افراد ساختمان کاربرد دارد و موتورهای الکتریکی باعث حرکت آن می‌شود. این موتورها به‌ وسیله کابل‌های کششی کار جابه‌جایی را انجام می‌دهد. در آسانسور افراد بدون خستگی می‌توانند در بین طبقات جابه‌جا شوند و به طبقه موردنظر خود برسند.

آسانسور همان‌طور که می‌دانید یک وسیله الکترونیکی – مکانیکی است که به‌ وسیله برق شهری کار می‌کند و در صورت قطع شدن برق آسانسور از کار خواهد افتاد.

باتری یو پی‌ اس آسانسور چیست؟

یو پی‌ اس آسانسور همان باتری خارجی بوده که برای حل مشکلات در حین قطع شدن برق کاربرد دارد. این باتری باتوجه‌ به چند عامل مهم مانند: ظرفیت موتور آسانسور، زمان قطعی برق، نوع آسانسور، موتور آسانسور، محل قرارگیری آن در ساختمان اداری و مسکونی و… تولید می‌شود. نصب آسانسور برای تمام ساختمان‌های بالاتر از سه طبقه طبق مقررات ملی ساختمان اجباری خواهد بود.

شاید هنگام سوارشدن در آسانسور به این فکر کرده باشید که اگر برق قطع شود چه کاری باید انجام دهید و یا حتی از این اتفاق هم بترسید. در چنین شرایطی افرادی که در آسانسور حبس شده‌اند باید بتوانند افراد خارج از آسانسور را مطلع کنند و از روش سنتی ترمز مکانیکی توسط اهرم باز کابین را به حرکت درآورید. این روش نیاز به آموزش داشته و زمان‌بر هم خواهد بود. پس بهتر است از همان ابتدای نصب آسانسور از باتری یو پی‌ اس استفاده شود که در ادامه کارکرد آن را شرح خواهیم داد.

کاربرد باتری ups آسانسور

یو پی اس آسانسور و کاربرد آن
مهم ترین کاربرد ups محافظت از تجهیزات الکترونیکی است

زمانی که منبع اصلی برق قطع می‌ شود یو پی‌ اس به باتری متصل شده و به تغذیه بارها ادامه می‌ دهد و منبع اصلی برق‌ دار می‌شود. این یو پی‌ اس به‌ صورت اتوماتیک آسانسور را به منبع اصلی متصل می‌کند و باتری دوباره شارژ خواهد شد. در چنین حالتی اگر تجهیزاتی وجود داشته باشد به‌ محض اینکه برق اصلی قطع شود بلافاصله و بدون وقفه آسانسور را به نزدیک‌ ترین طبقه خواهد رساند و درب آن را به‌ صورت خودکار باز می‌ کند و سپس آن را از مدار خارج خواهد کرد.

  تاثیر دما بر عمر باتری یو پی اس

باتری ups آسانسور یا همان منبع ولتاژ بدون وقفه وظیفه‌ اش تأمین توان پشتیبان است. این باتری به‌ صورت خود به‌ خود شارژ خواهد شد و دیگر نیازی به شارژ دستی شما ندارد. باتری یو پی‌ اس آسانسور برخلاف ژنراتور و منابع اضطراری که با تأخیر وارد مدار تغذیه می‌ شوند فوری اتصال را برقرار می‌ کند.

توان نامی ups آسانسور

دستگاه یو پی اس در انواع توان یا قدرت قابل استفاده می شود که عبارتند از:

  1. یو پی اس 1kva
  2.  یو پی اس 1/5kva
  3. یو پی اس 2kva
  4. یو پی اس 3kva

خرید و قیمت باتری یو پی‌ اس آسانسور

قیمت خرید باتری یو پی اس آسانسور
نوع باتری و برند ups تاثیر مستقیم بر قیمت دارد

در هنگام خرید باتری آسانسور به چند نکته باید توجه داشته باشید که شامل: ظرفیت موتور آسانسور، مدت‌زمان قطع برق، نوع آسانسور و نوع استفاده از آن است. برای تعیین قیمت روز باتری UPS آسانسور نیز یکی از مهم‌ترین عوامل آن باتری یو پی‌ اس خواهد بود. هرچه توان این باتری بالاتر باشد روی قیمت آن تأثیر مستقیم خواهد داشت.

همچنین قیمت باتری ups آسانسور به برند باتری و سایز آن بستگی دارد. نوع استفاده از این باتری نیز روی قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود به‌عنوان‌مثال قیمت باتری یو پی اس در کارخانه با قیمت آن برای مصارف خانگی فرق داشته و نوع کارایی آنها متفاوت است.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *