ایمن یو پی اس
جستجو کردن

علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟
آنچه در این مقاله می خوانید

خاموشی ناگهانی دستگاه یو پی اس می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و این خاموش شدن را نمی‌توان تنها در یک مورد خلاصه کرد. دلایلی همچون زمان، امکان فرسودگی برد و قطعات دستگاه از دلایل خاموش شدن ناگهانی یو پی اس به شمار می‌روند. برای همین نیاز هست که هرچند وقت یکبار تمامی قطعات و باتری چک شود. تصور بیشتر افراد این است که به‌ محض خاموش شدن دستگاه، ازکارافتاده و باید به فکر جایگزین باشند. اما این تصور کاملاً اشتباهِ است چون خرابی در هرکدام از قطعات ممکن است باعث خاموش شدن دستگاه شود. به طور مثال اگر باتری برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نگیرد، ممکن است پس از مدتی که آن را روشن می‌کنید دستگاه روشن نشود. در اصطلاح باتری خواب رفته است. زمانی که دستگاه خاموش شود تمامی وسیله‌های متصل به آن نیز از کار می‌افتند و اگر شما زودتر متوجه این قضیه نشوید در مواقع قطعی با مشکل بر می‌خوردید.

خاموشی ناگهانی دستگاه یو پی اس

4 دلیل خرابی یو پی اس

یو پی اس‌ها همان منابع برق بدون وقفه هستند که در مواقع ضروری برق موردنیاز دستگاه‌های برقی را تأمین و برای شرکت‌ها و صنایع مختلف کاربرد دارند. این دستگاه ممکن است به دلایل مختلفی دچار نقض شود و یکباره خاموش شدن ناگهانی یو پی اس را می بینید. اما اینکه دلیل این امر چیست را نمی‌توانیم به یک مورد مشخص ربط دهیم به همین جهت در اینجا به مواردی اشاره خواهیم کرد.

  • مشکل در باتری

باتری که به‌عنوان جز اصلی هر وسیله برقی شناخته می‌شود و هرگونه مشکل باعث ازکارافتادن دستگاه می‌شود. به همین دلیل باتری باید هرچند وقت یکبار حتی اگر از آن استفاده نمی‌کنید آن را شارژ کنید.

  • فیلتر دستگاه

فیلترها باید پس از مدتی تعویض شوند چون اگر فیلترها کثیف باشند باعث داغ شدن موتور می‌شوند و دستگاه خاموش می‌شود. با وجود اینکه هر ماه باید فیلترها تعویض شوند اما هزینه بسیار کمی دارند.

  • کلید قطع و وصل

این کلیدها حساسیت زیادی به گردوغبار دارند و اگر مرتباً تمیز نشوند، پس از مدتی این امکان وجود دارد که از کار بیفتند.

  • فن دستگاه

فن نقش مهمی را در دستگاه به عهده دارد و ممکن است حتی برای 10 سال هم کار کند اما لازمه که هر یک سال یکبار از درست بودن آن اطمینان پیدا کرد.

  بهترین یو پی اس برای دستگاه شمارنده گلبول‌های خون و سلول آزمایشگاهی

یکی از دلایل خاموشی یو پی اس فن دستگاه است.

  • زمان

هر وسیله‌ای دارای عمر مفید مشخصی است هرچند که این زمان را با استفاده درست از وسیله می‌توان بیشتر کرد. باتری دستگاه یو پی اس هم پس از گذشت مدتی فرسوده می‌شود و نیاز به تعویض دارد.

علت بوق زدن یو پی اس

در دستگاه های یو پی اس سیستمی وجود دارد که در صورت ایجاد مشکل در دستگاه، بوق و آژیر به صدا در می آید. این سیستم باعث میشود که شما در هنگام ایجاد مشکل در دستگاه بلافاصله از مشکل باخبر شوید. اما در چه زمان های صدای بلند یا بیب می شنوید؟

  • شارژ باتری یو پی اس به اتمام برسد.
  • به طور مکرر به دستگاه وصل شده باشید و بیشتر از ظرفیت یو پی اس باشند.
  • هنگام قطع شدن برق شهری
  • بروز خطا دربخش های مختلف ups

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

سخن پایانی

یو پی اس‌ها مانند هر دستگاه دیگر ممکن است خراب شوند. علت این خرابی متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. نکته مهم در اینجا این است که فوراً پس از خاموش شدن ناگهانی یو پی اس فکر نکنیم که دستگاه به طور کامل ازکارافتاده است. علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس ممکن است به دلایلی همچون زمان، باتری، فیلتر، فن، کلید قطع و وصل و… بستگی داشته باشد. اما در اینجا پیشگیری بهتر از درمان است. از انواع یو پی اس میتوان به یو پی اس آنلاین ، یو پی اس آفلاین و یو پی اس اینتراکتیو اشاره کرد. به همین منظور شما باید هر مدت یکبار تمامی اجزا را چک کنید، در معرض گردوخاک قرار ندهید و باتری را حتی در صورت استفاده‌نکردن شارژ کنید. این موارد به شما کمک می‌کند حتی در صورت خرابی دستگاه قبل از اینکه به طور کامل از کار بیفتد متوجه شوید و در صدد حل آن برآیید.

  وارد کننده باتری لانگ
ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *