ایمن یو پی اس
جستجو کردن

یو پی اس صنعتی (Industrial UPS)

یو پی اس صنعتی
آنچه در این مقاله می خوانید

UPS صنعتی زیر مجموعه منبع تغذیه‌ی بدون وقفه که با نام تجاری یو پی اس (UPS) شناخته می‌شود و مخفف Uninterruptible Power Supply است، یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه تأمین انرژی و بار مصرفی دستگاه‌های الکتریکی در مواقع خاموشی برق را برعهده دارد. همچنین دستگاه یو پی اس (UPS) می‌تواند از ورود نویز به تجهیزات حساس جلوگیری و نوسانات ولتاژی شبکه را نیز کنترل کند. یو پی اس در انواع مختلفی تولید میشود. و دارای سه فاز می باشد و قطعات آن دارای توان بالایی هستند و به دلیل تولید گرای زیاد باید دارای خنک کننده باشد.

انواع یو پی اس

در بازار 3 نوع یو پی اس وجود دارد که نوع آفلاین آن برای مصارف معمولی و خانگی استفاده می‌شود. دو نوع دیگر که شامل آنلاین و Line Interactive است، برای دستگاه‌ های حساس و صنعتی مناسب هستند. برای خرید یو پی اس صنعتی باید به توان مصرفی، ورودی/خروجی و باتری آن دقت کنید. معمولاً برای مصارف صنعتی بهتر است که باتری یو پی اس ظرفیت بالایی داشته باشد. همچنین باید توان مصرفی و خروجی بالایی (متناسب با توان مصرف کننده ها) داشته باشد. خرید یو پی اس صنعتی آنلاین به‌ دلیل مزایایی که دارد می‌تواند انتخاب مناسبی برای انواع کسب‌وکارها باشد. یو پی اس آنلاین به‌ دلیل داشتن باتری همیشه متصل به اینورتر دستگاه، در هنگام قطعی برق یا نوسانات ولتاژی هیچ‌ گونه اتلاف زمانی ندارد و بدون نیاز به سوئیچ انتقال برق می‌تواند نیاز دستگاه را تأمین کند. دیگر ویژگی UPS Online توانایی تهیه «فایروال الکتریکی» بین تجهیزات حساس الکترونیکی و برق ورودی است. خرید یو پی اس صنعتی Line interactive نسبت به یو پی اس آنلاین ارزان‌تر است. در این طراحی، اینورتر برق باتری به AC خروجی UPS همواره متصل است. هنگامی که برق AC ورودی نرمال است، اینورتر یو پی اس در حالت معکوس قرار می گیرد و شارژ باتری را فراهم می کند. همچنین در هنگام فعال بودن برق شهری اینورتر باتری یو پی اس را شارژ می‌کنند. لازم به ذکر است این مدل یو پی اس معمولا تا توان 5 کاوا تولید میشود.

ویژگی های یو پی اس صنعتی

بیشتر آنها دارای ویژگی‌هایی از قبیل سیستم نظارت، نرم‌افزار مدیریت، کنترلگر دامنه ولتاژ، محافظت کامل اتوماتیک، تنظیمات پیشرفته باتری و شارژر باتری، تشخیص خودکار قطع و برگشت برق، قابلیت اتصال به ژنراتور و… که در قیمت تأثیرگذار هستند.

ویژگی های یو پی اس صنعتی

ضرورت استفاده از یو پی اس صنعتی در کارخانجات

اکثر دستگاه‌های صنعتی نیازمند کیفیت مناسبی از برق هستند. در طول روز ممکن است نوسانات و قطعی‌هایی اتفاق بیفتد که با توجه به آسیب‌هایی که به دستگاه‌ها وارد می‌شود، بهتر است با یک یو پی اس از آنها محافظت کنیم. صنایع بزرگ معمولا شامل بخش‌هایی از جمله مدیریت، انباری، پشتیبانی، اداری، اجرایی و … هستند. این بخش‌ها با سایر قسمت‌ها ارتباط دارند، همچنین باید بتواند بطور مستقل کار کند. به این منظور توان ذخیره برق کافی به مدت حداقل 4 ساعت را داشته باشند. توان برق اضطراری در یک کارخانه بزرگ میتواند به 500 کیلو وات آمپر برسد. اگر میزان دقیق آن را بخواهید باید نوع کاربرد و گستردگی آن از نظر تعداد دستگاه‌ها و همچنین وسعت کارخانه را در نظر گرفت. بنابراین اینکه چه نوع یو پی اس را انتخاب کنید به کارخانه بستگی دارد اما باید حتما قدرتمند باشد. قیمت یو پی اس های صنعتی معمولا بالاست و در ابعاد بزرگ به فروش میرسند.

  یو پی اس برای آسانسور و بالابر

موارد استفاده از یو پی اس های صنعتی

یو پی اس صنعتی بطور گسترده‌ای در موارد از جمله:

 • تولید و توزیع برق
 • انتقال نیرو
 • ساخت
 • حمل و نقل
 • معدن
 • پالایش
 • نیروگاه های پتروشیمی
 • نفت و گاز
 • بیمارستان‌ها
 • فرودگاه‌ها

در کاربردهای مختلفی مانند کنترل توربین گازی و کنترل تابلو استفاده می گردد.

نگهداری از یو پی اس صنعتی

باتوجه به اینکه هزینه بالایی برای خرید و راه انداختی یو پی اس صنعتی صرف میشود باید به دقت از آن مراقبت کرد. اساسی‌ترین گزینه برای کاهش عمر یو پی اس حرارت تولید شده توسط دستگاه با توان بالاست. این حرارت میتواند مدل‌های پایین تر یو پی اس صنعتی را مورد آسیب جدی قرار دهد. برای رفع این مشکل بهتر است اتاق مخصوص به یو پی اس صنعتی خشک و خنک باشد. برای احتیاط بیشتر بهتر است هر تابلو خنک کننده مخصوص به خود را داشته باشد. کیفیت اسید و باتری را حداقل ماهی یکبار بررسی کنید. معمولا منطقی نیست که سیستم یو پی اس‌های صنعتی مستقیما به مصرف کننده وصل شوند و در این بین حتما باید تابلوی توزیع قرار بگیرد.

نمونه ای از یو پی اس صنعتی

ویژگی های مورد نیاز ups صنعتی چیست؟

یو پی اس های صنعتی از نظر فنی دارای مشخصاتی هستند که عبارت اند از:

 • دارای کیفیت و قدرت بالایی هستند.
 • حداقل حدود 250 ولت آمپر تک فاز و 500 کیلو ولت آمپر سه فاز را پشتیبانی می‌کنند.
 • در خروجی نوسانات و اعوجاج پایینی دارد.
 • زمان پایخ به بار پله سریع است.
 • دارای مدار آنلاین است.
 • قابل اعتماد و دارای راندمان میباشد.
 • با استانداردهایی مانند NEMA، IPS، IEC سازگار است.

یو پی اس صنعتی به دلیل قدرت بالایی که دارند به عنوان یک منبع توان برق بالا شناخته می شوند و به همان اندازه به قدرت نیاز دارند. توجه داشته باشید یک یو پی اس صنعتی باید با تابلوی کنترل و فرمان اتوماتیک و دستی و با همه فیوزها و تجیهزات ایمنی و مانتورینگ نصب گردد. در کارخانه‌ها اغلب برای راه اندازی موتورهای برقی ماشین آلات از یو پی اس‌ها استفاده می‌شود و تحمل بار اضافه را به دوش میکشند.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

برق مصرفی یو پی اس صنعتی (Industrial UPS)

این نوع یو پی اس عمدتاً سه فاز و قطعات به‌کار رفته در آن دارای توان‌ و تحمل جریان بالا هستند. بازه توانی این نوع یو پی اس صنعتی  از 10 کیلو ولت آمپر شروع شده و تا 500 کیلو ولت آمپر بالا می‌رود. همچنین در کلیه منبع تغذیه‌ بدون وقفه با کارآیی صنعتی تکنولوژی اینورتر و رکتیفایر از نوع IGBT  و مجهز به ترانس است.

تاثیر دما بر یو پی اس

(Industrial UPS) به‌دلیل این‌که گرمای زیادی تولید می‌کند باید مجهز به خنک‌کننده باشد؛ به‌همین خاطر مدل‌های صنعتی دارای فن‌های بزرگ هستند. همچنین قطعات و اجزای داخلی یو پی اس  صنعتی به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که دارای طول عمر زیاد باشد و معمولاً این دستگاه بیش از 20 سال کار خواهد کرد. البته اگر محیط نگهداری یو پی اس خشک و خنک باشد و جریان هوا در محل به خوبی انجام گیرد، دستگاه طول عمر بالا خواهد داشت اما در صورت نگهداری نامناسب طول عمر دستگاه کاهش خواهد یافت. توجه داشته باشید که به‌دلیل استانداردهای خاص در پاور دستگاه UPS صنعتی، راه‌اندازی آن باید توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود. با این‌حال معمولاً این مدل دستگاه‌ مجهز به یک منوی ساده برای کاربر جهت تنظیمات است.

  بهترین یو پی اس برای اکو کاردیو گراف بیمارستانی

فاکتورهای فنی یو پی اس صنعتی

یک یو پی اس صنعتی(Industrial UPS)  استاندارد، دارای فاکتورهای فنی است که عبارتند از:

 • مجهز به کنترلر چندپردازنده‌ای
 • دارا بودن تکنولوژی تبدیل دو مرحله‌ای
 • دارا بودن کنترلر اتوماتیک و دستی
 • مجهز به پورت ارتباطی و نمایشگر گرافیکی
 • موازی سازی تا 8 دستگاه
 • پشتیبانی از استاندارد NEMA، IPS و IEC

قیمت یو پی اس صنعتی

انتخاب دستگاه یو پی اس مناسب برای کاربردهای صنعتی بسیار مهم است، همانطور که می­دانیم در کارخانه ها دستگاه های فراوان و گران قیمت وجود دارد با قطع برق امکان آسیب های جدی می شود و با استفاده از دستگاه های یو پی اس صنعتی از بروز این آسیب ها جلوگیری می شود. و با توجه به نوع کسب و کار و برند و توان مصرفی و کاربرد و کشور سازنده و نوع باتری قیمت آن متفاوت است. هرگونه وسیله الکتریکی در هنگام قطع برق در معرض آسیب و ازکارافتادگی قرار دارد، همچنین قطع برق در برخی از محیط‌ های حساس مانند بیمارستان‌ها، تأسیسات، مراکز امنیتی و… می‌تواند صدمات گسترده‌ تری را در بر داشته باشد. به‌ همین خاطر در بیشتر مراکز اداری و صنایع مختلف از دستگاه یو پی اس استفاده می‌شود. یو پی اس که یک دستگاه تأمین برق بدون وقفه‌ در مواقع اضطراری است در دو نوع خانگی و صنعتی تولید و به بازار عرضه می‌شود. قیمت یو پی اس صنعتی (Industrial UPS prices) به‌ دلیل این‌ که از توان بالاتر و برخی ویژگی‌ های بیشتری برخوردار است، به همان نسبت هم بیشتر است.

قیمت یو پی اس صنعتی و انواع یو پی اس صنعتی

اطلاعات قیمت یو پی اس صنعتی

قدم اول برای دانستن قیمت یو پی اس صنعتی (Industrial UPS prices) ، مشخص کردن نوع کسب‌ و کارتان است، زیرا انتخاب یک دستگاه یو پی اس که بتواند به‌ طور متداوم برق یک مجموعه را تأمین و از بروز هرگونه آسیب جلوگیری کند، در کاربردهای صنعتی اهمیت ویژه‌ای دارد.

فاکتورهای فنی قیمت یو پی اس صنعتی

از فاکتورهای مهمی که در قیمت یو پی اس صنعتی (Industrial UPS prices) تأثیرگذار است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکنولوژی دستگاه یو پی اس، آنلاین یا لاین اینتراکتیو
 • برند دستگاه
 • توان مصرفی یو پی اس که از کمتر Kva 1 شروع می‌شود تا Kva 500
 • کاربرد یو پی اس مانند اتاق عمل جراحی، آسانسور، عابر بانک، تأسیسات و…
 • ایرانی یا خارجی بودن دستگاه (کشور سازنده)
 • نوع ورودی و خروجی (تک فاز یا سه فاز)
 • نوع باتری (داخلی یا اکسترنال)

به‌ عنوان مثال  قیمت یو پی اس صنعتی (Industrial UPS prices) با داشتن مشخصاتی از قبیل تکنولوژی آنلاین، ساخت چین، ورودی/خروجی 3 فاز و تک فاز (30/24) با توان 10 تا 40 kVA که برای آزمایشگاه‌ها، دندان‌پزشکی، مراکز داده، مراکز درمانی، دیتاسنتر، و سیستم‌های مخابراتی مناسب است از سی میلیون تومان به بالا در بازار موجود است.

  بهترین دستگاه یو پی اس برای کامپیوتر

خرید یو پی اس صنعتی(Industrial UPS)

خرید یو پی اس صنعتی برای استفاده در شرکت ها، سازمان ها و کارخانجات بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، البته قیمت این نوع دستگاه ها نسبت به یو پی اس های خانگی بسیار بیشتر است، اما دلیل این است که یو پی اس صنعتی توانی چند برابر نسبت به یو پی اس های خانگی دارد و میتواند در هنگام قطعی برق بدون ایجاد قطعی در شبکه یا نویز برق مورد نیاز را تامین کند. از موارد مهم در انتخاب یو پی اس صنعتی توان ورودی و خروجی آن است. امروزه ابزار آلات صنعتی الکتریکی گران و زیادی در صنایع مختلف وجود دارند که نوسانات ولتاژی، ورود نویز و خاموشی ناگهانی برق می‌تواند باعث آسیب دیدن و در نتیجه از کار افتادن دستگاه شود. به‌همین خاطر یو پی اس صنعتی با توان بالا برای بسیاری از کسب‌ و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است و یو پی اس صنعتی آنلاین بخاطر مزایایی که دارد مناسب برای انواع کسب و کارها است ولی یو پی اس لاین اینتراکتیو ارزان تر است و در ادامه توضیحات کامل تری ارائه شده است. دستگاه یو پی اس یک منبع ذخیره برق است که برای تأمین مداوم برق و نوسانات ناگهانی در صنایع مختلف کاربرد دارد. خرید دستگاه یو پی اس که با نام‌های منبع تغذیه‌ی بدون وقفه و دستگاه برق اضطراری شناخته می‌شود، می‌تواند نیاز به تأمین برق دائمی را در هنگام خاموشی در بانک‌ها، مراکز درمانی، ادارت، فروشگاه‌ها، تأسیسات، کارخانجات و… را برطرف سازد. برای خرید UPS صنعتی (Industrial UPS) یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

UPS صنعتی زیر مجموعه منبع تغذیه‌ی بدون وقفه که با نام تجاری یو پی اس (UPS) شناخته می‌شود و مخفف Uninterruptible Power Supply است، یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه تأمین انرژی و بار مصرفی دستگاه‌های الکتریکی در مواقع خاموشی برق را برعهده دارد. همچنین دستگاه یو پی اس (UPS) می‌تواند از ورود نویز به تجهیزات حساس جلوگیری و نوسانات ولتاژی شبکه را نیز کنترل کند. یو پی اس در انواع مختلفی تولید میشود. و دارای سه فاز می باشد و قطعات آن دارای توان بالایی هستند و به دلیل تولید گرای زیاد باید دارای خنک کننده باشد.

سوالات متداول یو پی اس صنعتی

یو پی اس صنعتی چگونه کار می کند؟

یک یو پی اس آماده به کار در صورت بروز مشکلات رایج برق مانند خاموشی، کاهش ولتاژ یا افزایش ولتاژ به برق پشتیبان باتری وصل می شود. هنگامی که برق ورودی از سطوح ولتاژ ایمن پایین می‌آید یا از آن بالاتر می‌رود، UPS به برق باتری DC سوئیچ می‌کند و سپس برای راه‌اندازی تجهیزات متصل آن را به برق AC معکوس می‌کند.

تفاوت یو پی اس های صنعتی با یو پی اس های تجاری چیست؟

به طور کلی، یک یو پی اس تجاری در برنامه های فناوری اطلاعات (IT) مانند اتاق های کامپیوتر و محیط های مرکز داده یافت می شود، در حالی که سیستم های UPS صنعتی برای کنترل فرآیندهای حیاتی، مانند نیروگاه هسته ای یا دکل نفتی طراحی شده اند.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *