مقالات یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس مخصوص دوربین مداربسته

یو پی اس مخصوص دوربین مداربسته

دوربین مداربسته به عنوان یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین وسیله‌های امنیتی شناخته می‌شود که امروزه اکثر کسب و کارها و منازل شخصی برای بالابردن امنیت محل زندگی و کسب و کار خود از آن استفاده می‌کنند.

یو پی اس‌ها که به عنوان یک منبع تغذیه بدون وقفه شناخته می‌شوند، به فرد کمک می‌کنند تا در زمان قطعی برق در کمترین زمان ممکن به یک برق ثانویه وصل شوند که این برای همهٔ وسیله‌های برقی بسیار کاربردی است.

همچنین در دوربین‌های مداربسته که اختلال چند ثانیه ای هم موجب ازبین‌رفتن و ضبط نشدن بخش مهم از تصاویر می‌شود و این امکان وجود دارد که در این زمان کوتاه چند ثانیه ای چیز مهمی به سرقت برود و سارقان زمان را غنیمت شمارند. دراین میان وجود دستگاه‌های یو پی اس به کمک شما می‌آیند و امکان اختلال چند ثانیه ای را هم از بین می‌برند.

یو پی اس مناسب برای دوربین‌های مداربسته

تکنولوژی باعث به‌وجودآمدن وسیله‌های مهمی شد که بسیاری از بخش‌های زندگی بشر را راحت‌تر کرد. یکی از این وسیله‌ها که توانسته به بشر کمک کند دوربین‌های مداربسته هستند که با سیستم که در آنها وجود دارد، امکان ضبط و نگهداری 24 ساعته را دارند.

همین امر باعث شد که افراد بتوانند با خیالی آسوده شب سر بر بالین بگذارند و نگرانی آنها از بابت به سرقت رفتن وسیله‌های مهم خود از بین برود. البته همین تکنولوژی باعث ناآرامی خیال سارقین شده است. اما مشکلی که درگذشته و یا شاید امروزه برای افرادی که هنوز شناخت کافی در مورد خرید دستگاه یو پی اس ندارند، قطعی برق است چه این قطعی برای چند دقیقه و یا چند ساعت باشد فرقی نمی‌کند.

اما دستگاه یو پی اس این تکنولوژی روز دنیا به کمک بشر آمده تا در زمانی که برق قطع شد فوراً به دستگاه که مجهز به باتری یو پی اس است وصل شود. این دستگاه در انواع مختلف و باقیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارد. اما باتوجه‌به حساسیت بالای دوربین‌های مداربسته به‌نوعی از دستگاه نیاز داریم که زمان اتصال از برق اولیه به ثانویه را صفر کند که این ویژگی در نوع آنلاین وجود دارد. پیشنهاد بسیاری از افراد خرید نوعِ اینتراکتیو است و دلیل آن قیمت پایین‌تر این نوع نسبت به نوع آنلاین است.

نکته مهمی در مورد دستگاه که باید به آن توجه کنید این است که هرچند وقت یکبار از کارکرد درست باتری اطمینان پیدا کنید. چون در صورت هرگونه مشکل برای باتری، دستگاه از کار می‌افتد و هنگام قطعی برق امکان اتصال به یو پی اس از بین می‌رود.

یو پی اس آنلاین 12 وات

یو پوی اس‌ها در انواع مختلف یو پی اس آنلاین ، یو پی اس آفلاین و  پو پی اس اینتراکتیو در بازار موجود هستند و برای دستگاه‌های مختلف کاربرد دارند. اما اینکه برای چه وسیله‌ای و با چه میزان می‌خواهید استفاده کنید قاعدتاً این به انتخاب شما بستگی دارد.

یو پی اس آنلاین

برای دوربین‌های مداربسته باید بدانیم که نیاز داریم چه تعداد از این دوربین‌ها و با چه ولتاژی را پشتیبانی کند سپس دست به انتخاب بزنیم. برای مثال یو پی اس یک فاز با خروجی 12 ولت برای دوربین‌های مداربسته و مودم‌ها کاربرد دارد. از خروجی 5 ولت برای شارژ موبایل و یا کارت‌خوان استفاده می‌شود. این مدل در دمای 5 تا 55 درجه سانتی‌گراد به‌درستی کار می‌کند و برای 8 دوربین مداربسته به همراه DVR به مدت حداقل 1 ساعت به‌وسیله یک باطری 7 آمپری را دارد.

قبل از تهیه حتماً به گارانتی محصول توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که این دستگاه توسط متخصصین نصب و راه‌اندازی شود.

سخن پایانی

دوربین‌های مداربسته این تکنولوژی نوین که به کمک ما آمده تا بتوانیم وسیله‌های خود را در برابر سرقت بیمه کنیم و با خیالی راحت‌تر و کاهش هزینه‌ای همچون نگهبانی بکاهیم. اما مشکلی که وجود دارد و ما را مجاب به استفاده از یو پی اس می‌کند کارکردن این وسیله به کمک برق است که در صورت اختلال و قطعی در برق دستگاه کارایی خود را از دست می‌دهد. به همین منظور استفاده از دستگاه‌های یو پی اس بسیار لازم و ضروری به نظر می‌رسند تا در کمترین زمان دوربین‌های ما را به یک برق ثانویه وصل کنند.

شما می‌توانید باتوجه‌به نیاز خود و تعداد دوربین مداربسته که وجود دارد یکی از انواع آنلاین، آفلاین یا رادیواکتیو از دستگاه را انتخاب و استفاده کنید. امیدواریم که خواندن این مقاله به شما در جهت خرید یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته خود کمک‌کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.