مقالات یو پی اس

تمامی نمایندگی های ups

بهترین دستگاه های یو پی اس ( منبع برق اضطراری ) موجود در این نمایندگی ها، خریدهای مهمی برای هر کسب و کار ، یا کاربر خانگی است که به دستگاه های الکترونیکی مانند رایانه های شخصی و سرورهایی نیاز دارد که در 24 ساعت شبانه روز دارای اتصال برق ثابت هستند.

اگر قطعی برق، حتی برای مدت کوتاهی، وجود داشته باشد، نتایج می‌تواند فاجعه‌بار باشد، زیرا سرورها ممکن است غیرقابل دسترس شوند و حتی در صورت خاموش شدن ناگهانی رایانه، داده‌ها خراب می‌شوند.

در این هنگام ما نیاز به بهترین یو پی اس ها داریم، که بدون مشکل به برق باتری وصل شوند و دستگاه های شما تا زمانی که برق اصلی بازگردانده شود روشن نگه دارد تا بتوانید با آن­ها کار کنید، یا می توانید  بدون هیچگونه خرابی در داده های شما، با خیال راحت دستگاه را خاموش کنید.

نمایندگی های خارجی

در تولید پو پی اس ها شرکت ها و نمایندگی های خارجی بسیاری فعالیت دارند و بهترین مارک و برند این دستگاه ها را به بازار عرضه می کنند، این شرکت ها شامل:

شرکت یو پی اسSantak  (سانتک)

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید یوپس اس منبع تغذیه برق، تبدیل DC به AC شرکت الکترونیکی یو پی اس سانتک می باشد این شرکت در سال 1998 فعالیت خود را شروع کرده است.  این شرکت در زمینه های یو پی اس آفلاین و  یو پی اس آنلاین، تبدیل کننده امواج خالص سینوسی و اصلاح شده و مبدل خورشیدی، تنطیم کننده های خودکار ولتاژ ( AVR ) و شارژر های سه مرحله ای طراحی شده تخصص دارد.

شرکت یو پی اسPower Tronix  ( پاورترونیکس )

پاورترونیکس یکی از بهترین شرکت های در حوزه تولید منابع بی وقفه یا یو پی اس ها می باشد این شرکت 25 سال در این حوزه فعالیت داشته است در و بازار های بین المللی به موقعیت­های مهم و بزرگی دست پیدا کرده است و همزمان به یک مرجع  بین المللی در زمینه فرآیند تعریف ساختار پایدار و انتشار استاندارد های کیفی و تکنولوژی تبدیل شده است.

شرکت یو پی اس PowerWare  ( پاورور )

شرکت ایتون یک شرکتی است که در سال با درآمد حدودا 6/22 میلیارد دلار می باشد. ایده ای که ایتون ارائه می دهد این است که خریداران می توانند انرژی الکتریکی، هیدرولیکی و مکانیکی پایدار و امنیت بیشتر مدیریت کنند. کارمندان ایتون حدود 102000 نفر می باشد.

 

راه حلهای پاورور شامل وسیعترین محدوده کیفیت محصولات و خدمات می‌باشد:

 • سیستمهای انرژی بی‌وقفه (یو پی اس).
 • سیستم انرژی DC
 • نرم افزار مدیریت
 • خدمات کامل

شرکت یو پی اس Piller  ( پیلر )

شرکت پیلر به تولید ژنراتورهای چرخان ظرفیت بالا یو پی اس­ها هیبریدی، یو پی اس دیزل، یو پی اس  های ایستا، سوئیچ­ها انتقال ایستا، واحد تامین برق زمینی مشغول هستند.  همچنین این شرکت در تولید یوپی اس ها یک موفقیت چشم گیری به دست آورده اند این شرکت هر دو تکنولوژی یو پی اس ایستا و دیواری را دارا می باشد.

شرکت یو پی اس AETES

این شرکت در سال 2002 تاسیس شده است و در زمینه های توسعه و بازاریابی راه حل های کیفیت انرژی برای کاربرد های صنعتی و تجاری و نظامی فعالیت هایی دارند. شرکت یو پی اس AETES دفاتر فروش متعددی در کشورهای مختلف از جمله فنلاند , آلملن , ایتالیا , ترکیه و ایالت متحده آمریکا برای ارسال محصولات به پنج قاره جهان دارد.

نمایندگی های داخلی

در تولید پو پی اس ها شرکت ها و نمایندگی های داخلی بسیاری فعالیت دارند و بهترین مارک و برند این دستگاه ها را به بازار عرضه می کنند، در این بخش به توضیح مختصر از این شرکت ها پرداخته ایم.

این شرکت ها شامل:

شرکت توسعه فناوری ادیب

یکی از نمایندگی های یو پی اس در ایران شزکت توسعه فناوری ادیب می باشئ این شرکت دانش بنیان با نام تجاری ADIBCORP و شماره ثبت ۵۲۸۶۹۷ و کد اقتصادی ۴۱۱۶۱۴۱۵۸۱۹۸، در حال حاضر با مراکز تخصصی خود در زمینه تامین محصولات الکتریکی مانند یوپی اس استایلایزر و … در حال فعالیت می­باشد.

شرکت صدرالکترونیک دنا

شرکت دانش بنیان شرکت صدرالکترونیک دنا در سال 1380 تاسیس شد هدف این شرکت دانش بنیان طراحی و ساخت سیستم­های الکترونیک صنعتی و آسانسور می­باشد این شرکت در ادامه با استفاده از متخصصین و مهندسین با تجربه براس ساخت تابلوهای کنترل آسانسور با برند سانا اقدام نموده است.

شرکت آماک

یکی از انجمن های صنفی سازندگان UPS، شرکت آماک می باشد، این شرکت عضو کمیته تدوین استاندارد یو پی اس ایران با گرفتن نمایندگی یو پی اس دارای برند BEST POWER و با باتری های BEST POWER کره جنوبی فعالیت خود را شروع کردند.

یو پی اس توانیرو

شرکت ارائه دهند یو پی اس توانیرو در سال های جنگ کار خود را در تولید لوازم الکترونیکی و دستگاه­های ذخیره و تغذیه شروع کرده است. این شرکت در زمینه های ساخت یو پی اس و دستگاه های تغذیه هم نیز فعالیت ویژه ای دارند.

این شرکت یکی از شرکت هایی است که از نیروهای دانشجویان برتر کشور استفاده کرده است و بعد از مدتی توانست عنوان اولین ابداع کننده ایرانی  دستگاه های یو پی اس سینوسی سنکرون با برق شهری را با ساخت سیستم Intelligent HF و از نوع Off Line و On Line را به خود اختصاص دهد.

شرکت بهین صنعت

شرکت بهین صنعت با استفاده از کادر مجربی که در اختیار دارد شروع به مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی سیستم های تغدیه برق الخصوص برق بدون وقفه و با توجه به مشکلاتی مانند تولید، انتقال، توزیع و … کرده است.

این شرکت امادگی دارد تا در زمینه هایی مانند:

 • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
 • ارائه سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
 • برگزاری دوره­های آموزش تخصصی یوپی اس
 • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق

اعلام کرده است.

شرکت یو پی اس مگا مداوم

یکی از نمایندگان رسمی شرکت فرانسوی Inform-Legrand در ایران شرکت یو پی اس مگا مداوم می باشد. این شرکت هم مانند شرکت های دیگر در زمینه ها بسیاری اعم از تامین تجهیزات برق سالم یو پی اس استابلایزر ولتاژ، شارژر، باتری و… در حال ادامه فعالیت خود می باشد.

ویژگی های  این شرکت :

 • تولیدات با کیفیت مطلوب در سطح استانداردهای جهانی
 • طراحی و ارائه محصولات بر اساس خواسته و نیاز مشتری
 • پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش در تمام نقاط کشور

می باشد.

شرکت کمان سیستم

شرکت کمان سیستم به صورت یک واحد تحقیقاتی و بدون هیچ ارزش اقتصادی شروع بع فعالیت کرد و بر روی بسیاری از پروژها به صورت پراکننده به منظور رسیدن به یک تکنولوژی برتر کار خودشان را شروع کردن و در ابیتدا سال 1375 شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت رساندن و شرکت را تاسیس کردند.

شرکت زینر

زنیر نیز در لغت نام یک قطعه الکترونیکی به نام دیود زنر می باشد این دیود اجازه می دهد تا جریان الکتریکی در یک جهت رو به جلو رود.  شرکت زینر در 26 شهریور سال 1360 توسط 5 نفر از دانش آموختگان دانشگاه تهران با فعالیت در زمینه های برق، الکترونیک و… تاسیس  گردید.

این شرکت در سال 1370 انجمن سازندگان یو پی اس را تاسیس کردند و در فاصله سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۸ شرکت موفق به اخذ نمایندگی‌های انحصاری و رسمی چندین شرکت معتبر بین‌المللی در زمینه یوپی‌اس، باتری و دیزل‌ژنراتور شده اند.

در پایان

هدف اطلاع رسانی در حوزه انواع تجهیزات برق اضطراری ( یو پی اس ) و سیستم های صنعتی، نمایندگی های داخلی و خارجی بسیاری شروع به کار در تولید یو پی اس یا یا منبع تغذیه برق شهری کردند. بعضی از این شرکت ها علاوه بر تامین نیاز خود کشورشان حتی برای کشور های دیگر نیز صادرات یو پی اس ها را دارند.

با این وجود اگر شما قصد تهیه یو پی اس برای شرکت یا محل کار خود و یا حتی منزل، باید در ابتدا با یک مشاور خبره در این حوزه مشورت داشته باشید تا بتوانید بهترین مدل که مورد نیاز شما است را از نمایندگی های معتبر تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.