ایمن یو پی اس
جستجو کردن

چه زمانی باید از محافظ برق استفاده کرد؟

چه زمانی باید از محافظ برق استفاده کرد؟
آنچه در این مقاله می خوانید

استفاده از محافظ برق برای وسایل برقی مزایای زیادی دارد. محافظ برق می تواند از وسیله شما در برابر افزایش ولتاژ ناگهانی برق حفاظت کند. متاسفانه وسایل برقی امروزی مقاومت بالایی در برابر تغییرات ولتاژ ندارند و ممکن است علاوه بر اینکه خود وسیله خراب شود، آتش سوزی نیز رخ دهد. در ادامه این مقاله از ایمن یو پی اس به دلایلی اشاره می کنیم که می تواند به شما کمک کند که بدانید آیا لازم است از محافظ برق استفاده کنید یا خیر.

مزایا جلوگیری از آتش سوزی، حفاظت از دستگاه، کاهش مشکلات الکتریکی و …
عدم استفاده افزایش مصرف انرژی، سوختگی وسایل به هنگام قطع برق، احتمال آتش سوزی

دلایل لزوم استفاده از محافظ برق

با توجه به شرایط کشور ما، متاسفانه در بسیاری از مناطق ممکن است ولتاژ برق به صورت یک بار افزایش یا کاهش شدیدی داشته باشد. به همین دلیل برای حفاظت از وسایل برقی خود بهتر است از محافظ برق استفاده کنیم. در ادامه به 5 دلیل اصلی استفاده از محافظ برق می پردازیم.

1- کاهش مشکلات الکتریکی

هنگامی که مقدار انرژی وارد شده به دستگاه بیشتر از حد مجاز شود در اصطلاح گفته می شود که برق دچار نوسان شده است. نوسان برق یکی از بزرگ ترین خطراتی است که می تواند باعث آسیب جدی به دستگاه الکتریکی شما شود. استفاده از محافظ برق می تواند از خطرات گفته شده جلوگیری کند و مانع از آسیب دیدن دستگاه یا قطعات آن شود.

2- حفاظت از دستگاه

دستگاه های پر قدرتی مانند یخچال ها دائما روشن و خاموش می شوند و مقادیر مختلفی برق مصرف می کنند. اگر در سر راه این دستگاه ها از محافظ استفاده نشود ممکن است تجهیزات شما دچار خرابی شود. رایانه ها نیز یکی دیگر از دستگاه های حساسی هستند که نوسانات برق محدود نیز می تواند به قطعات مختلف آنها آسیب رساند. بنابراین در مورد دستگاه های برقی حساس و گران حتما باید استفاده از محافظ مد نظر قرار داده شود.

  بهترین یو پی اس برای اکو کاردیو گراف بیمارستانی

3- جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی

در صورتی که مقدار نوسان برق بسیار زیاد شود و از یک مقدار بالاتر رود می تواند فجایع غیر قابل جبرانی رخ دهد. نوسانات برق علاوه بر خرابی دستگاه ممکن است باعث آتش سوزی آنها نیز شود. در واقع وقتی یک سیستم الکتریکی نتواند میزان برق وارد شده را کنترل کند سیم های آن داغ شده و آتش می گیرد. آتش سوزی های این چنینی خطرات بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال در صورتی که نوسان برق زمانی رخ دهد که شما در خانه خود حضور نداشته باشید ممکن است کل خانه دچار آتش سوزی شود.

4- استفاده از محافظ برق امکان دسترسی به چندین پریز را به شما می دهد.

یکی از مزایای استفاده از محافظ برق این است که این محافظ ها این امکان را به شما می دهند که چندین دستگاه را به طور هم زمان به آنها متصل کنید. بدین ترتیب با استفاده از محافظ برق دیگر نیازی نخواهید داشت که دنبال پریز برای وسیله برقی خود بگردید بلکه می توانید به راحتی چندین دستگاه را به آن متصل کنید.

5- با استفاده از محافظ برق همیشه آسوده خاطر باشید

همان طور که در مقالات قبل اشاره شد استفاده از محافظ برق می تواند جلوی خطرات بسیار زیادی را بگیرد. این موضوع سبب می شود تا خیال شما آسوده باشد و بدون هیچ نگرانی ای از وسایل برقی منزل خود استفاده کنید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *