مقالات یو پی اس

بهترین یو پی‌ اس برای کامپیوتر

بهترین یوپی‌اس برای کامپیوتر

این که برای کامپیوترها چه یوپی‌اس را تهیه کنیم سؤالی است که در ذهن بسیار از افراد وجود دارد و در جستجوی یافتن این سؤال‌اند که ما در این مقاله سعی در پاسخ آن داریم.

کامپیوترها یکی از وسیله‌های ضروری هستند که در مراکزی همچون بیمارستان‌ها، شرکت‌ها، بانک‌ها و منازل افراد برای کاربردهای گوناگون مورداستفاده قرار می‌دهند. برای تمامی کسانی که از کامپیوتر استفاده می‌کنند مهم است که از امنیت سیستم خود اطمینان حاصل کنند.

اما این سیستم‌ها همواره در معرض خطرات ناشی از اتصال و قطعی ناگهانی برق شهری هستند. وجود هرگونه مشکل در ولتاژ مثل کاهش یا افزایش ولتاژ شهری باعث ازبین‌رفتن قطعات و سیستم‌های کامپیوتری می‌شود.

یوپی‌اس‌ها قطعه‌های هستند که علاوه بر تأمین برق موردنیاز در زمانی که به آن نیاز داریم به‌درستی از کامپیوتر یا هر وسیله برقی در برابر اختلال در برق جلوگیری می‌کند.

دلایل ضرورت استفاده از یوپی‌اس برای کامپیوتر چیست؟

همان‌طور که می‌دانید رایانه‌ها برای روشن شدن به برق نیاز دارند و از یک منبع برق تغذیه می‌کند ایجاد هرگونه اختلال در شبکه برق موجب آسیب رساندن بر قطعات سخت‌افزاری و گاهی آسیب‌های نرم‌افزاری می‌شود و خراب‌شدن هرکدام از این‌ها می‌تواند باعث خسارت مالی زیادی شوند.

علاوه بر خسارت مالی و مشکلاتی که برای قطعات پیش می‌آید؛ در صورت روشن بودن کامپیوتر و هنگام ثبت اطلاعات درصورتی‌که آن را ذخیره نکرده باشید با قطع شدن برق تمام اطلاعاتی که چندین ساعت برای آن زحمت کشیده‌اید در عرض چند ثانیه از بین می‌رود که این امر حتی بسیار ناگوارتر از خسارت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است.

یوپی‌اس بین منبع تغذیه و تجهیزات محافظت شده قرار دارد. این دستگاه پس از راه‌اندازی بر روی کامپیوتر شما دو وظیفه اصلی را بر عهده دارد:

  • ولتاژ AC را کم می‌کند که این باعث کاهش موج برق است و از کامپیوتر شما محافظت لازم را می‌کند
  • تأمین برق خانه یا محل کار در زمان قطعی برق شهری

با انجام این دو کار که یوپی‌اس انجام می‌دهد به شما این اطمینان را می‌دهد که با خیال راحت و بدون نگرانی از قطع شدن برق شهری، زمانی را که مشغول کار با سیستم خود هستید به کار خود ادامه بدید و نگران قطعی و  اتصالی برق نباشید.

برای انتخاب یوپی‌اس مناسب برای کامپیوتر چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

مهم‌ترین کاری که یوپی‌اس می‌تواند برای انجام دهد سویچ کردن به‌موقع و درست در زمان قطعی برق است. با این کار مشکلات ازبین‌رفتن اطلاعات مهم بی‌معنا می‌شود و فرد با خیالی آسوده‌کار خود را ادامه می‌دهد. در این میان باید به مواردی همچون بررسی پلاک دستگاه، نگاه‌کردن به اعلان مبنی بر حساس بودن دستگاه به نوسانات، وصل بودن مانیتورها به یوپی‌اس دقت کنید تا از ذخیره و نگهداری اطلاعات خود هنگام قطع برق شهری مطمئن شوید. بهتر این است که ظرفیت یوپی‌اس کمی بیشتر از مقدار موردنیاز باشد، توجه به میزان روشن بودن دستگاه بر اساس مصرف عادی دستگاه و مشخص‌کردن میزان حیاتی بودن دستگاه خود را در نظر بگیرید توانایی یوپی‌اس به طراحی و سطح کیفی آن بستگی دارد.

یو پی اس مناسب کامپیوتر

سخن پایانی

در دنیای امروز که بیشتر کارهای افراد به‌وسیله کامپیوترها انجام می‌شود ضرورت نگهداری آن بیشتر است به همین منظور یوپی‌اس‌ها به کمک بشر آمده‌اند تا در مواقعی که برق قطع می‌شود و دسترسی ما به برق اولیه محدود می‌شود؛ دیگر نگران ازدست‌رفتن اطلاعات مهم و ضروری نباشیم و به‌راحتی آنها را از دست ندهیم.

این دستگاه جدا از اینکه در زمان قطعی برق بلافاصله به کمک می‌آید و ما را به یک برق ثانویه وصل می‌کند؛ باعث محافظت از کامپیوتر ما در زمان نوسان برق می‌شود. این امر به‌عنوان مزیت بزرگی در جهت محافظت از وجود مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شناخته می‌شود.

اما نکاتی در هنگام خرید این دستگاه وجود دارد که باید به آن توجه کنید مثل اینکه حتماً از وصل بودن مانیتور به یوپی‌اس اطمینان پیدا کنید یا اینکه انتخاب یوپی‌اسی که بیشتر از ظرفیت موردنیاز باشد. توجه به این مسائل شما را در جهت انتخابی مناسب با نیاز شما کمک می‌کند. پس از وصل کردن دستگاه به سیستم خود هرچند وقت یکبار از نحوه کار و سلامت باتری اطمینان حاصل کنید. امیدواریم که این مقاله به شما در جهت انتخاب درست کمک کند.

در پایان یوپی اس ها انواع مختلفی از جمله یو پی اس آنلاین ، یو پی اس آفلاین و یو پی اس اینتراکتیو دارد که برای اطلاعات بیشتر درباره هر کدام میتوانید بر روی لینک آن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.