ایمن یو پی اس
جستجو کردن

راهنمای انتخاب یو پی اس مناسب برای منزل

راهنمای خرید یو پ اس
آنچه در این مقاله می خوانید

آیا به تازگی با دنیای سیستم‌های منبع تغذیه بدون وقفه یا سیستم‌های یو پی اس آشنا شده‌اید؟ قصد خرید یو پی اس مناسب برای منزل خود یا ارتقای یو پی اس موجود را دارید؟ انتخاب یو پی اس مناسب برای منزل مستلزم داشتن اطلاعات کافی در مورد میزان انرژی مصرفی است. در این راهنمای خرید ups خانگی، شما را با ملزومات یو اس پی و معیارهای خریدی که باید در انتخاب بهترین ups خانگی مد نظر قرار دهید، آشنا خواهیم کرد؛ پس با ایمن یو پی اس همراه باشید تا با مفاهیم اولیه سیستم‌های یو پی اس آشنا شوید و دریابید کدام نوع برای رفع نیازهای شما مناسب‌تر است.

سیستم یو پی اس چیست؟

یو پی اس سیستم برق پشتیبان باتری است که به اندازه کافی برق را تامین می‌کند تا در صورت قطع برق، تجهیزات به درستی و به صورت ایمن و بدون آسیب خاموش شوند. در واقع یو پی اس مانند محافظ برق عمل می‌کند که از دستگاه‌های متصل به برق در برابر نوسانات یا ولتاژهای غیرعادی محافظت کرده و به این ترتیب باعث کاهش آسیب، افزایش طول عمر و بهبود عملکرد تجهیزات و دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود. منبع تغذیه بدون وقفه یا سیستم یو پی اس، برق پشتیبان و ایمن را برای تجهیزات الکترونیکی متصل فراهم می‌کند. یو پی اس‌ها دارای باتری‌های داخلی هستند که در صورت عدم استفاده، شارژ می‌شوند و در صورت قطع شدن برق، آماده تامین برق پشتیبان هستند.

چرا به خرید سیستم یو پی اس مناسب برای منزل نیاز داریم؟

در صورت قطعی برق، یو پی اس فورا به برق باتری سوئیچ می‌کند تا یک منبع تغذیه مداوم برای باتری فراهم کند. عمر باتری می‌تواند بسته به سیستم متفاوت باشد و بستگی به میزان برق مصرفی شما دارد. پشتیبان‌گیری باتری به شما زمان می‌دهد تا تجهیزات حساس، سرورها یا حتی کنسول‌های بازی ویدیویی را بدون از دست دادن داده خاموش کنید. سیستم‌های مختلف یو پی اس نیز سطوح خاصی از حفاظت را برای انواع مشکلات برقی ارائه می‌کنند؛ بنابراین این دلیلی محکم و قانع کننده برای خرید بهترین ups خانگی است. سیستم‌های یو پی اس بر اساس نوع حفاظت برقی که نیاز دارید دارای سه نوع دسته‌بندی مختلف هستند. این سه نوع دسته‌بندی شامل Standby، Line-Interactive و Double-Conversion هستند. برای آشنایی با انواع باتری یو پی اس کلیک کنید.

  بهترین یو پی اس مناسب برای دستگاه‌های اکسیژن‌ساز بیمارستانی
بهترین یو پی اس برای منزل
یو پی اس مناسب برای منزل

یو پی اس مناسب برای منزل کدام است؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید یو پی اس مناسب برای منزل خود باید توجه کنید، میزان نیاز شما به برق است و اینکه وسایل برقی مانند چراغ‌ها، پنکه، تلویزیون، کامپیوتر، یخچال و غیره در زمان قطع برق به چه میزان برق برای کار کردن نیاز دارند. میزان برق مورد نیاز شما با جمع کردن توان مصرفی وسایل برقی مختلف به دست می‌آید. خرید بهترین ups خانگی معمولا برای راه‌اندازی انرژی پشتیبان برای چراغ‌ها، پنکه‌های سقفی، رایانه‌ها، تلویزیون و غیره توصیه می‌شود. با توجه به نیاز شما برای خرید یو پی اس، شما میتوانید یو پی اس آنلاین یا یو پی اس آفلاین برای منزل خریداری کنید.

توجه داشته باشید برای اینکه یو پی اس به درستی کار کند، باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا از تمام تجهیزات متصل به آن پشتیبانی کند؛ بنابراین برای خرید یو پی اس مناسب برای منزل، باید ظرفیت یو پی اس را پیدا کنید. ظرفیت میزان توانی است که یک سیستم یو پی اس ارائه می‌دهد و بر حسب وات اندازه‌گیری می‌شود. هرچه ظرفیت یو پی اس بالاتر باشد، تجهیزات الکترونیکی و دستگاه‌های بیشتری را پشتیبانی می‌کند. هنگام خرید یو پی اس توجه داشته باشید که در چه محلی از آن استفاده خواهید کرد. سه نوع از رایج‌ ترین اشکال سیستم‌های یو پی اس عبارت‌اند از: رومیزی ، برج یا مینی تاور و Rackmount.

نکات کلیدی هنگام خرید یو پی اس مناسب برای منزل

ارزیابی اینکه کدام یک از انواع یو پی اس برای شما بهترین است، مستلزم پاسخ به یک سری سوالات در مورد تجهیزاتی است که باید محافظت کنید. همچنین بررسی پیامدهای خرابی تجهیزات و اینکه آیا ژنراتور به عنوان منبع تغذیه پشتیبان در دسترس است یا خیر لازم و ضروری است. 4 نکته کلیدی هنگام خرید بهترین ups خانگی به شرح زیر هستند:

  راه های جلوگیری از نوسان برق

اندازه باری که نیاز به حفاظت یو پی اس دارد و ظرفیت یو پی اس را تعیین کنید

لازم است بدانید کدام دستگاه‌های الکترونیکی به حفاظت یو پی اس نیاز دارند تا ظرفیت یو پی اس موردنیاز را محاسبه کنید. میزان مصرف برق (وات) هر دستگاهی که باید به یو پی اس متصل شود را بررسی نمایید. این اطلاعات معمولا از برچسب تجهیزات یا دفترچه راهنما به دست می‌آید. ظرفیت یو پی اس مناسب برای منزل شما، مجموع توان مصرفی دستگاه‌هایی است که به آن متصل خواهند شد.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

زمان اجرا را برای دستگاه‌ها و برنامه‌های کاربردی مهم ارزیابی کنید

نکته بعدی، تعیین زمان اجرای یو پی اس برای ادامه کار در صورت قطع برق است. اگر یک ژنراتور برای قدرت پشتیبانی طولانی دارید، زمان اجرای مورد نیاز یو پی اس ممکن است تنها چند دقیقه، برای راه‌اندازی ایمن و انتقال به ژنراتور باشد. از طرف دیگر، هدف اصلی شما ممکن است داشتن زمان کافی (حدود 5 تا 10 دقیقه) برای خاموش کردن ایمن سرورها برای جلوگیری از تخریب داده یا دستگاه باشد. برای برخی از برنامه‌ها، مانند شبکه‌ها و دسترسی به اینترنت ممکن است به 1 تا 2 ساعت زمان اجرا نیاز داشته باشید. به خاطر داشته باشید که به طور کلی، هرچه تجهیزات بیشتری را به یک یو اس پی متصل کنید، زمان اجرای کلی آن کوتاه‌تر خواهد بود.

تعداد پریزهای مورد نیاز را تعیین کنید

تعداد دستگاه‌هایی که برای پشتیبانی یو پی اس نیاز دارید را بدانید و مطمئن شوید که یو پی اس، پریزهای کافی برای رفع نیازهای فوری شما را دارد. از طرف دیگر، می‌توانید از یک واحد توزیع برق برای ارائه پریزهای اضافی استفاده کنید؛ اما مراقب باشید که از یو پی اس بیش از حد کار نکشید. برخی از نمونه‌های بهترین ups خانگی دارای پریزهایی هستند که فقط از محافظت در برابر ولتاژ پشتیبانی می‌کنند. این پریزها پشتیبانی باتری را ارائه نمی‌دهند. مطمئن شوید که ویژگی‌های یو پی اسی که می‌خرید را بررسی کرده و یو پی اس مورد نظرتان دارای خروجی‌های باتری پشتیبان کافی برای رفع نیازهای شما است.

  بهترین یو پی اس مناسب برای دستگاه‌های فتومتر
بهترین یو پی اس خانگی برا محافظت از لوازم منزل
قابلیت یو پی اس

اشکال مختلف و کاربرد یو پی اس را در نظر بگیرید

یو پی اس‌ها در اندازه‌ها و فرم‌های مختلفی تولید می‌شوند. مدل‌های برج مانند واحدهای مستقلی هستند که روی زمین یا یک میز یا قفسه قرار می‌گیرند و اغلب از رایانه‌ های رومیزی، سرورها و روترها در یک محیط اداری نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند. یو پی اس‌هایی که با باتری‌های لیتیوم یونی طراحی شده‌اند، نسبت به مدل‌ های مشابهی که از باتری‌های سربی قدیمی استفاده می‌کنند، کوچک‌تر و سبک‌تر هستند و فضای کمی را اشغال می‌کنند.

یو پی اس مناسب برای منزل را از کجا تهیه کنیم؟

تجهیزات الکترونیکی با منبع تغذیه فعال ممکن است هنگام استفاده از یک یو پی اس با خروجی موج سینوسی شبیه سازی شده، به طور غیرمنتظره‌ای خاموش شوند و منجر به از دست رفتن داده یا آسیب به تجهیزات شود. سیستم‌های یو پی اس که خروجی موج سینوسی را ارائه می‌دهند، از خاموش شدن غیرمنتظره و آسیب رساندن به دستگاه جلوگیری می‌کنند. برای آشنایی با کاربرد های یو پی اس در جاهای مختلف میتوانید مقالات زیر مطالعه کنید.

نتیجه گیری بهترین یو پی اس خانگی

در عصر تحول دیجیتال، زمانی که به طور فزاینده‌ای به سیستم‌ها و داده‌های IT تکیه می‌کنید تا کسب‌ و کار خود را در اوج بازدهی نگه دارید، اطمینان از اینکه این سیستم‌ها می‌توانند حتی در مواجهه با قطع برق کار کنند، مهم‌تر از همیشه است. این همان چیزی است که منابع تغذیه اضطراری یا بهترین ups خانگی به شما ارائه می‌دهند: تامین برق پشتیبان برای فناوری اطلاعات و سایر سیستم‌های حیاتی. در این راهنمای خرید ups خانگی، سعی بر آن شد که اطلاعات کاربردی در این حیطه در اختیار شما قرار گیرد. کارشناسان ایمن یو پی اس در این مسیر شما را همراهی می‌کنند تا پیش از خرید، انتخابی صحیح انجام دهید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *