ایمن یو پی اس
جستجو کردن

تعمیرات یو پی اس AEG شامل چه اقداماتی است؟

تعمیرات یو پی اس aeg
آنچه در این مقاله می خوانید

تعمیرات یو پی اس AEG شامل آنالیز و عیب‌یابی دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این دستگاه می‌شود. با وجود این که این یو پی اس از باکیفیت‌ترین نمونه‌های موجود در بازار است؛ اما اعمال بار بیش از حد یا سرویس نکردن به موقع آن می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلفی در آن شود.

یکی از رایج‌‍‌ترین مشکلات سخت‌افزاری یو پی اس AEG به باتری برمی‌گردد که با شارژ یا تعویض آن برطرف خواهد شد. اما سخت‌افزارهای دیگری ماند اینورتر و ترانسفورماتور هم می‌توانند مسبب مشکلات این دستگاه باشند. اختلال در نرم‌افزارهای کنترل و مانیتورینگ هم این مجموعه به‌هم‌پیوسته و منسجم را دچار ایراد خواهد کرد.

اما دلایل خرابی یو پی اس AEG در نگاهی دقیق‌تر شامل چه مواردی است؟ چطور می‌توانی خودمان مشکلات را پیدا کنیم؟ راهکار رفع این مشکلات چیست؟ در این مطلب از ایمن یو پی اس این عناوین را بررسی خواهیم کرد.

تعمیرات یو پی اس AEG

دلایل خرابی
 • خرابی سخت‌افزارها
 • وجود مشکل نرم‌افزاری
 • تمام شدن باتری یا شارژ ناقص و آسیب فیزیکی آن
 • قطع شدن ارتباط بین سخت‌افزارها و تجهیزات مصرف‌کننده
نحوه تعمیر
 • تعویض و شارژ باتری
 • عیب‌یابی و تعمیر سخت‌افزارها
 • شبیه‌سازی نرم‌افزار دستگاه و رفع مشکلات موجود

 

دلایلی نیاز به تعمیرات یو پی اس AEG

عوامل مختلفی می‌توانند مسبب نیاز به تعمیرات یو پی اس AEG شوند. به طور کلی مشکلات این دستگاه را می‌توان به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم کرد.

یو پی اس مجموعه‌ای از سخت‌افزارهایی است که باید به صورت هماهنگ با هم فعالیت کنند. پیدایش ایراد و اشکال در هر یک از این قطعات، کل این مجموعه را با اختلال مواجه می‌کند.

از طرفی این سخت‌افزارها با نرم‌افزارهایی کنترل و مدیریت می‌شوند که اگر درگیر اشکال یا حلقه‌های بی‌پایان شوند، دستگاه به درستی کار نخواهد کرد. در واقع خرابی سخت‌افزارها و نرم‌افزارها با هم گره خورده‌اند و روی یکدیگر تأثیر دارند.

باید اشاره کنیم که با انجام اقدامات لازم قبل از نصب UPS، می‌توان از بخش زیادی از مشکلات نرم‌افزاری این دستگاه جلوگیری کرد. برای مثال نرم‌افزار یو پی اس باید با منطق درست و به ساده‎‌ترین شکل ممکن نوشته شود. پیش از اجرا شدن آن نیز بهتر است با نرم‌افزار AEG Power Suite شبیه‌سازی شده و ایراداتش برطرف شود.

  تعمیرات یو پی اس AEC شامل چه اقداماتی می‌شود؟

اما در نگاهی خلاصه‌وار، عمده دلایلی که به تعمیرات یو پی اس AEG نیازمند خواهیم شد، به شرح زیر هستند:

 • آلودگی فیزیکی باتری یا پایان یافتن عمر مفید آن
 • اختلال یا وجود دستورات نامناسب در نرم‌افزار کنترل و مانیتورینگ
 • قطع شدن ارتباط بین سخت‌افزارها و تجهیزات حساس مصرف‌کننده
 • زنگ‌زدگی، سوختگی یا خرابی مبدل، اینورتر، ترانسفورماتور، فیوزها و…

باتری یو پی اس AEG چطور دچار خرابی می‌شود؟

اصولاً خراب شدن باتری یو پی اس یکی از مهم‌ترین دلایل خرابی این دستگاه‌ها در هر برندی است. باتری برق اضطراری یو پی اس را تأمین می‌کند و این دستگاه بدون این قطعه در عمل کارایی مطلوبی ندارد.

به دلیل حجم وظایفی که به عهده باتری‌ها است، جای تعجبی ندارد که این قطعه بیشتر از قطعات دیگر دچار آسیب شده و به تعمیر نیاز داشته باشد. باتری ممکن اس دچار آسیب و آلودگی فیزیکی شود که معمولاً با تمیز شدن مشکلش برطرف می‌شود. اما ممکن است به صورت ناقص شارژ شود که باید تعمیر اساسی شود. یا شاید عمر مفیدش به پایان رسیده باشد که نیاز به تعویض دارد.

تعمیرات یو پی اس AEG شامل چه خدماتی می‌شود؟

تعمیرکاران خبره بر اساس مشکلاتی که در دستگاه می‌بینند، ریشه آنها را به صورت تقریبی تشخیص خواهند داد. سپس بسته به نوع خرابی، ممکن است گام‌های زیر را برای تعمیر یو پی اس AEG بردارند:

 • تعویض و شارژ باتری
 • سرویس و تعمیر سخت‌افزارها
 • بررسی و آنالیز نرم‌افزارهای کنترل و مانیتورینگ

چطور دلیل خرابی یو پی اس AEG را پیدا کنیم؟

تعمیرات یو پی اس aeg به کمک led و نرم افزار شبیه ساز
پیدا کردن مشکلات کلی دستگاه با دو روش ساده

توصیه اکید ما این است که برای تعمیرات یو پی اس AEG از تعمیرکاران باتجربه کمک بخواهید. اما با دو راهکار می‌توانید سرنخ‌هایی از مشکلات سخت‌افزاری با نرم‌افزاری دستگاه به دست آورید:

 1. ریشه‌یابی مشکلات سخت‌افزاری: برای ریشه‌یابی این دسته از مشکلات یو پی اس، می‌توانید از LEDهای روی دستگاه استفاده کنید. گاهی اوقات تشخیص علت خرابی، به راحتی با بررسی رنگ و حالت LEDها میسر است. برای مثال اگر LED مربوط به حالت BATTERY LOW روشن باشد، یعنی شارژ باتری کم است. LED متعلق به FAULT نیز حاوی این پیام است که سخت‌افزار یا نرم‌افزار دچار خطا شده است.
 2. ریشه‌یابی مشکلات نرم‌افزاری: بهترین راه برای تشخیص ایرادات نرم‌افزار دستگاه، استفاده از نرم‌افزار AEG Power Suite است. بالاتر هم اشاره کردیم که به کمک این نرم‌افزار می‌توانیم عملکرد یو پی اس AEG را شبیه‌سازی کنیم. جالب‌تر آنکه می‌توانیم برنامه را در حالت DEBUG قرار دهیم و متغیرها، شمارشگرها و حتی سیگنال‌های ورودی و خروجی را بررسی کنیم.
  نکات کاربردی برای تعمیرات یو پی اس DPA

تعمیرات یو پی اس AEG با بررسی کدهای ارور

اگر در یو پی اس AEG اروری دارید، آن را با جدول زیر تطابق دهید تا شاید علت اصلی مشکل را پیدا کنید. همین‌طور می‌توانید نگاهی به روش حل مشکل مربوطه نیز بیندازید.

کد ارور

علت

راهکار رفع خطا

E01 خرابی مبدل شامل اختلال در حافظه، تایمر یا پورت تعویض مبدل
E02 خرابی اینورتر شامل اختلال در حافظه، تایمر یا پورت تعویض اینورتر
E03 خرابی ترانسفورماتور شامل اختلال در حافظه، تایمر یا پورت تعویض ترانسفورماتور
E04 اختلال در نرم‌افزار شارژ یا آزمون باتری تعمیر یا تعویض باتری
E05 اختلال در نرم‌افزار ارتباطات و محاسبات اینورتر تعمیر یا تعویض اینورتر
E06 نقص بار به دلیل بیشتر بودن بار مصرف‌کننده نسبت به ظرفیت یو پی اس کاهش بار مصرف‌کننده یا بررسی سیستم اندازه‌گیری بار

 

تعمیرات یو پی اس AEG توسط نیروهای خبره

عملکرد یو پی اس AEG می‌تواند به دلیل اختلالات سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری مختل شود. در حالت ایدئال این اختلالات باید توسط تعمیرکاران متخصص علت‌یابی شوند. اما با آنالیز وضعیت LEDها یا به کمک نرم‌افزار شبیه‌ساز AEG Power Suite نیز می‌توانید مشکلات موجود را تا حدودی پیدا کنید.

ایمن یو پی اس عرضه‌کننده انواع منابع تغذیه برق بدون وقفه با بالاترین کیفیت و به صورت اورجینال است. تعمیرات یو پی اس AEG و محصولات مشابه نیز در حیطه خدمات این مجموعه قرار دارد. ایمن یو پی اس فرآیند تعمیر را با تکیه بر تجربه کارشناسان خود پیش برده و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را همواره جزو اولویت‌‎های خود می‌داند. بنابراین برای خرید یو پی اس یا دریافت خدمات جانبی می‌توانید با این مجموعه در تماس باشید.

سؤالات متداول

1. چگونه از خرابی یو پی اس AEG جلوگیری کنیم؟

باتری را به طور مرتب تعویض کنید، از نرم‌افزار دستگاه به صورت دوره‌ای پشتیبان تهیه کنید، دستگاه را در محلی به دور از گرد و غبار، رطوبت، ارتعاشات و دمای نامتعادل قرار دهید.

  تعمیرات یو پی اس CROWN

2. برای دریافت خدمات تعمیرات یو پی اس AEG چطور اقدام کنیم؟

می‌توانید از طریق شماره 88929364-021 یا 09380072200 با ایمن یو پی اس در تماس باشید.

ایمن یو پی اس
ایمن یو پی اس

ایمن یو پی اس فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه های یو پی اس و باتری یو پی اس

محصولات یو پی اس

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *