معرفی یو پی اس 5kva

قیمت باتری یو پی اس 5kva

یو پی اس ها انواع و اندازه‌های مختلفی دارند. برخی از آن‌ها تا 500 کاوا نیروی الکتریسیته را ذخیره و انتقال می‌دهند. ولی نوع بسیار متداول و مرسوم آن UPS 5 KVA است. اما یو پی اس 5 کاوا یعنی چه، چرا این نوع یو پی اس محبوب است و قیمت UPS 5 KVA برای مصارف کلی چقدر است؟ اگر شما هم قصد خرید یک یو پی اس 5 کاوا را دارید در ادامه این مطلب کوتاه با ما همراه باشید تا آن را بررسی کنیم.

در ادامه مطلب خواهید خواند:

  • یو پی اس (‏UPS‏) چیست؟
  • یو پی اس 5 کاوا چیست؟
  • کاربردهای یو پی اس 5kva
  • انواع یو پی اس
    • یو پی اس آنلاین
    • یو پی اس آفلاین
  • قیمت یو پی اس 5 کاوا
  • جمع‌بندی

یو پی اس (UPS) چیست؟

یو پی اس چیست؟ یو پی اس (UPS) که به نام منبع تغذیه بدون وقفه (Uninterruptible Power Source) نیز شناخته می‌شود یک سیستم برای تغذیه برق مصرفی است. از این سیستم برای برق کمکی در زمان قطعی برق استفاده می‌شود. به بیان دیگر یو پی اس کار ذخیره‌سازی برق و انتقال آن به تجهیزات برقی را در مواقع ضروری انجام می‌دهد. اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود، یو پی اس ها با قرارگیری در بین مسیر برق ورودی و وسایل برقی از قطعی و نوسان آن جلوگیری می‌کنند، این موضوع علاوه بر تأمین سلامت و بهبود عملکرد وسایل برقی در منزل و محل کار از هزینه‌های جانبی نیز جلوگیری خواهد کرد.

یو پی اس 5 کاوا چیست؟

معرفی یو پی اس 5 کاوا - ایمن یو پی اس
از یو پی اس 5kva در منازل مسکونی هم استفاده می شود

برای آن که یو پی اس ها را بهتر بشناسید باید بدانید کاوا چیست و وقتی می‌گوییم UPS 5 KVA منظور چیست؟ کاوا (KVA) مخفف کیلوولت آمپر است. این عبارت واحد استاندارد اندازه‌گیری تولید برق یو پی اس است. اما منظور از UPS 5 KVA نیاز به کمی محاسبه ریاضی ساده دارد. برای تبدیل یک آمپر سه‌فاز به کاوا نیاز است که آن را بر عدد 1.44 تقسیم کنیم، به طور مثال اگر میزان مصرف 400 آمپر تخمین زده شود تبدیل آن به کاوا برابر با 400 / 1.44 = 277 KVA خواهد بود. براین‌اساس یک UPS 5 KVA معادل 7.2 آمپر است.

کاربردهای یو پی اس 5kva

از UPS 5 KVA می‌توان استفاده‌های زیادی کرد. این نوع یو پی اس از جمله یو پی اس ‌هایی هستند که برای مصارف کوچک مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورکلی یو پی اس علاوه بر تأمین برق مصرفی در زمان قطعی برق می‌تواند از نوسانات و مشکلات برقی نیز جلوگیری کند. این کار به معنی کاهش خرابی و صدمات وارده به دستگاه‌های برقی و افزایش طول عمر آن‌ها خواهد بود. مصرف یو پی اس ها در کاربردهای مسکونی نیز شامل استفاده به‌عنوان برق اضطراری برای مشاعات، آسانسور، کرکره برقی و … می‌شود. همچنین از نوع خورشیدی آن می‌توان در خانه‌های دورافتاده و جنگلی استفاده کرد.

بو پی اس 5kva چه کارایی دارد
نوع عمکلرد ups 5kva آنلاین و بدون قطعی در زمان قطع و وصل برق شهر است

علاوه‌برآن در استفاده‌های اداری UPS 5 KVA یک گزینه خوب برای کامپیوتر‌ها و دستگاه‌های حساس است، بخصوص اگر امکان اختلال در ذخیره‌سازی اطلاعات بعد از قطعی برق وجود داشته باشد باید از یک یو پی اس مناسب بهره برد. برخی نیز از یو پی اس ها برای کارهای صنعتی همچون تأمین برق کارگاه‌ها یا کارخانه‌ها استفاده می‌کنند. یک یو پی اس مناسب می‌تواند یک کارگاه کامل را از برق شهری و هزینه‌های آن بی‌نیاز کند، بخصوص اگر از سیستم یو یی اس خورشیدی استفاده شود.

انواع یو پی اس

اگر قصد انتخاب بهترین یو پی اس برای رفع نیاز خود را دارید علاوه بر مصرف باید نوع و مورد استفاده آن را نیز بشناسیم، یو پی اس ها انواع مختلفی دارند ولی به‌صورت کلی به دودسته آفلاین و آنلاین تقسیم می‌شوند. هرکدام از آن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع یو پی اس و کارایی آن
ups انواع مختلفی دارد و پر کاربردترین آنها ups آنلاین است.

یو پی اس آنلاین

یو پی اس آنلاین نوعی از منبع تغذیه است که در مسیر منبع برق و وسایل قرار می‌گیرد، این نو از یو پی اس علاوه بر کنترل نوسان برق بلافاصله بعد از قطع شدن برق، نیروی ذخیره شده را به وسایل متصل به آن منتقل می‌کند. این‌گونه وسایل متصل همیشه آنلاین هستند و به‌هیچ‌عنوان خاموش نخواهند شد. این مدل در زمان استفاده از وسایلی که تداوم کار آن‌ها لازم است یا با قطعی برق مشکلی در فرایند آن‌ها به وجود می‌آید مورداستفاده قرار می‌گیرند. این منبع تغذیه یکی از بهترین گزینه‌ها برای تأمین روشنایی و روشن نگه‌داشتن محیط‌های حساس است که در زمان قطعی برق استفاده می‌شود.

یو پی اس آفلاین

یو پی اس های آفلاین از همان امکانات یو پی اس های آنلاین استفاده می‌کند، تنها تفاوت آن است که در این نوع یو پی اس خبری از اتصال به خط برق اصلی یا شهری نیست و باید به‌صورت مستقل از آن استفاده کرد. معمولاً از این یو پی اس معمولاً با پنل‌های خورشیدی ترکیب شده است. از آن‌ها در مواردی که برق شهری در دسترس نیست استفاده می‌شود. اما می‌توان به‌عنوان برق پشتیبان در زمان قطعی موقت برق به‌صورت دستی از آن استفاده کرد. همچنین استفاده از این نوع یو پی اس برای روشنایی پارکینگ‌ها و واحدهای مسکونی بعد از قطعی برق مرسوم است.

قیمت یو پی اس 5 کاوا

قیمت باتری یو پی اس 5 کاوا
ups 5KVA از لحاظ فنی و قیمت یک انتخاب خوب برای رها شدن از قطعی برق است

قیمت UPS 5 KVA بر اساس امکانات و توانی که تأمین می‌کند متغیر است. حتی برند یا شرکت آن نیز در قیمت آن تأثیر خواهد گذاشت. اما به طور معمول و برای یک UPS 5 KVA می‌توان گفت قیمت از بین 51 الی 20 میلیون تومان و قیمت باتری مصرفی آن بین 200 هزار الی 2 میلیون تومان خواهد بود. نوع یو پی اس و تعداد باطری مصرفی در آن می‌تواند قیمت نهایی یو پی اس را تعیین کند.

جمع‌بندی

یو پی اس ها یکی از بهترین جایگزین‌ها برای ژنراتورهای پرسروصدای قدیم است تکه برای برق اضطراری استفاده می‌شدد. این گزینه علاوه بر مزایای بسیار هزینه کمتری نیز دار که خود یک مزیت بزرگ است، اما بهترین یو پی اس برای استفاده‌های اداری، مسکونی و کارگاهی UPS 5 KVA است. این یو پی اس ها باتوجه‌به ظرفیت معقول خود گزینه خوبی برای کاربردهای کوچک و ساده است. انتخاب نوع آفلاین یا آنلاین آن و بررسی امکانات مختلف آن در هنگام قیمت UPS 5 KVA را مشخص می‌کند.

آموزش یو پی اس

تمامی مقالات یو پی اس و مقالات استابلایزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *