مقالات یو پی اس

یو پی اس برای آسانسور و بالابر

یو پی اس اسانسور

آسانسورها و بالابرها جز اجزای اصلی ساختمان هستند همان وسیله‌ای که در اکثر ساختمان‌های بالای سه طبقه برای جابه‌جایی افراد استفاده می‌شود. این وسیله کاربردی به افراد مختلفی همچون کودکان، بزرگسالان، افراد بیمار و … بیشترین کمک را می‌کند.

افراد با قرارگرفتن در یک کابین که به‌وسیله برق‌کار می‌کند از یک طبقه به طبقات دیگر می‌روند. آسانسورها انواع مختلفی دارند، اما وجه اشتراک همهٔ آنها کارکردن به‌وسیله برق است اما همین استفاده از برق می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

این مشکل زمانی به وجود می‌آید که افراد داخل آسانسور هستند و برق شهری از کار می‌افتد این قطعی حتی اگر برای چند ثانیه باشد می‌تواند موجب بروز مشکلات جدی برای افراد شود.

یو پی اس‌ها همان منبع تغذیه بدون وقفه که در زمان قطعی برق به کمک ما می‌آیند بهترین گزینه برای آسانسورها و بالابرها هستند. ما در این مقاله سعی در بررسی و شناخت انواع آسانسورها و استفاده یو پی اس در آنها هستیم با ما در ادامه همراه باشید.

یو پی اس اسانسور

آسانسور چیست و انواع آن کدام‌اند؟

آسانسورها وسیله‌های ارزشمند در ساختمان‌ها که باعث جابه‌جایی فرد در بین طبقات هستند. این وسیله به بهبود و راحتی زندگی بشر کمک شایانی کرده است. آسانسورها در ساختمان‌های با بیش از سه طبقه کاربرد دارند و در انواع مختلفی مورداستفاده افراد قرار می‌گیرند.

  • آسانسورهای کششی

این نوع که بر اساس ماشین آتوود کار می‌کند و از دو وزنه بر دوسر یک نخ تشکیل شده که از روی یک قرقره عبور می‌کند و از موتور برای بالا و پایین بردن کابین استفاده می‌شود.

این مدل در پایان کار ساختمان و به مدت یک ماه کار نصب و راه‌اندازی طول می‌کشد و به موتورخانه نیاز دارد.

  • آسانسور هیدرولیک

این نوع که از یک موتور الکتریکی پمپ فشار روغن و جک هیدرولیک که همه اجزا در چاهک آسانسور و زیر کابین قرار دارد. در این نوع موتور تنها برای بالابردن کار می‌کند و برای پایین آمدن نیازی به کارکردن موتور نیست. کمترین میزان خرابی و استهلاک را دارد و برای ساختمان‎‌های زیر پنج طبقه کاربرد دارد.

  • آسانسور مغناطیسی

این نوع بدون کابل و موتور کار می‌کند و امکان حرکت چند کابین آسانسور در یک چاه وجود دارد و علاوه بر حرکت عمودی امکان حرکت افقی را فراهم می‌کند. این مدل برای ساختمان‌های بلند بسیار کاربردی و به همین نسبت قیمت بالای دارد که باعث محدودیت در استفاده شده.

دستگاه یو پی اس به چند شکل در آسانسور وجود دارند؟

دستگاه به دو شکل یو پی اس با توان بالا و با توان پایین وجود دارند. در مدل توان پایین یو پی اس برق کابین روشن می‌شود، امکان بازبسته شدن در ها وجود دارد. سپس کابین به نزدیک‌ترین طبقه هدایت می‌شود و بعد از اینکه کابین متوقف شد درب باز می‌شود. 

اما در مدل یو پی اس با توان بالا امکان راه‌اندازی موتور الکتریکی و برق تمامی تجهیزات داخل کابین وجود دارد باطری این مدل از نوع سیلد اسید است.

آیا دستگاه یو پی اس برای درب آسانسور کاربرد دارد؟

این سؤال برای افراد وجود دارد که یا دستگاه یو پی اس قادر به تأمین برق موردنیاز کابین هستند در پاسخ باید بگوییم که بله چه یو پی اس های با توان بالا و چه یو پی اس های با توان پایین امکان تأمین برق داخل کابین را دارند و این امکان را فراهم می‌کنند که درب‌ها باز شوند. دقت کنید جای هیچ نگرانی برای افرادی که داخل کابین هستند وجود ندارد. چون این دستگاه قابلیت تأمین برق را به طور کامل برعهده می‌گیرد .

درب آسانسور

سخن پایانی

همان‌طور که در این مطلب اشاره کردیم آسانسورها و بالابرها کمک زیادی به افراد مختلف می‌کنند.این وسیله ارزشمند که در مجتمع‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود و هرکدام دارای ظرفیت مشخص برای جابه‌جای افراد را دارد و در انواع مختلف به کار می‌رود.

 مشکل زمانی آغاز می‌شود که برق شهر دچار قطعی و باعث گیرافتادن افراد داخل کابین شود. در این میان وجود دستگاه‌های یو پی اس به ما کمک می‌کنند و برق موردنیاز تأمین می‌کنند تا آسانسور طبقه موردنظر برسد و امکان خروج افراد از کابین را می‌دهد. این دستگاه به دو شکل با توان بالا و توان پایین در آسانسورها مورداستفاده قرار می‌گیرند.  

برای آشنایی با انواع یو پی اس آنلاین ، یو پی اس آفلاین و یو پی اس اینتراکتیو کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.