مجله

یوپی اس » مجله » باتری فرسوده ups

باتری فرسوده ups

باتری های یو پی اس کهنه

تابه‌حال به دنیای بدون باطری فکر کرده‌اید؟ حتی تصور آن مشکل به‌ نظر می‌رسد! انواع مختلف باطری‌ها در هر زمان و هر مکان، انرژی الکتریکی مودنیازمان را سریعا تامین می‌کنند. یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد در محیط‌های کاری و منزل، تغذیه تجهیزات الکترونیکی در صورت قطعی برق، محافظت از تجهیزات در مقابل افزایش و کاهش ناگهانی ولتاژ و بی‌ثباتی فرکانس برق شهری است.

یکی از گزینه‌های موجود برای رفع این مشکل، استفاده از باطری‌های یوپی‌اس است. باطری ups به‌عنوان پشتیبان باطری نیز شناخته می‌شود و مصرف‌کنندگان می‌توانند نوع و اندازه باطری ups را با توجه به میزان برق موردنیاز برای تامین یک دستگاه انتخاب کنند. در صورتی که منبع برق معمولی از کار بیفتد یا ولتاژ کاهش یابد، برق پشتیبان را برای خاموش کردن ایمن تجهیزات فراهم میکند.

درکنار تمام مزیت‌ها، باطری‌های ups می‌توانند برای سلامت انسان و محیط‌زیست نگران‌کننده باشند. در ادامه این مطلب با ایمن یو پی اس همراه باشید تا با بررسی عملکرد این باطری، چالش‌های باطری‌های فرسوده را نیز بیشتر بشناسید و با راه‌حل آن آشنا شوید.

باتری ups چیست و چه کاربردی دارد؟

فواید و کارایی باتری ups
مزیت های این باتری به بهبود عملکرد سیستم های الکترونیکی کمک می کند

پیش ‌از آنکه بررسی باطری فرسوده ups را آغاز کنیم، مختصری به معرفی نوع باطری و کاربردهای آن می‌پردازیم. UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه، به‌عنوان پشتیبان باطری نیز شناخته می‌شود و با جلوگیری از اختلالات و نوسانات برق شهری، تامین توان الکتریکی مصرف‌کننده و ثابت نگه‌داشتن سطح ولتاژ و فرکانس، نقش مهمی در بهبود عملکرد دستگاه‌ها و لوازم برقی و جلوگیری از آسیب آن‌ها در برابر نوسانات ناگهانی ولتاژ برق شهری دارد.

باطری‌های ups از نوع سیلد اسید یا سرب اسیدی و جزو بهترین انواع باطری‌ها هستند و از نظر حجم و وزن و با توجه به آمپر ساعتی که دارند، متنوع‌اند و وزن آن‌ها معمولا بین 2 تا 74 کیلوگرم به ‌ثبت رسیده است. انواع مختلف یوپی‌اس‌ها کاربردهای خاص خود را دارند و در ادارات، منازل، خدمات پستی، بخش‌های مالی و صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یو پی اس یعنی چه
ups براساس دستگاه هایی ساخته شده که به قطع و وصل برق بسیار حساس هستند

یوپی‌اس درون خود یک باطری دارد که در حالت عادی با برق آن ‌را شارژ می‌کند و به‌ هنگام افت ولتاژ و قطعی برق، به‌طور خودکار واحد منبع تغذیه را از برق شهری به باطری موجود درون خود تغییر می‌دهد؛ درنتیجه دستگاه متوجه قطع جریان‌ الکتریکی نمی‌شود و به‌ کار خود ادامه می‌دهد. در طراحی یوپی‌اس‌های معمولی از حداقل قطعات الکترونیکی استفاده شده است؛ به ‌همین‌ دلیل راندمان بالاتر و عمر و دوام بیشتری نسبت به انواع پیچیده‌تر دارند.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا می‌توان از باطری ماشین برای ups استفاده کرد؟ تفاوت باطری ups با باطری ماشین چیست؟ در جواب این سوال باید گفت باطری ماشین و باطری یوپی‌اس، هر دو با ولتاژ 12 ولت کار می‌کنند؛ اما از نظر ساختاری و نوع عملکرد کاملا متفاوت‌ هستند.

باطری ماشین تحت عنوان باطری معلق در مایع نیز شناخته می‌شود که وظیفه اصلی آن، مهیا کردن مقدار زیادی از جریان برای مدت‌زمان کم است تا قدرت لازم برای استارت و روشن شدن خودرو تامین شود؛ در مقابل باطری ups مقدار بسیار زیادی از جریان را به‌صورت مداوم و برای زمان طولانی فراهم می‌کند. طول عمر و قیمت باطری یوپی‌اس نسبت به باطری ماشین نیز بالاتر است.

اهمیت فروش باطری فرسوده ups

این‌ روزها از تلفن‌‌ همراه و لپ‌تاپ گرفته تا اسباب‌بازی‌های کودکان با باطری کار می‌کنند و کمتر جایی است که نیازی به استفاده از باطری‌ نباشد. طول عمر مفید باطری یوپی‌اس به چگونگی استفاده از باتری، شرایط محیطی و تعداد دفعات شارژ و دشارژ آن بستگی دارد. همچنین باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود و برای مدت طولانی بلااستفاده باقی نماند؛ با این‌ حال باطری‌ها عمر مفیدی دارند و پس از اینکه از کار افتادند، به‌صورت ضایعات شناخته می‌شوند؛ اما به‌دلیل حفاظت از محیط‌زیست، نیاز به بازیافت دارند تا طبیعت و افراد جامعه آسیبی نبینند.

بهره برداری مجدد از upsها
ups هم مانند هر محصول دیگری قابل بازیافت و برگشت به چرخه تولید است

با فروش باطری فرسوده ups که حجم قابل‌توجهی سرب و فلزات سنگین دارد و برای سلامت انسان و محیط‌زیست بسیار خطرناک و سمی است، می‌توان دوباره آن‌ها را وارد چرخه صنعت کرد. در روند بازیافت باطری فرسوده یوپی‌اس، فلزات گران‌بها مانند سرب و نیکل، ضایعات پلاستیکی و اسید باتری از هم جدا می‌شوند. فلزات پس ‌از ذوب فروخته می‌شوند.

پلاستیک‌ها نیز وارد چرخه بازیافت شده و در تولید محصولات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت‌های مختلفی در زمینه جمع‌آوری و تبدیل باطری‌های فرسوده به باطری‌های جدید فعالیت می‌کنند و به‌دلیل وجود درصد بالای سرب در باطری‌های یو پی ‌اس و قیمت خوب ضایعات سرب در بازار، سود قابل‌توجهی کسب می‌کنند. نوع باطری‌های فرسوده با یکدیگر متفاوت است؛ اما قیمت باطری فرسوده ups بر اساس قیمت روز و جهانی سرب و فلزات دیگر محاسبه و معامله می‌شود.

ایمن یو پی اس؛ مجموعه معتبر خرید یو پی اس

 ایمن یو پی اس تولیدکننده باتری های ups

باطری ups از نوع باطری سیلد اسید است. سیلد ‌معنی ایزوله شدن دارد که از نشتی جلوگیری می‌کند. باطری یو پی ‌اس شش عدد سلول 2 ولتی دارد که به‌صورت سری به‌ هم وصل شده‌اند. توان بالای یوپی‌اس‌ها دلیل ‌بر شهرتشان شده که در نیروگاه‌های برق، صنایع مخابراتی و پزشکی و مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باطری‌ها عمر مفیدی دارند و گذر زمان، کارایی آن‌ها را کاهش می‌دهد و حتی در مواردی باعث آسیب به دستگاه می‌شود؛ ازاین‌رو فروش باطری فرسوده ups برای بازیافت آن ضروری است. در ساخت باطری‌های یو پی ‌اس از مقدار زیادی فلزات سنگین و سرب استفاده شده که برای سلامت انسان و طبیعت آسیب‌زننده است.

با بازیافت باطری‌های فرسوده، سرب به‌کاررفته پس‌از ذوب به فروش می‌رسد و قیمت باطری فرسوده ups بر اساس نرخ جهانی فلزات معامله می‌شود. همچنین بخش‌های دیگر باطری همچون پلاستیک‌، در چرخه بازیافت برای ساخت باطری‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقالات مشابه

یو پی اس آسانسور و کاربرد های آن

باتری UPS آسانسور

باتری یوپی‌اس آسانسور چیست؟ قیمت باتری ups چقدر است؟ خرید باتری آسانسور چه مزایایی دارد؟ باتری یوپی‌اس آسانسور چه...
کاربرد های ups کرکره برقی

باتری ups کرکره برقی

باتری یوپی‌اس کرکره برقی چه کاربردی دارد؟ قیمت یوپی‌اس برای کرکره برقی چقدر است؟ چه ضرورتی دارد که برای...
ups های برند صبا

باتری یو پی اس صبا

باتری یو پی اس چه کاربردهایی دارد؟ باتری UPS صبا چه مشخصاتی دارد؟ عمر مفید باتری 65 میلی‌آمپر ساعت...
بررسی ups درب های برقی

باطری UPS درب برقی

آیا برای شما هم این اتفاق پیش آمده زمانی که بخواهید خودرو خود را از پارکینگ خارج کنید، برق...
باتری های یو پی اس کهنه

باتری فرسوده ups

تابه‌حال به دنیای بدون باطری فکر کرده‌اید؟ حتی تصور آن مشکل به‌ نظر می‌رسد! انواع مختلف باطری‌ها در هر...
فرق بین باتری ups و باتری ماشین

تفاوت باتری ماشین و ups

شاید برای برخی افراد که از باتری یو پی اس استفاده می‌کنند، تفاوت باتری ماشین و ups مشخص نباشد...
خرابی باتری ups و علائم آ«

علائم خرابي باتري يو پي اس

يو پي اس، يك منبع تغذیه بدون وقفه است و خرابي باتري، يكي از مشكلات رايج در اين دستگاه...
معرفی یو پی اس 5kva

قیمت ups 5kva

یو پی اس ها انواع و اندازه‌های مختلفی دارند. برخی از آن‌ها تا 500 کاوا نیروی الکتریسیته را ذخیره...
باتری ups برای کولر گازی

معرفی یو پی اس برای کولر گازی

اگر در یک منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید که برای فرار از گرما تنها به کولرهای گازی متکی هستید یا...
یو پی اس برای تجهیزات روشنایی

فرار از تاریکی با یو پی اس برای تجهیزات و سیستم های روشنایی

حتماً تاکنون اتفاق افتاده است که در یک مکان عمومی همچون راهرو، پارکینگ و ساختمان‌های تجاری کوچک باشید و...

دسته بندی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ایمن یو پی اس

گروه مهندسی ایمن یو پی اس مشاور و تامین کننده تجهیزات برق اضطراری در تهران , مشهد و سایر شهرها

نماد و مجوزها

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه