ایمن یو پی اس
جستجو کردن

5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس

عمر باتری یو پی اس
آنچه در این مقاله می خوانید

5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس وجود دارد که شما باید با این ترفندها آشنا شوید تا بتوانید تا چندین سال از باتری های منبع تغذیه بدون وقفه بدون مشکل استفاده کنید. یو پی اس یکی از تکنولوژی های مفیدی است که در زندگی روزمره ما استفاده می شود، اما مشکلی که بسیاری از کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند، مصرف بالای باتری است. برای کم کردن مصرف باتری یو پی اس و افزایش عمر آن ۵ ترفند زیر را استفاده کنید.

5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس به شرح زیر است:

  1. باتری را در جای خشک و خنک نگه دارید.
  2. باتری را در انبار قرار ندهید.
  3. عملیات تعمیر و نگهداری را به صورت منظم انجام دهید.
  4. از سیم های با کیفیت در زمان نصب باتری استفاده کنید.
  5. فرآیند شارژ و دشارژ باتری را مدیریت کنید.

در ادامه ما 5 ترفند برای افزایش عمر باتری یو پی اس با اطلاعات بیشتر و چرایی رعایت این ترفندها را در اختیار شما قرار می دهیم.

1- نگهداری کردن باتری در جای خشک و خنک

بهترین دما برای باتری های UPS، حدود 25 درجه سانتیگراد است و اگر شما باتری های یو پی اس را در جای خشک و خنک نگهدارید، عمر باتری کاهش نمی یابد. در صورتی که باتری های UPS را در نزدیکی پنجره های باز، آفتابگیر، قسمت های مرطوب ساختمان قرار دهید، عمر باتری کاهش می یابد.

اگر باتری دستگاه یو پی اس را در دمایی گرم تر از 25 درجه قرار دهید، عمر باتری کاهش می یابد و هر چقدر دما بالاتر برود، ممکن است عمر باتری به کمتر از یک یا دو سال برسد. برای اینکه تاثیر دما را بر خرابی باتری های یو پی اس متوجه شوید، توصیه میشود مقاله تاثیر دما بر عمر باتری یو پی اس را مطالعه کنید.

  باتری سیلد اسید و محیط‌ زیست

2- عدم قرار دادن باتری یو پی اس در انبار

افرادی که دستگاه UPS دارند و اقدام به خرید باتری برای این دستگاه می کنند، به چند دسته تقسیم می شوند.

دسته اول به نیت تعویض باتری های قدیمی باتری جدید خرید می کنند.

دسته دوم به نیت اینکه یکسال دیگر قیمت باتری گران تر می شود، باتری را خرید می کنند و در انبار نگه می دارند.

قبل از خرید باتری های منبع تغذیه بدون وقفه، باید بدانید نگهداری باتری در انبار در مدت زمان طولانی، به باتری آسیب وارد می کند و عمر باتری کاهش می یابد.

باتری یو پی اس را به مدت طولانی در انبار نگه داری نکنید.

یکی از باتری هایی که مقاومت بیشتری نسبت به دیگر باتری ها دارد و شما می توانید در محیط مناسب انبار کنید، باتری های سیلد اسید است؛ اما شما باید بدانید که این باتری ها باید در دمای مناسب قرار بگیرد تا کیفیت آن ها کاهش پیدا نکند. نظرات متفاوتی در خصوص بهترین دما برای مکان نگهداری از باتری های سیلد اسید وجود دارد و توصیه می شود با پشتیبانی ایمن یو پی اس تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند و بهترین دما را در اختیار شما قرار دهند.

3- انجام دادن عملیات تعمیر و نگهداری باتری UPS به صورت منظم

یکی دیگر از دلایلی که باعث وارد کردن آسیب به عمر باتری UPS می شود، فرایند شارژ و دشارژ باتری است. بعد از دشارژ شدن کامل باتری های سیلد اسید UPS شما 48 ساعت وقت دارید تا مجددا شارژ کنید. اگر از 48 ساعت گذشت، عمر باتری کاهش پیدا می کند و هر چقدر این اشتباه تکرار کنید، باتری کیفیت اصلی خود را زودتر از دست می دهد.

دشارژ بیش از حد و همچنین شارژ شدن بیش از حد می تواند به عمر باتری یو پی اس منبع تغذیه بدون وقفه آسیب وارد کند؛ توصیه می شود در حین نصب باتری های UPS، با یک فرد متخصص در مورد بهترین زمان شارژ باتری یو پی اس صحبت کنید.

  باتری UPS آسانسور

خوردگی داخلی بر روی مقاومت داخلی باتری منبع تغذیه بدون وقفه تاثیر می گذارد؛ اگر مقاومت داخلی باتری شما 30 درصد افزایش یافته، حتما باید باتری خود را تعویض کنید. برای تعویض باتری یو پی اس، شما می توانید از طریق آزمایش ظرفیت باتری، مقاومت داخلی را اندازه گیری کنید.

4- استفاده از سیم های با کیفیت خوب در زمان نصب باتری UPS

سیم کشی مناسب باعث می شود طول عمر باتری یو پی اس افزایش یابد. سیم کشی با کیفیت باعث می شود مانع بالا رفتن مقاومت و افزایش بار بر روی دستگاه UPS شود.

توصیه می شود از لامپ های کم مصرف استفاده کنید؛ سطح روشنایی لامپ های معمولی در مقایسه با لامپ های رشته ای مشابه است ولی مصرف برق آن ها 75 درصد بیشتر است. چراغ های LED، یکی از بهترین چراغ ها است؛ زیرا برق کمتری مصرف می کند و عمر بیشتری دارد.

سیم کشی مناسب باعث افزایش طول عمر باتری یو پی اس می شود.

استفاده از لامپ های کم مصرف، باعث می شود دمای داخلی یو پی اس در وضعیت نرمال قرار بگیرد و اگر از لامپ های پر مصرف که باعث افزایش گرما در محیط می شود، استفاده کنید، دمای داخلی یو پی اس از وضعیت نرمال خارج می شود و عمر باتری یو پی اس هم کاهش می یابد.

5- مدیریت کردن فرایند شارژ و دشارژ باتری یو پی اس

تعداد دفعات شارژ باتری، دمای محیط و… بر طول عمر باتری یو پی اس تاثیر می گذارد. بعد از اینکه دستگاه یو پی اس را نصب کردید، برای اینکه بهترین شرایط باتری را تشخیص دهید، به 5 سیکل شارژ و دشارژ کامل نیاز دارید.

از کجا باتری UPS خرید کنیم؟

دستگاه یو پی اس و باتری های منبع تغذیه بدون وقفه در مدل های مختلفی ساخته می شوند و فروشگاه های زیادی در بستر اینترنت و خارج از اینترنت وجود دارند که یو پی اس آنلاین، آفلاین، اینتراکتیو و… را به فروش می رسانند.

  محاسبه یو پی اس و باتری UPS

اگر به دنبال خرید یو پی اس اینتراکتیو، آفلاین، آنلاین و… با قیمت مقرون به صرفه هستید، باید در سایت های زیادی جستجو کنید، ولی شما نمی توانید تشخیص دهید که دستگاه با کیفیت است یا خیر.

اگر به دنبال دستگاه و باتری های یو پی اس با کیفیت و قیمت مناسب هستید، می توانید از فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس دیدن کنید و قیمت های ما را با بقیه فروشگاه ها مقایسه کنید.

در صورتی که تصمیم دارید از فروشگاه ایمن یو پی اس باتری یو پی اس سیلد اسید ژل، سیلد اسید، نیکل کادمیوم خرید کنید، اگر نمی دانید کدام باتری در شرایط آب و هوایی شما مناسب تر است، قبل از خرید با پشتیبانی ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم ترفندهای افزایش عمر باتری یو پی اس را در اختیار شما قرار دهیم تا عمر باتری های شما بیشتر شود. رعایت کردن نکاتی مانند نگهداری از باتری در جای خشک و خنک، عدم قرار دادن باتری منبع تغذیه بدون وقفه در انبار، انجام دادن عملیات تعمیر و نگهداری به صورت منظم و… باعث می شود باتری و دستگاه شما جوابگو باشد و بدون مشکل کار کند.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *