ایمن یو پی اس
جستجو کردن

یو پی اس برای آسانسور و بالابر

یو پی اس در آسانسور و بالابر
آنچه در این مقاله می خوانید

استفاده از دستگاه یو پی اس در آسانسور و بالابر به عنوان منبع تغذیه بدون وقفه در زمان قطعی برق بهترین گزینه است. در این مقاله سعی در بررسی و شناخت انواع آسانسورها و استفاده از یو پی اس در آن ها هستیم.

آسانسورها و بالابرها جزء اجزای اصلی ساختمان هستند همان وسیله‌ای که در اکثر ساختمان‌های بالای سه طبقه برای جابه‌جایی افراد استفاده می‌شود. این وسیله کاربردی به افراد مختلفی همچون کودکان، بزرگسالان، افراد بیمار و … بیشترین کمک را می‌کند.

افراد با قرار گرفتن در یک کابین که به‌وسیله برق‌ کار می‌کند از یک طبقه به طبقات دیگر می‌روند. آسانسورها انواع مختلفی دارند، اما وجه اشتراک همهٔ آنها کارکردن به‌وسیله برق است اما همین استفاده از برق می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

این مشکل زمانی به وجود می‌آید که افراد داخل آسانسور هستند و برق شهری از کار می‌افتد این قطعی حتی اگر برای چند ثانیه باشد می‌تواند موجب بروز مشکلات جدی برای افراد شود.

یو پی اس آسانسور
استفاده از یو پی اس در آسانسور در زمان قطعی برق

 

آسانسور و بالابر چیست و انواع آن کدام‌اند؟

آسانسورها وسیله‌های ارزشمند در ساختمان‌ها که باعث جابه‌جایی فرد در بین طبقات هستند. این وسیله به بهبود و راحتی زندگی بشر کمک شایانی کرده است. آسانسورها در ساختمان‌های با بیش از سه طبقه کاربرد دارند و در انواع مختلفی مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند.

معرفی انواع آسانسور و بالابر
آسانسورها انواع مختلفی دارند و کاربرد آسانسور در هرکدام متفاوت است.
  • آسانسورهای کششی

این نوع که بر اساس ماشین آتوود کار می‌کند و از دو وزنه بر دوسر یک نخ تشکیل شده که از روی یک قرقره عبور می‌کند و از موتور برای بالا و پایین بردن کابین استفاده می‌شود.

این مدل در پایان کار ساختمان و به مدت یک ماه کار نصب و راه‌اندازی طول می‌کشد و به موتورخانه نیاز دارد.

  • آسانسور هیدرولیک

این نوع که از یک موتور الکتریکی پمپ فشار روغن و جک هیدرولیک که همه اجزا در چاهک آسانسور و زیر کابین قرار دارد. در این نوع موتور تنها برای بالابردن کار می‌کند و برای پایین آمدن نیازی به کارکردن موتور نیست. کمترین میزان خرابی و استهلاک را دارد و برای ساختمان‎‌های زیر پنج طبقه کاربرد دارد.

  • آسانسور مغناطیسی

این نوع بدون کابل و موتور کار می‌کند و امکان حرکت چند کابین آسانسور در یک چاه وجود دارد و علاوه بر حرکت عمودی امکان حرکت افقی را فراهم می‌کند. این مدل برای ساختمان‌های بلند بسیار کاربردی است و به همین نسبت قیمت بالایی دارد که باعث محدودیت در استفاده شده.

  بهترین یو پی اس مناسب برای دستگاه انکوباتور کشت باکتری شناسی

دستگاه یو پی اس (برق اضطراری) به چند شکل در آسانسور وجود دارند؟

دستگاه به دو شکل یو پی اس با توان بالا و با توان پایین وجود دارند. در مدل توان پایین یو پی اس برق کابین روشن می‌شود، امکان بازبسته شدن در ها وجود دارد. سپس کابین به نزدیک‌ترین طبقه هدایت می‌شود و بعد از اینکه کابین متوقف شد درب باز می‌شود.

اما در مدل یو پی اس با توان بالا امکان راه‌اندازی موتور الکتریکی و برق تمامی تجهیزات داخل کابین وجود دارد باطری این مدل از نوع سیلد اسید است.

آیا دستگاه یو پی اس برای درب آسانسور کاربرد دارد؟

کارایی یو پی اس برای درب های آسانسور
در صورت قطع برق دکمه های آسانسور کار نمی کند تا افراد بتوانند درب را باز کنند.

این سؤال برای افراد وجود دارد که آیا دستگاه یو پی اس قادر به تأمین برق موردنیاز کابین هستند؟ در پاسخ باید بگوییم که بله چه یو پی اس های با توان بالا و چه یو پی اس های با توان پایین امکان تأمین برق داخل کابین را دارند و این امکان را فراهم می‌کنند که درب‌ها باز شوند. دقت کنید جای هیچ نگرانی برای افرادی که داخل کابین هستند وجود ندارد. چون این دستگاه قابلیت تأمین برق را به طور کامل برعهده می‌گیرد .

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی انواع آسانسور و استفاده از یو پی اس در آسانسور و بالابر پرداختیم همچنین در مورد اشکال مختلف دستگاه یو پی اس (برق اضطراری) توضیح دادیم. در صورت هرگونه سوال در این صفحه کامنت بگذارید و در صورت خرید ups برای آسانسور و بالابر با شماره داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

همان‌طور که در این مطلب اشاره کردیم آسانسورها و بالابرها کمک زیادی به افراد مختلف می‌کنند.این وسیله ارزشمند که در مجتمع‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود و هرکدام دارای ظرفیت مشخص برای جابه‌جای افراد را دارد و در انواع مختلف به کار می‌رود.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

  بهترین یو پی اس برای ماشین آلات اتوماسیون

 

ایمن یو پی اس

مشکل زمانی آغاز می‌شود که برق شهر دچار قطعی و باعث گیرافتادن افراد داخل کابین شود. در این میان وجود دستگاه‌های یو پی اس به ما کمک می‌کنند و برق موردنیاز تأمین می‌کنند تا آسانسور طبقه مورد نظر برسد و امکان خروج افراد از کابین را می‌دهد. این دستگاه به دو شکل با توان بالا و توان پایین در آسانسورها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای آشنایی با انواع یو پی اس آنلاین ، یو پی اس آفلاین و یو پی اس اینتراکتیو کلیک کنید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *