ایمن یو پی اس
جستجو کردن

خرید و فروش باتری فرسوده یو پی اس

باتری یو پی اس
آنچه در این مقاله می خوانید

باتری‌ها بعد از استفاده و از کار افتادن به‌صورت ضایعات و مواد دورریختنی شناخته می‌شوند، اما به دلایلی همچون حفاظت از محیط‌زیست و سلامتی افراد مختلف جامعه نیاز به بازیافت دارند. باتری‌های فرسوده داری ضایعات خطرناک و فلزات سنگین هستند که این مواد موجب به خطر انداختن سلامتی فرد می‌شود. به همین منظور شرکت‌هایی برای جمع‌آوری و نگهداری این باتری‌های از کار افتاده وجود دارد. انواع مختلفی از باتری‌های فرسوده همچون باتری یو پی ‌اس، باتری فرسوده لیفتراک و باتری اسیدی فرسوده و… بعد از بازیافت می‌توانند برای خریدار و فروشنده صرفه اقتصادی داشته باشند. همچنین باعث نگهداری و مراقبت از محیط زیست نیز می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید اکثر وسیله‌های برقی به واسطه باتری معنی پیدا می‌کنند. در واقع بدون باتری وسیله‌ها عملاً بی معنی هستند به همین جهت هم هست که افراد پس از خراب‌شدن باتری فوراً به فکر خرید باتری تازه می‌افتند. در این مقاله از وبسایت ایمن یو پی اس قصد داریم شما را با خرید و فروش باتری فرسوده، قیمت باطری فرسوده یو پی اس (ups) و چرا به باتری و دستگاه یو پی اس نیاز داریم؟ آشنا کنیم.

خرید باتری فرسوده

شرکت های جمع آوری باتری های فرسوده یو پی اس باتری‌ها به طور میانگین دارای عمر مشخصی هستند و بعد از مدتی کارایی لازم را که باید داشته باشند را ندارند و باید به فکر تعویض برای آن بود. به طور مثال همین باتری‌های ماشین به طور متوسط سه سال کار می‌کنند و عوامل مختلفی همچون واکنش‌های شیمیایی، آب‌وهوا و … باعث می‌شود این زمان کمتر یا بیشتر شود. باتری فرسوده به دلیل داشتن سرب زیاد برای محیط زیست بسیار خطرناک است. اگر این باتری‌ها را در مقیاس بزرگی در نظر بگیریم به دلیل وجود موادی همچون سرب و فلزات دیگر می‌تواند به محیط زیست و همچنین سلامتی فرد آسیب جدی وارد کند. به همین جهت شرکت‌های مختلفی وجود دارند که در جهت جمع‌آوری و حتی تبدیل آن به باتری‌های تازه فعالیت می‌کنند. همچنین افرادی که باتری‌های فرسوده خود را به فروش می‌رسانند به دلیل وجود میزان سربی که در آن وجود دارد و قیمت خوب ضایعات سرب در بازار امروزی می‌توانند سود قابل‌توجهی را به دست بیاورند.

باتری ups

یو پی ‌اس‌ها از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که شاید بتوان گفت باتری جز مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده دستگاه ups است. چون بدون وجود باتری این دستگاه کاربردی ندارد. باتری این دستگاه با توجه به نوع و هزینه‌ای که شما می‌کنید برای مدت‌زمان مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یو پی‌ اس‌ها در تجهیزاتی که با برق‌کار می‌کنند مورداستفاده قرار می‌گیرند. زمانی که برق شهری قطع می‌شود کار ups شروع می‌شود و از انرژی الکتریکی ذخیره شده در باتری استفاده می‌کند. کیفیت باتری به عواملی همچون وزن باتری، طول باتری و تکنولوژی ساخت آن بستگی دارد و قاعدتاً با توجه به این فاکتورها قیمت‎‌های متفاوتی هم دارد. عمر این باتری‌ها متغیر است اما به طور تقریبی هرکدام 6-8 سال عمر می‌کنند که با توجه به کیفیتی هم که دارند در بازارهای داخلی و خارجی از فروش خوبی برخوردار هستند.

باتری های ups در کجاها کاربرد دارد؟

تصویر دو نمونه باتری یو پی اس کوچک و بزرگ این باتری‌ها در دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. اما بیشتر برای محافظت از کامپیوترها در بیمارستان‌ها، بانک‌ها، تجهیزات مخابراتی برای زمانی که در برق اولیه اختلال ایجاد می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به بخش‌های که بیشترین نیاز را به استفاده از یو پی اس‌ها دارند اشاره می‌کنیم: یو پی اس در کارخانجات صنعتی، مخابرات، خودروسازی و بیمارستان ها کارایی دارد.

  • در ساختمان‌ها برای محافظت از وسیله‌های برقی گران قیمت
  • تالارها و اتاق فرمان‌ها
  • دوربین مداربسته، آسانسورها
  • دفاتر پیشخوان، محیط‌های اداری
  • بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها
  • کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی
  • شرکت‌های بزرگ و کوچک خصوصی و دولتی
  بهترین یو پی اس برای دستگاه شمارنده گلبول‌های خون و سلول آزمایشگاهی

قیمت باتری یو پی اس (ups)

نرخ و قیمت باتری های یو پی اس با سایز و مدل های متفاوت باتری ups که به‌عنوان باتری ساکن هم شناخته می‌شود با توجه به مشخصاتی همچون کیفیت، وزن، طول عمر، نوع یو پی ‌اس (آنلاین، آفلاین و برخط) و موارد دیگر داری قیمت متفاوتی است. یکی دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت این نوع باتری قیمت جهانی فلز سرب است. زیرا این فلز یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده باتری بوده و در بازار جز فلزهای باارزش به شمار می‌رود. قیمت باتری یو پی اس با توجه به برند، نوع و ایرانی یا خارجی بودن تفاوت دارد. همچنین قیمت دستگاه با توجه به نوع باتری که در آن به‌کاررفته فرق می‌کند. ب ‌طور کلی می‌توان گفت باتری‌های که میزان بیشتری سرب در آن به کار رفته باشد گران‌تر خرید و فروش می‌شوند. بخش دیگر که جز هزینه برای این دستگاه محسوب می‌شود هزینه نصب آن است. در زمان نصب با توافق خریدار و فروشنده قیمتی تعیین و نصب این کار به متخصصین واگذار و هزینه به طور معمول توسط خریدار پرداخت می‌شود.

مشاوره تخصصی تلفنی

استعلام قیمت و مشاوره تخصصی انتخاب دستگاه یو پی اس

 

ایمن یو پی اس

چرا به باتری و دستگاه یو پی اس نیاز داریم؟

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که اصلاً چرا ما نیاز به دستگاه یو پی اس داریم؟ در پاسخ باید بگویم که این نیاز درگذشته کمتر احساس می‌شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به‌کاربردن وسایل برقی بیش از گذشته، این نیاز برای افراد و کسب و کارها بیشتر احساس می‌شود. برای چند لحظه فکر کنید که برق اولیه ‌(شهری) دچار اختلال می‌شود و قطع شود. شاید در نگاه اول خیلی ساده به نظر برسد و فکر کنید اهمیت چندانی نداشته باشد بخصوص اگر این اتفاق در روز بیفتد. اما با نگاهی دقیق‌تر پی می‌بریم که در جاهای حیاتی همچون بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها، بانک‌ها این قطعی می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به بار آورد. به همین منظور ما نیاز به یک برق ثانویه داریم تا در زمان این قطعی بدون وقفه به کمک ما بیاید. این همان کاری که یو پی ‌اس‌ها در انواع مختلف یو پی اس آنلاین، یو پی اس آفلاین و بر خط بر عهده دارند.

منظور از باتری فرسوده چه نوع باتری هایی است؟

باتری های سرب اسید یا سیلد اسید که در ایران بیشتر برای دستگاه های یو پی اس, که از نوع سیلد اسید AGM  و GEL  هستند و مدل های تر و خشک سیلد اسید معمولی که برای خودرو استفاده میشود، دارای حجم زیادی از سرب و PVC هستند که پس از تمام شدن عمر آنها قابلیت بازیافت دوباره را دارند. اگر از هر نوع این باطری ها استفاده میکنید باید بدانید که پس از تمام شدن عمر آنها و جایگزینی با باطری جدید میتوانید آنها را بفروشید و یا از مبلغ قابل پرداخت برای باتری جدید کسر کنید. چرخه بازیافت باتری سیلد اسید

آیا باتری فرسوده یو پی اس یا خودرویی قابل تعمیر است؟

باتری های سیلد اسید یو پی اس به دلیل مهر و موم شدن و نوع AGM  و GEL  بودن آنها در فرایند تولید با چسب های مخصوص کاملا پلمپ میشوند تا نشتی نداشته باشند و به همین دلیل امکان تعمیر آنها وجود ندارد. اما در مورد باتری های خودرویی یا باتری های سیلد اسید تر در برخی موارد امکان احیای باطری وجود دارد.

  یو پی اس صنعتی (Industrial UPS)

باتری های سرب اسید چگونه بازیافت میشوند؟

تنها روش قابل قبول برای دور انداختن باتری‌های اسید سرب، بازیافت آن‌ها در یک کارخانه ذوب ثانویه است که در ایران مجدد به قطعات مورد نیاز برای باتری های جدید و یا از متریال استخراج شده آن برای ساخت سایر تجهیزات، تبدیل میشود.

آیا باتری فرسوده یو پی اس کاملا بازیافت میشود؟

تقریبا 90درصد از باتری های فرسوده قابلیت بازیافت دارند و می توان از متریال بازیافت شده مجددا در ساخت باتری های جدید استفاده کرد. و این باتری از نظر زیست محیطی بسیار مورد توجه است.

نحوه بازیافت باتری فرسوده به چه صورت است؟

اجزای باتری های فرسوده توسط عمل خرد شدن، الک کردن و شناور کردن، جداسازی شده و از سرب و پلاستیک آن مجدد برای ساخت باتری های جدید استفاده میشود. (پس از خرد شدن باتری ها در آسیاب آنها درون مایعی مانند آب ریخته و سرب و مواد سنگین از پلاستیک جدا میشود.)

قیمت – خرید و فروش باتری فرسوده (داغی) یو پی اس

این باتری ها معمولا به صورت آمپری خریداری میشوند. به طور مثال یک باتری سیلد اسید 42 آمپر ساعت قیمت آن برابر میشود با 42*n که در واقعn  قیمت روز باتری فرسوده میباشد. شاید تاکنون شنیده باشید که ساخت باتری با وسایل دور ریختنی امکان پذیر است یا نه؟ بهتر است برای اینکه باتری پو پی اس قوی داشته باشید آن را خریداری کنید. قیمت ضایعات باطری‌های مخابراتی بسته به نوع باطری، وضعیت فنی و عمر باطری متفاوت است. برای استعلام قیمت باتری فرسوده یا فروش باتری فرسوده خود میتوانید با ایمن یو پی اس تماس بگیرید.

خرید داغی باطری یو پی اس

زمانی که باطری های یو پی اس داغ می شوند به این نشانه است که باطری خراب شده است. خریداران بهتر است که اول هزینه های ضایعات باطری ups را بررسی کند سپس طبق قیمت داغی باتری یو پی اس برای خرید ضایعات اقدامات لازم را انجام دهند.

آیا باطری‌های یو پی اس پس از مصرف قابلیت بازیافت دارند؟

بازیافت باتری های فرسوده یو پی اس باتری‌های یو پی‌ اس پس از مصرف قابلیت بازیافت را دارند اما بیشتر مواقع به دلیل کم‌توجهی این ضایعات سوزانده می‌شوند. ضایعات باتری یو پی اس داری میزان زیادی سرب است که همین امر موجب آسیب رساندن به محیط زیست می‌شود. به همین جهت پس از جمع‌آوری سرب باید از ضایعات خارج شود. در هنگام بازیافت ضایعات فلزی، پلاستیک و باتری با هم مخلوط می‌شوند که هر کدام بعد از جداسازی در واحد مربوطه قرار می‌گیرد. همچنین عواملی مانند شرایط محیطی، دما و رطوبت نیز بر قیمت ضایعات باطری یو پی اس تأثیر می‌گذارد. از ضایعات فلری و پلاستیک مجدداً در ساخت باتری‌های جدید استفاده می‌شود و از ضایعات پلاستیک بعد از بازیافت در محصولات پلاستیکی استفاده می‌کنند. سرب موجود در باتری یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین محصولات فلزی است که در تولید باتری به کار گرفته می‌شود به‌طوری که 40 درصد سرب جهان برای صنایع باتری‌سازی استفاده می‌شود.

  یو پی اس برای آسانسور و بالابر

اهمیت فروش باتری فرسوده یو پی اس (UPS)

این‌ روزها از تلفن‌‌ همراه و لپ‌تاپ گرفته تا اسباب‌بازی‌های کودکان با باتری کار می‌کنند و کمتر جایی است که نیازی به استفاده از باتری‌ نباشد. طول عمر مفید باطری یوپی‌اس به چگونگی استفاده از باتری، شرایط محیطی و تعداد دفعات شارژ و دشارژ آن بستگی دارد. همچنین باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود و برای مدت طولانی بلااستفاده باقی نماند؛ با این‌ حال باتری‌ها عمر مفیدی دارند و پس از اینکه از کار افتادند، به‌صورت ضایعات شناخته می‌شوند؛ اما به‌دلیل حفاظت از محیط‌ زیست، نیاز به بازیافت دارند تا طبیعت و افراد جامعه آسیبی نبینند.

بهره برداری مجدد از باتری های فرسوده ups
ups هم مانند هر محصول دیگری قابل بازیافت و برگشت به چرخه تولید است

با فروش باتری فرسوده ups که حجم قابل‌توجهی سرب و فلزات سنگین دارد و برای سلامت انسان و محیط‌زیست بسیار خطرناک و سمی است، می‌توان دوباره آن‌ها را وارد چرخه صنعت کرد. در روند بازیافت باطری فرسوده یوپی‌اس، فلزات گران‌بها مانند سرب و نیکل، ضایعات پلاستیکی و اسید باتری از هم جدا می‌شوند. فلزات پس ‌از ذوب فروخته می‌شوند.

پلاستیک‌ها نیز وارد چرخه بازیافت شده و در تولید محصولات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت‌های مختلفی در زمینه جمع‌آوری و تبدیل باتری‌های فرسوده به باتری‌های جدید فعالیت می‌کنند و به‌دلیل وجود درصد بالای سرب در باتری‌های یو پی ‌اس و قیمت خوب ضایعات سرب در بازار، سود قابل‌توجهی کسب می‌کنند. نوع باتری‌های فرسوده با یکدیگر متفاوت است؛ اما قیمت باتری فرسوده یو پی اس بر اساس قیمت روز و جهانی سرب و فلزات دیگر محاسبه و معامله می‌شود. سخن آخر باتری‌ ها همانند بسیار دیگر از وسیله‌ها دارای عمر مشخصی هستند و بعد از مدتی کارایی لازم خود را از دست می‌دهند و به‌عنوان ضایعات شناخته می‌شوند. اما همین ضایعات هم اگر به‌درستی به کار گرفته شوند می‌تواند بسیار ارزشمند و مفید باشند. بر عکس این قضیه هم وجود دارد یعنی در مواردی که این ضایعات سوزانده شوند می‌تواند خطرات زیادی را برای محیط زیست و سلامتی فرد به وجود بیاورد. در این میان شرکت‌هایی وجود دارند که کار جمع‌آوری و به‌کارگیری این ضایعات را برعهده دارند و با توجه به قیمت خوب سرب در بازار پول خوبی را به فروشندگان این ضایعات پرداخت می‌کنند. باتری‌های یو پی اس در جاهای مختلفی کاربرد دارند و به افراد در محافظت و نگهداری از وسیله‌ها کمک می‌کنند. با این کار هزینه‌های تعمیر و خرید مجدد وسیله‌های برقی که به دلیل نوسانات برق از کار می‌افتند تا حد قابل‌ ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. قیمت باتری‌های یو پی اس با توجه به شاخصه‌های همچون کیفیت، وزن، طول عمر، نوع یو پی ‌اس (یو پی اس آنلاین، یو پی اس آفلاین و  یو پی اس برخط) و موارد دیگر متفاوت است و مشتریان با توجه به نیاز و میزان هزینه‌ای که در نظر گرفته‌اند، دست به انتخاب می‌زنند. یکی دیگر از موارد که بر قیمت تأثیر می‌گذارد، میزان سرب موجود در باتری است که با توجه به اهمیت سرب و قیمت بالای آن قیمت‌ها متفاوت هستند. در این مقاله به طور کامل تمام ویژگی‌ها و خصوصیات باتری های فرسوده ups  را معرفی کردیم تا بیشتر از پیش آشنا شوید. اگر بعد از خواندن این مطلب همچنان سؤال خاصی درباره باتری های فرسوده ups داشتید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

2 پاسخ

    1. سلام وقت بخیر، در هنگام خرید باتری یو پی اس بایستی به انتخاب باتری مناسب دقت کرده و به خوبی از آن نگهداری کنید تا عمر مفیدی داشته باشد. وگرنه راه حلی جز خرید باتری نو، در صورت فرسوده شدن باتری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *