ایمن یو پی اس
جستجو کردن

علت بوق زدن یو پی اس

علت بوق زدن یو پی اس ارسال یک پیام از سمت دستگاه، به کاربر است و برای اطلاع از این پیغام، کاربر باید با انواع صدای بوق دستگاه آشنا باشد. در این صورت، متوجه مشکل احتمالی دستگاه شده و به دنبال راه‌حل برای رفع آن می‌گردد. دستگاه یو پی اس (UPS) معمولا در قفسه یا زیر میز قرار می‌گیرد و قابل مشاهده نیست.
آنچه در این مقاله می خوانید

علت بوق زدن یو پی اس ارسال یک پیام از سمت دستگاه، به کاربر است و برای اطلاع از این پیغام، کاربر باید با انواع صدای بوق دستگاه آشنا باشد. در این صورت، متوجه مشکل احتمالی دستگاه شده و به دنبال راه‌حل برای رفع آن می‌گردد.
دستگاه یو پی اس (UPS) معمولا در قفسه یا زیر میز قرار می‌گیرد و قابل مشاهده نیست. از همین رو برای تغییر حالت و ارائه هشدار، صدای بوق از دستگاه پخش می‌شود.

گاهی اوقات بوق هایی که از دستگاه شنیده می‌شود، کاملا طبیعی بوده و به نشانه انجام وظیفه درست ups است. اما در برخی از مواقع صدای بوق، به معنی وجود یک مشکل در دستگاه است.
در ادامه به بررسی، انواع بوق UPS و علت بوق زدن یو پی اس خواهیم پرداخت. بنابراین برای اطلاع از مشکل دستگاه خود و برطرف کردن مشکل، با ما همراه باشید.

چرا دستگاه یو پی اس (UPS) بوق می‌زند؟

معمولا علت بوق زدن یو پی اس یکی از موارد زیر است:

 1. دستگاه ups فعال بوده و از باتری خود استفاده می‌کند.
 2. دستگاه overload بوده و تعداد دستگاه هایی که به یو پی اس متصل شده اند، بیش از توان یو پی اس است.
 3. باتری یو پی اس کم بوده و نیاز به شارژ دارد.

دلایل ذکر شده در بالا، رایج ترین علل بوق زدن یو پی اس است. اما امکان دارد یو پی اس، به دلایل دیگری نیز بوق زده و به کاربر هشدار دهد. برای حل مشکل یو پی اس ابتدا بایستی با انواع بوق آشنا شده و دستگاه را عیب یابی کنید.

انواع بوق دستگاه یو پی اس

صداها و هشدارهایی که از دستگاه یو پی اس می‌شنوید، دارای مدل‌ها و سبک‌های مختلفی هستند. هر کدام از این بوق ها پیغام خاصی را به کاربر انتقال می دهند. رایج ترین انواع بوق در دستگاه UPS (یو پی اس) عبارتند از:

دو بوق متوالی و سپس مکث

هنگامی که دستگاه دو بوق پشت سر هم زده و سپس مکث می‌کند، به معنی قطع شدن برق شهری یا کاهش ولتاژ برق است. در این مواقع، سیستم یو پی اس فعال شده و پس از آن برق تجهیزات برقی، توسط باتری تامین می‌شود.
زمانی که صدای بوق متوالی را شنیدید، موارد زیر را بررسی کنید:

 • باتری دستگاه را چک کنید تا میزان باتری کم نباشد.
 • اطلاعات ضروری را ذخیره نمایید.
 • برای خاموش کردن دستگاه متصل به یو پی اس آماده باشید، زیرا باتری ups برای مدت طولانی برق مورد نیاز را تامین نمی‌کند.
  بهترین یو پی اس برای بیمارستان ها

بوق طولانی

بوق طولانی، نشان دهنده این است که دستگاه های متصل شده به یو پی اس، بیش از حد توان آن هستند. برای حل مشکل پیش آمده، موارد زیر را رعایت کنید:

 • در ابتدا دستگاه UPS را خاموش نمایید.
 • تجهیزات برقی کم اهمیت را از سوکت متصل به یو پی اس جدا کنید.
 • پس از آن مدار را ریست کرده و دوباره دستگاه یو پی اس را راه‌اندازی کنید.

بوق کوتاه به فاصله نیم ثانیه

بوق کوتاه به فاصله نیم ثانیه به این معنی است که برق شهری قطع شده یا با افت ولتاژ همراه است و یو پی اس به کار افتاده است. اما باتری ups کم بوده و امکان دارد هر لحظه خاموش شود.
تا زمانی که باتری یو پی اس به طور کامل تمام شود، این صدا شنیده خواهد شد. برای حل مشکل بایستی موارد زیر را رعایت نمود:

 • اطلاعات مهم را ذخیره کرده و سیستم های متصل به یو پی اس را خاموش کنید.
 • پس از آن دستگاه یو پی اس را نیز خاموش نمایید.

بوق ممتد به فاصله 15 ثانیه

بوق ممتد بیشتر در دستگاه یو پی اس آنلاین شنیده می‌شود. علت بوق زدن یو پی اس به صورت ممتد overload است و نشان دهنده ی اتصال بالای دستگاه های الکتریکی به یو پی اس می‌باشد. به منظور حل این مشکل بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 • در ابتدا اتصال تجهیزات کم اهمیت را از دستگاه یو پی اس جدا کنید.
 • پس از آن دفترچه راهنما را مطالعه کرده و راه‌حلی برای خنک شدن دستگاه پیدا کنید.

چگونه باید بوق دستگاه UPS (یو پی اس) را خاموش کرد؟

بهترین کار برای خاموش کردن بوق دستگاه، فهمیدن علت بوق زدن یو پی اس و سپس استفاده از روش هایی است که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم . اما اگر با وجود عیب یابی، همچنان دستگاه به بوق زدن ادامه می دهد، بایستی از دکمه سایلنت (MUTE) بر روی دستگاه، برای خاموش شدن استفاده کنید.
تنها کافیست دکمه دستگاه را چند ثانیه نگه دارید، برای فعال کردن دوباره صدای بوق، می توانید دکمه را دوباره فشار دهید. اگر دکمه mute بر روی دستگاه موجود نبود، به منوی تنظیمات دستگاه رفته و از میان گزینه ها سایلنت را انتخاب کنید.

  تفاوت یو پی اس آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو

بررسی عملکرد باتری دستگاه یو پی اس

توجه داشته باشید که انواع دستگاه های یو پی اس مانند یو پی اس لاین اینتراکتیو هر دو هفته (14 روز) به صورت خودکار تست باتری می‌گیرند. در صورتی که عملکرد باتری اشتباه باشد، دستگاه شروع به بوق زدن می‌کند.
علت بوق زدن یو پی اس در این مواقع، فرسوده شدن باتری است و باتری دستگاه نیاز به تعویض دارد. البته علاوه بر صدای بوق، بر روی نمایشگر دستگاه نیز این هشدار نمایش داده می‌شود.
توصیه می شود، هنگام شنیدن این هشدار، هر چه سریع تر برای خرید باتری یو پی اس اقدام کنید. زیرا تعویض نکردن باتری، به تجهیزات الکتریکی آسیب وارد می کند.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

سخن پایانی برای علت بوق زدن یو پی اس

دستگاه یو پی اس (UPS) برق مورد نیاز سیستم ها را هنگام افت ولتاژ برق و قطعی برق تامین می کند. به همین خاطر، بایستی به درستی از آن نگهداری کرد، چرا که در صورت خرابی، هزینه های اضافی برای تعمیر به همراه دارد.
گاهی حتی دستگاه تعمیر نشده و نیاز به تعویض کامل خواهد داشت. بنابراین باید نسبت به هشدارها و بوق های دستگاه، آگاه بوده و بلافاصله پس از شنیدن صدای بوق، مشکل را برطرف کنید.
فروشگاه اینترنتی ایمن یو پی اس ارائه دهنده انواع UPS، اعم از یو پی اس آفلاین، آنلاین و اینتراکتیو با کیفیت بالا و قیمت مناسب به سراسر ایران است. همچنین خدماتی مانند نصب و راه‌اندازی دستگاه و تعمیرات در زمینه منبع برق اضطراری به مشتریان خود ارائه می دهد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر برای خرید انواع یو پی اس، با شماره 88929364-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول کاربران درباره علت بوق زدن یو پی اس

علت بوق زدن یو پی اس چیست؟

دستگاه یو پی اس (UPS) توسط بوق، به کاربر پیغام می دهد تا در صورت وجود مشکل، کاربر بتواند مشکل را حل کند.

  علت نوسانات برق شهری چیست؟

بوق ممتد در یو پی اس نشانه چیست؟

بوق ممتد در دستگاه یو پی اس، نشان دهنده این است که تجهیزات متصل شده به یو پی اس بیشتر از حد توان دستگاه هستند. بایستی هر چه زودتر تعداد دستگاه های متصل به یو پی اس را کم کنید.

بوق کوتاه به فاصله نیم ثانیه نشانه چیست؟

بوق کوتاه به فاصله نیم ثانیه نشان دهنده، برق شهری قطع شده یا با افت ولتاژ همراه است و یو پی اس به کار افتاده است.

بوق طولانی نشان دهنده چیست؟

بوق های طولانی در دستگاه یو پی اس، نشان دهنده متصل شدن دستگاه های مختلف به یو پی اس، بیش از حد توان آن هستند.

دو بوق متوالی و سپس مکث نشان دهنده چیست؟

هنگامی که دستگاه دو بوق پشت سر هم زده و سپس مکث می‌کند، به معنی قطع شدن برق شهری یا کاهش ولتاژ برق است.

💎انواع بوق دستگاه یو پی اس دو بوق متوالی و سپس مکث، بوق طولانی، بوق کوتاه به فاصله نیم ثانیه، بوق ممتد به فاصله 15 ثانیه
⭐نحوه خاموش کردن بوق دستگاه ups بایستی از دکمه سایلنت MUTE استفاده کنید.
📌دلایل بوق زدن دستگاه دستگاه overload بوده، باتری یو پی اس کم بوده و نیاز به شارژ دارد، دستگاه ups فعال بوده و از باتری خود استفاده می‌کند.
ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *