مجله

یوپی اس » مجله » انتخاب بهترین یو پی اس کرکره برقی

انتخاب بهترین یو پی اس کرکره برقی

بهترین باتری ups برای کرکره برقی

تابه‌حال پیش‌آمده است که صبح زود بخواهید با خودرو شخصی به محل کار خود بروید ولی متوجه شوید کرکره برقی درب پارکینگ به علت قطعی برق کار نمی‌کند؟ این مورد می‌تواند روز انسان را به طور کامل خراب کند. اما راه حلی برای آن وجود دارد و آن استفاده از یو پی اس کرکره برقی است. در این مقاله به معرفی یو پی اس و کاربردهای آن در کرکره برقی پرداخته‌ایم و راه انتخاب آن در هنگام خرید یو پی اس کرکره برقی را آموزش داده‌ایم.

در این مطلب خواهید خواند:

  • یو پی اس چیست؟
  • کاربرد یو پی اس کرکره برقی
  • انواع موتور کرکره برقی
  • یو پی اس مناسب کرکره برقی
  • جمع‌بندی

یو پی اس چیست؟

یو پی اس (UPS) نوعی منبع تغذیه برای ذخیره و استفاده برق در زمان‌های قطعی آن است. این وسیله در انواع مختلف و در توان‌های متنوع تولید می‌شود و بر اساس نیاز با استفاده از برق شهری یا پنل‌های خورشیدی از آن استفاده می‌شود. بسیاری برای فرار از مشکلاتی همچون کار نکردن وسایل الکترونیکی ضروری و دستگاه‌های صنعتی در اثر قطعی برق یا کاهش هزینه‌های خود از UPSها استفاده می‌کنند. یو پی اس ها به دو صورت یو پی اس آنلاین و یو پی اس آفلاین مورداستفاده قرار می‌گیرند که هرکدام بسته به محل و نوع استفاده کاربردها، مزایا و معایب خود را دارند.

کاربرد یو پی اس کرکره برق

ups کرکره برقی و کاربرد آن
ups می تواند از قطعات حساس و موتور کولر گازی محافظت کند

بخش زیادی از کاربردهای UPSها در وسایل و امکانات برقی مهم ساختمان‌ها همچون آسانسورها، روشنایی راهرو، تهویه، دوربین‌های مداربسته، پمپ آب و … است. همچنین در زمان قطعی برق و برای جلوگیری از ایجاد مشکل در ورود و خروج و موارد امنیتی استفاده از یو پی اس کرکره برقی توصیه می‌شود. یو پی اس کرکره برقی به پارکینگ‌ها، انبارها، مغازه‌ها، پاساژها و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما باید مراقب باشید که در زمان خرید یو پی اس کرکره برقی  مورد مناسب را بر اساس نوع کرکره برای استفاده انتخاب کنید.

انواع موتور کرکره برقی

همان‌طور که گفتیم در زمان خرید یو پی اس کرکره برقی باید مراقب باشید که یو پی اسی را انتخاب کنید که برای کرکره برقی و موتور آن مناسب باشد. هر نوع از کرکره موتور خاص خود را دارد و هر موتور نیاز به یو پی اسی دارد که به توان آن موتور بخورد، بنابراین باید به فروشنده تأکید کنید که اقدام به فروش یو پی اس موتور کرکره برقی مناسب بکند. البته برخی موتورهای جدید سیستم UPS را همراه خود دارند، ولی برخی از آن‌ها این‌گونه نیستند. موتورهای یو پی اس کرکره‌های برقی به دودسته اصلی موتورهای ساید و موتورهای توبلار دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه برسی انواع موتورهای کرکره برقی مناسب خواهیم پرداخت.

بررسی انواع موتور کرکره برقی
دو نوع از بهترین موتور های کرکره برقی توبلار و ساید است

کرکره برقی موتور توبلار

موتورهای توبلار نوع کوچک‌تر و البته کم قدرتمند‌تر موتورهای کرکره برقی هستند. این موتورهای به دلیل اندازه کوچک و استوانه‌ای‌شکل خود قابلیت قرارگیری در فضای کوچک‌تر را دارند، به همین دلایل بیشتر در مصارف خانگی همچون پارکینگ‌های مسکونی کم تردد و جاهایی که فضای کم و ظاهر زیبا اهمیت پیدا می‌کند مورداستفاده قرار می‌گیرند. این موتورها معمولاً توان کمتری نیاز دارند و البته به دلیل استفاده در مکان‌های کم تردد کمتر نیز استفاده می‌شوند؛ بنابراین می‌توانید قیمت یو پی اس کرکره برقی با پایین بیاورید.

کرکره برقی موتور ساید

موتورهای ساید موتورهای سنگین و بزرگی هستند که برای استفاده در مکان‌های پرتردد مناسب هستند، این موتورها ابعاد برگی دارند و در کنار درب کرکره قرار می‌گیرند. همین بزرگی و توان بالای موتور باعث می‌شود که انتخاب یو پی اس کرکره برقی برای آنها اهمیت بیشتری از موتورهای توبلار داشته باشد، چرا که اگر یو پی اس توان پایینی داشته باشد به‌سرعت خالی شده و نمی‌تواند مدت کافی کرکره را فعال نگه دارد.

یو پی اس مناسب کرکره برقی

حال که با انواع موتور آنا شدیم زمان انتخاب یو پی اس کرکره برقی مناسب موتور ما رسیده است. شما می‌توانید از هر باتری یو پی اس کرکره برقی را تهیه و از آن استفاده کنید. تنها باید از توان آن مطمئن شوید. برای این کار نیاز به چند پارامتر ابتدایی و یک فرمول ساده داریم تا در هنگام خرید یو پی اس کرکره برقی بهترین گزینه را انتخاب کنید. مؤلفه‌های فرمول به شرح زیر است:

فرمول: آمپرساعت موردنیاز = (مدت‌زمان بک‌آپ * مقدار توان مصرفی) / ولتاژ باطری

انتخاب ups مناسب برای کرکره برقی
با رعایت چندنکته ابتدایی و یک فرمول ساده مناسب ترین ups را انتخاب کنید
  • مدت‌زمان بک‌آپ‌گیری: مدت زمانی که یو پی اس کرکره برقی باید در نبود برق به آن نیرو برساند؛
  • مقدار توان مصرفی: توانی که موتور کرکره برقی در زمان کارکردن به آن نیاز دارد، این مورد را می‌توان از توضیحات حک شده روی موتور پیدا کرد؛
  • ولتاژ باطری: همان‌طور که گفتیم باطری‌های یو پی اس کرکره برقی ولتاژ و توان‌های متنوعی دارند. برای این کار باید با استفاده از ولتاژ باطری موردنظر خود را بر اساس موتور مورداستفاده خود انتخاب کنید؛
  • آمپرساعت موردنیاز: این المان یک المان تخصصی است که بر اساس نسبت آمپر مصرفی به مدتی که آن را مصرفی کرده است به دست می‌آید، این المان به کمک مؤلفه‌های دیگر محاسبه می‌شود و به ما خواهد گفت که کدام گزینه مناسب یو پی اس کرکره برقی ما خواهد بود.

جمع‌بندی

یو پی اس ها کاربردها و مزایای زیادی دارند، لوی استفاده از یو پی اس کرکره برقی می‌تواند مشکلات تردد در زمان قطعی برق را چه در ساختمان‌های مسکونی، چه در مغازه‌ها و پاساژهای کوچک و چه در مکان‌های عمومی و پرتردد برطرف کند. ولی انتخاب یو پی اس مناسب نکته‌ای است که باید در زمان‌ خرید یو پی اس کرکره برقی به آن توجه کرد. برای این کار کافی است فرمول ساده‌ای را که مؤلفه‌ها مهم مربوط به انتخاب UPS را نشان می‌دهد را استفاده کنید.

مقالات مشابه

یو پی اس آسانسور و کاربرد های آن

باتری UPS آسانسور

باتری یوپی‌اس آسانسور چیست؟ قیمت باتری ups چقدر است؟ خرید باتری آسانسور چه مزایایی دارد؟ باتری یوپی‌اس آسانسور چه...
کاربرد های ups کرکره برقی

باتری ups کرکره برقی

باتری یوپی‌اس کرکره برقی چه کاربردی دارد؟ قیمت یوپی‌اس برای کرکره برقی چقدر است؟ چه ضرورتی دارد که برای...
ups های برند صبا

باتری یو پی اس صبا

باتری یو پی اس چه کاربردهایی دارد؟ باتری UPS صبا چه مشخصاتی دارد؟ عمر مفید باتری 65 میلی‌آمپر ساعت...
بررسی ups درب های برقی

باطری UPS درب برقی

آیا برای شما هم این اتفاق پیش آمده زمانی که بخواهید خودرو خود را از پارکینگ خارج کنید، برق...
باتری های یو پی اس کهنه

باتری فرسوده ups

تابه‌حال به دنیای بدون باطری فکر کرده‌اید؟ حتی تصور آن مشکل به‌ نظر می‌رسد! انواع مختلف باطری‌ها در هر...
فرق بین باتری ups و باتری ماشین

تفاوت باتری ماشین و ups

شاید برای برخی افراد که از باتری یو پی اس استفاده می‌کنند، تفاوت باتری ماشین و ups مشخص نباشد...
خرابی باتری ups و علائم آ«

علائم خرابي باتري يو پي اس

يو پي اس، يك منبع تغذیه بدون وقفه است و خرابي باتري، يكي از مشكلات رايج در اين دستگاه...
معرفی یو پی اس 5kva

قیمت ups 5kva

یو پی اس ها انواع و اندازه‌های مختلفی دارند. برخی از آن‌ها تا 500 کاوا نیروی الکتریسیته را ذخیره...
باتری ups برای کولر گازی

معرفی یو پی اس برای کولر گازی

اگر در یک منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید که برای فرار از گرما تنها به کولرهای گازی متکی هستید یا...
یو پی اس برای تجهیزات روشنایی

فرار از تاریکی با یو پی اس برای تجهیزات و سیستم های روشنایی

حتماً تاکنون اتفاق افتاده است که در یک مکان عمومی همچون راهرو، پارکینگ و ساختمان‌های تجاری کوچک باشید و...

دسته بندی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ایمن یو پی اس

گروه مهندسی ایمن یو پی اس مشاور و تامین کننده تجهیزات برق اضطراری در تهران , مشهد و سایر شهرها

نماد و مجوزها

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه